Fotowoltaika Pruszków

Systemy fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność. Dotyczy to zarówno klientów indywidualnych, jak i właścicieli firm czy gospodarstw rolnych. Jakie są atuty wynikające z inwestycji w fotowolatikę? Jak działają panele fotowoltaiczne Pruszków? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika pruszków

Fotowoltaika Pruszków – jak działa?

Każda instalacja fotowoltaiczna, niezależnie od mocy i wielkości, składa się z wielu komponentów, które wzajemnie się uzupełniają i są niezbędne do tego, by możliwa była produkcja energii elektrycznej. Podstawowym elementem są panele fotowoltaiczne, które są zbudowane z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Gdy dociera do nich wiązka światła (promieniowanie słoneczne), energia fotonów przenosi się do znajdujących się w materiale lokalnych elektronów. Te zostają wprawione w ruch, w konsekwencji czego wytwarza się prąd stały. Konieczna jest jego konwersja w prąd przemienny, za co odpowiada inwerter. Urządzenie w czasie rzeczywistym przystosowuje prąd do parametrów sieci, przez co już po chwili można korzystać z wyprodukowanej energii ze słońca.

Zastanawiasz się, co jeśli fotowoltaika Pruszków produkuje więcej prądu niż jesteś w stanie spożytkować? Wówczas możliwe jest jej magazynowanie w zakładzie energetycznym. Nadwyżki trafiają do niego i mogą być odebrane w ciągu 12 miesięcy od wyprodukowania na zasadzie opustu w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji) – pozostała część zostaje w zakładzie jako opłata za magazynowanie. Tu jednak ważne jest, by moc instalacji fotowoltaicznej odpowiadała faktycznemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną w skali roku. Niewykorzystane przez 12 miesięcy nadwyżki przepadają, z kolei niedobór energii skutkuje koniecznością jej zakupu od dostawcy, co przekłada się na wyższe rachunki za prąd.

Panele fotowoltaiczne Pruszków – czy warto?

Zainteresowanie fotowoltaiką nie słabnie, ale wciąż wielu inwestorów zastanawia się nad opłacalnością przedsięwzięcia. Zacznijmy od tego, że warunki atmosferyczne są odpowiednie, by wykorzystać potencjał paneli fotowoltaicznych – Polska znajduje się w dogodnym położeniu geograficznym, więc zdecydowanie tego aspektu nie należy się obawiać. Kolejną rzeczą są koszty. Ile zapłacimy za panele fotowoltaiczne w Pruszkowie? Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wiele zależy od typu paneli czy mocy instalacji, niemniej szacuje się, że za każdy 1 kW mocy zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. Przeciętna mikroinstalacja PV o mocy 5kW, odpowiednia dla czteroosobowego gospodarstwa domowego będzie kosztować ok. 25 tysięcy złotych.

Tutaj pojawia się pytanie – kiedy zwróci się fotowoltaika Pruszków? Otóż i w tym przypadku wiele zależy od rodzaju instalacji i innych okoliczności, jak np. warunki atmosferyczne czy kształtowanie się cen energii elektrycznej na przestrzeni lat. Średnio takie przedsięwzięcie zwraca się przez ok. 10-12 lat, a mając na uwadze, że producenci paneli słonecznych oceniają ich żywotność na nawet 30 lat, może spodziewać się kilkunastu lat oszczędności na rachunkach za prąd.

Na tym zalety fotowoltaiki w mazowieckim się nie kończą. Inwestycja ta jest także ukłonem w stronę ekologii – produkowana energia jest czysta, odnawialna i niewyczerpywalna. W trakcie jej produkcji nie są emitowane gazy cieplarniane do atmosfery, co ma ogromne znaczenie dla środowiska naturalnego.

Dotacje na fotowoltaikę w Pruszkowie

Zainteresowanie fotowoltaiką jest coraz większe, a sporym atutem są tutaj możliwości skorzystania z dotacji, czyli bezzwrotnych środków na przedsięwzięcie. Co roku ogłaszane są nabory wniosków w ramach różnych programów – m.in. “Mój prąd” i “Czysta energia” dla klientów indywidualnych, “Energia Plus” dla firm czy “Agronergia” dla rolników. Zmieniają się jednak zasady przyznawania środków, jak i kwoty, a ponadto programy realizowane są okresowo. Warto więc być na bieżąco w tej kwestii lub skorzystać z pomocy doradców.

Nasi specjaliści pomogą Ci uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę w Pruszkowie i dopełnić wszelkie formalności. Co więcej, możemy także pomóc w uzyskaniu korzystnego finansowania. Nie musisz bowiem dysponować pełnym kapitałem, by zainwestować w panele PV. Instytucje finansowe oferują m.in. zielone kredyty i leasingi czy pożyczki na preferencyjnych warunkach na proekologiczne przedsięwzięcia.

Montaż instalacji fotowoltaicznej Pruszków – dlaczego my?

Montaż paneli fotowoltaicznych w Pruszkowie to nasza specjalność. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie projektowania i realizacji instalacji PV dla klientów indywidualnych i biznesowych. Oferujemy kompleksowe usługi – przeprowadzamy audyt, obliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną, tworzymy indywidualny projekt i przedstawiamy wraz z wyceną. Po uzyskaniu akceptacji nasi eksperci pomagają Klientom w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z dotacjami czy kredytami na fotowoltaikę, a następnie umawiają dogodny termin montażu. Z naszej strony oferujemy najwyższej jakości komponenty, bowiem współpracujemy z renomowanymi producentami paneli słonecznych i innych elementów instalacji.

Zapewniamy także profesjonalny montaż w wyznaczonym terminie i przeprowadzenie kontroli pracy systemu fotowoltaicznego. Jeśli chcesz poznać koszt inwestycji w fotowoltaikę, masz dość wysokich rachunków za energię elektryczną i rozważasz instalację paneli PV na swojej posesji – skontaktuj się z nami. Odpowiemy na Twoje wszelkie pytania, doradzimy i pomożemy w dopełnieniu formalności. Zapraszamy!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!