Fotowoltaika Suwałki

Fotowoltaika Suwałki to temat, który od lat budzi wiele emocji. Zwolennicy stawiają na oszczędności i dbałość o środowisko, oponenci obawiają się kosztów, rozważają opłacalność i wydajność. Jak jest w rzeczywistości? Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne na Podlasiu? Sprawdź odpowiedzi na najważniejsze pytania i poznaj naszą ofertę!

fotowoltaika suwałki

Fotowoltaika Suwałki – jak działa?

Innowacyjne rozwiązania potrzebują czasu, by się przyjęły oraz by stały się bardziej opłacalne. Kiedyś montaż paneli fotowoltaicznych był niezwykle kosztowny i mało kto się na nie decydował – prędzej uznanie zyskały systemy solarne. Dziś jednak producenci opracowali naprawdę wydajne ogniwa fotowoltaiczne i oferują panele słoneczne w korzystniejszych cenach. Fotowoltaika Suwałki jeszcze nigdy nie była tak przystępna! Zanim jednak zdecydujesz się na inwestycję, warto dowiedzieć się, jak w ogóle działają systemy fotowoltaiczne.

Aby móc korzystać z energii ze słońca, musi być ona odpowiednio skonwertowana. Jest to możliwe dzięki dobrze skonfigurowanej instalacji – potrzebne są wydajne panele fotowoltaiczne, inwerter (falownik) i pozostały osprzęt. Cała procedura pozyskiwania prądu ze słońca polega na wystąpieniu zjawiska fotowoltaicznego, którego skutkiem jest produkcja prądu stałego. Ten, aby mógł zasilać urządzenia, musi być zmieniony w prąd przemienny – za procedurę tę odpowiada właśnie inwerter.

Dzięki temu, że instalacja będzie wpięta do sieci publicznej, produkowana energia elektryczna może być nie tylko używana w czasie rzeczywistym, ale i magazynowana. Gdy w okresie letnim powstają nadwyżki, można je przechować na okres o słabszym promieniowaniu i wówczas wykorzystać. Co jednak istotne, nadwyżki rozliczane są w systemie 12-miesięcznym na zasadzie opustu, więc muszą być spożytkowane w ciągu roku – w przeciwnym razie przepadną. A co, gdy instalacja fotowoltaiczna w Suwałkach nie zaspokoi w pełni zapotrzebowania na energię? Wówczas oczywiście można czerpać prąd z sieci i opłacać tradycyjne rachunki za prąd.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Suwałki – zalety

Fotowoltaika w podlaskim nie bez powodu podbija serca inwestorów. Doceniają oni zalety, jakie są niepodważalne – oszczędności, ekologię i wieloletnie działanie. Zacznijmy od przyjrzenia się atutom ekonomicznym. Otóż nie da się ukryć – choć panele PV tanieją, to jednak wciąż całe przedsięwzięcie jest dość kosztowne. Przy kalkulacjach musimy mieć mimo wszystko na uwadze fakt, że unikniemy podwyżek na cenach prądu, a nasze comiesięczne rachunki za energię elektryczną będą znikome. Efekt – po kilku latach koszt inwestycji się zwraca, a inwestor odnotowuje realne zyski!

Jeśli chodzi o ekologię, to oczywiście odnawialne źródła energii są najlepszym wyborem! Pozyskiwany w ten sposób prąd ogranicza wytwarzanie spalin i dwutlenku węgla oraz nie pozostawia żadnych toksycznych odpadów, co ma miejsce w przypadku energii jądrowej. Nie bez powodu więc produkowana przez fotowoltaikę energia elektryczna nazywana jest zieloną energią.

Przejdźmy do zalet związanych z samym funkcjonowaniem instalacji PV. Otóż mimo że początkowo na zakup i montaż paneli musimy wydać pewną kwotę, to później instalacja nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Najczęściej pracuje wydajnie długie lata, od czasu do czasu wymagając jedynie prac konserwacyjnych. Gdy pojawiają się problemy z panelami, to zwykle są one objęte gwarancją producenta – nie trzeba więc obawiać się kosztownych napraw.

Dofinansowanie na fotowoltaikę w Suwałkach

Chcąc czerpać prąd z energii słonecznej, trzeba zainwestować w wydajne panele fotowoltaiczne. Obawiasz się dużego wydatku? Pamiętaj, że możesz liczyć na dofinansowanie na fotowoltaikę w Suwałkach. Województwo podlaskie, jak i inne regiony Polski, mogą liczyć na wsparcie finansowe z rządowych i unijnych środków na poczet inwestycji związanych z OZE. Od lat funkcjonują różne programy dotacyjne – m.in. “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Energia Plus” czy “Agroenergia”. Co więcej, dostępne są także ulgi podatkowe, pożyczki na preferencyjnych warunkach, zielone kredyty i inne opcje (np. w ramach Regionalnych Środków Operacyjnych). Nie wiesz, która opcja jest dla Ciebie, gdzie znaleźć nabór wniosków i jakich formalności musisz dopełnić? Działamy kompleksowo! Oferujemy wsparcie również w kwestii uzyskania dotacji na fotowoltaikę w Suwałkach!

Panele fotowoltaiczne Suwałki – dlaczego my?

Nie będziemy owijać w bawełnę – po prostu znamy się na temacie i działamy w pełni profesjonalnie. Nasza firma projektuje i wykonuje realizacje związane z panelami fotowoltaicznymi w Suwałkach i nie tylko. Działamy także w Białymstoku, Augustowie, Olecku, Ełku i innych większych oraz mniejszych miejscowościach czy wsiach. Jak działamy? Najpierw słuchamy Twoich potrzeb. Wyliczamy zapotrzebowanie na energię, wykonujemy audyt, przedstawiamy projekt instalacji wraz z wyceną. Po Twojej akceptacji odpowiadamy na wszelkie pytania i nanosimy ewentualne poprawki, zgodne z Twoimi oczekiwaniami! Dostosowujemy moc instalacji, ustawienie systemu i wybór inwertera do potrzeb inwestorów. Służymy też radą na każdym etapie współpracy, oferujemy wsparcie ekspertów i pomagamy w dopełnieniu wszelkich formalności! Chcesz wiedzieć więcej o fotowoltaice na Suwalszczyźnie? Daj nam znać!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!