Fotowoltaika Kostrzyn nad Odrą

Rośnie popularność fotowoltaiki w lubuskim. Rozważasz budowę własnej elektrowni słonecznej? A może nie wiesz, czy warto zainwestować w panele fotowoltaiczne w Kostrzyniu nad Odrą? Poznaj naszą ofertę i sprawdź odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z pozyskiwaniem energii z odnawialnych źródeł. Fotowoltaika w Kostrzyniu nad Odrą nie będzie miała przed Tobą tajemnic!

fotowoltaika kostrzyn nad odrą

Fotowoltaika Kostrzyn nad Odrą – jak działa?

Instalacje fotowoltaiczne pozwalają na pozyskiwanie prądu z energii słonecznej. Wystarczą promienie słońca, by móc generować własny prąd i ograniczyć wydatki związane z rachunkami na energię elektryczną. Jest to możliwe za sprawą dobrej jakości paneli słonecznych oraz pozostałych elementów systemu. Panele fotowoltaiczne wykonane są z modułów, połączonych ze sobą szeregowo oraz równolegle. Składają się z ogniw fotowoltaicznych (zwanych też fotoogniwami), które pełnią funkcję półprzewodników przetwarzających energię słoneczną w prąd.

Występujące zjawisko fotowoltaiczne jest skutkiem oddziaływania promieni słonecznych na ogniwa, czego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten jednak nie jest zdolny do zasilania sprzętów i musi być przetworzony w prąd przemienny, zgodny z siecią. W tym celu właśnie wykorzystuje się falownik (inwerter), który przejmuje to odpowiedzialne zadanie. Co więcej, urządzenie odpowiada też za kontrolowanie pracy całego systemu, dlatego ważne jest, by wybrać dobrej jakości komponent. Odpowiednio zoptymalizowana fotowoltaika w Kostrzyniu nad Odrą będzie wydajnie pracować latami, zapewniając Ci zniwelowane do minimum opłaty za prąd.

Zalety instalacji fotowoltaicznej 

Fotowoltaika lubuskie ma mnóstwo atutów, o którym przekonali się liczni inwestorzy. Na montaż paneli słonecznych decydują się klienci indywidualni, ale też przedsiębiorcy czy rolnicy. Powodów jest całkiem sporo. Jako główny determinant musimy oczywiście wskazać kwestie finansowe. W związku z tym, że energia nieustannie drożeje, prognoza na najbliższych kilkadziesiąt lat nie jest najlepsza. Mając własną elektrownię słoneczną można uniezależnić się od zakładu energetycznego i rosnących cen prądu. Oczywiście warto tutaj także wspomnieć o tym, że choć zakup i montaż paneli PV jest sporym wydatkiem, to jednak później przedsięwzięcie nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Fotowoltaika Kostrzyn nad Odrą działa samoczynnie latami, od czasu do czasu należy ją jedynie konserwować.

Zastanawiasz się, czy faktycznie rachunki za prąd będą niższe? Czy nasłonecznienie jest odpowiednie, by zaspokoić Twoje zapotrzebowanie na energię? W tym celu właśnie przeprowadzamy audyt i przygotowujemy projekt. Chcemy, aby instalacja PV była dobrze zoptymalizowana, dzięki czemu przez cały rok będziesz mieć energii pod dostatkiem. Należy mieć bowiem na uwadze, że w okresie wiosenno-letnim sprzęt pracuje znacznie wydajniej, ponieważ aura jest bardziej sprzyjająca. Gdy dni stają się krótsze i mniej pogodne, można wówczas skorzystać z nagromadzonych latem nadwyżek.

Opcja ta pojawia się, gdy fotowoltaika będzie wpięta do sieci. W takim przypadku niespożytkowane nadwyżki energii trafiają do sieci i mogą być odebrane na zasadzie opustu – wówczas prosument płaci tylko 20 lub 30% wartości rachunków za energię (opłata za magazynowanie). Co jednak istotne, rozliczenia z zakładem energetycznym odbywają się w systemie 12-miesięcznym, co oznacza, że po roku niewykorzystane nadwyżki po prostu przepadają.

Niepodważalną zaletą paneli fotowoltaicznych w Kostrzyniu nad Odrą jest także dbałość o środowisko. Czerpanie energii ze słońca, będącego odnawialnym źródłem energii, nie generuje toksycznych odpadów i nie powoduje emisji gazów cieplarnianych. Energia w ten sposób pozyskiwana jest niewyczerpywalna, oszczędna, bezpieczna i przede wszystkim ekologiczna!

Dofinansowanie fotowoltaiki Kostrzyn nad Odrą

Montaż instalacji fotowoltaicznych to inwestycja, która wymaga odpowiedniego kapitału. Jeśli jednak nim nie dysponujesz – bez obaw! Możesz liczyć na leasing, zielony kredyt, pożyczkę na preferencyjnych warunkach czy też dotację. Obecnie można uzyskać dofinansowanie fotowoltaiki w Kostrzyniu nad Odrą w ramach programów “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Energia Plus” (dla firm), “Agroenergia” (dla rolników) czy z Regionalnych Programów Operacyjnych. Należy jednak mieć na uwadze, że nabory wniosków odbywają się w różnych terminach, a ponadto obowiązują różnego rodzaju zasady co do udzielania środków – np. dotyczące mocy instalacji PV czy kosztów przedsięwzięcia. Potrzebujesz pomocy? Oferujemy naszym Klientom wsparcie podczas ubiegania się o dofinansowanie fotowoltaiki w lubuskim i ułatwiamy dopełnianie wszelkich formalności!

Panele fotowoltaiczne Kostrzyn nad Odrą – dlaczego my?

Fotowoltaika w Kostrzynie nad Odrą to nasza specjalność! Działamy w branży od lat i mamy na koncie wiele realizacji. W naszych szeregach pracują konsultanci, którzy odpowiadają na pytania Klientów i udzielają wszelkich informacji na temat inwestycji, ale także projektanci, kosztorysanci, specjaliści ds. dotacji na fotowoltaikę, jak i najlepsi montażyści. Gdy zdecydujesz się na naszą pomoc, przeprowadzimy dla Ciebie audyt, poznamy Twoje potrzeby i stworzymy projekt wraz z wyceną. Jeśli będziesz mieć specjalne życzenia, oczywiście uwzględnimy je! Pomożemy w uzyskaniu finansowania i dotacji, a co najważniejsze – przeprowadzimy terminowy, profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych w Kostrzyniu nad Odrą i w okolicy. Korzystaj z energii odnawialnej i oszczędzaj – skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!