Fotowoltaika Radom

Rozważasz zbudowanie swojej własnej elektrowni słonecznej? Chcesz ograniczyć wydatki na energię elektryczną i uniezależnić się od zakładu energetycznego? W takim razie fotowoltaika Radom to inwestycja, którą powinieneś wziąć pod uwagę! Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje na temat paneli fotowoltaicznych i podpowiadamy, dlaczego warto się na nie zdecydować!

fotowoltaika radom

Fotowoltaika Radom – jak działa?

Fotowoltaika oznacza przetwarzanie światła słonecznego na energię elektryczną. Jest to możliwe dzięki zamontowanym na dachu lub gruncie panelom słonecznym, składającym się z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Padające na ogniwa promienie słoneczne zostają pochłonięte i wybijają elektrony z ich miejsc. Skutkiem tego jest ruch elektronów pomiędzy warstwami krzemowego półprzewodnika – wówczas powstaje różnica potencjałów, czyli napięcie elektryczne. Produkowany w ten sposób prąd stały nie jest jednak w stanie zasilać sprzętów, gdyż nie jest zgodny z parametrami sieci. Konieczna jest jego konwersja w prąd przemienny, za co odpowiada urządzenie niezbędne w instalacji PV – inwerter/falownik.

Projektując instalację fotowoltaiczną, należy ją dostosować pod względem mocy do zapotrzebowania. Dzięki temu rachunki za prąd będą obniżone do minimum, a nadwyżki energii nie spowodują strat. Wprawdzie dzięki popularnym instalacjom on-grid, niewykorzystywane na bieżąco pokłady energii można oddawać do zakładu energetycznego, gdzie będą magazynowane. W okresach obniżonej produkcji prądu (jesień, zima), można je odebrać na zasadzie opustu – wówczas zakład pobiera od 20 lub 30% wyprodukowanej energii jako opłatę za magazynowanie. Ważne jest jednak, że rozliczenia odbywają się w systemie 12-miesięcznym. Niewykorzystane w ciągu roku nadwyżki po prostu przepadają.

Czy warto zainstalować panele fotowoltaiczne w Radomiu?

Fotowoltaika to zjawisko wnikliwie badane przez fizyków, fotochemików oraz elektrochemików już od XIX wieku. Dziś popularność tej innowacji znacząco wzrosła i stała się ona doskonałą alternatywą dla tradycyjnie wytwarzanego prądu. Powodów jest całkiem sporo.

Przede wszystkim inwestorzy mają dość stale rosnących cen prądu. Poniesiony wydatek na instalację PV z czasem się zwraca – zwykle trwa to od kilku, do kilkunastu lat. Wiele zależy bowiem od kosztów przedsięwzięcia, czyli rodzaju zastosowanych komponentów, mocy paneli, ceny inwertera. Szacuje się, że za fotowoltaikę dla czteroosobowej rodziny przyjdzie nam zapłacić około 20 000, a okres zwroty będzie wynosił 10 lat. Co jednak istotne, inwestycja w późniejszym okresie nie wymaga od nas dodatkowych nakładów finansowych. Sprzęt działa wydajnie latami, ograniczając rachunki za energię do minimum. Jedyne, co należy czynić, to poddawać panele fotowoltaicze okresowej konserwacji, zgodnie z zaleceniami producenta.

Drugi, niemniej ważny powód, to brak negatywnego wpływu na środowisko, co w obliczu dyskusji o katastrofalnych skutkach zmian klimatycznych, jest niesamowicie istotne. Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery i korzystanie z niewyczerpywalnych pokładów energii słonecznej, to znaczący ukłon w stronę ekologii i następnych pokoleń. Każda kolejna fotowoltaika w Radomiu przyczynia się do ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza!

Dofinansowanie fotowoltaiki Radom

Czerpanie energii z odnawialnych źródeł jest silnie wspierane przez państwo i unię europejską. Osoby decydujące się na montaż instalacji (jak również systemów solarnych, pomp ciepła czy inne prace termomodernizacyjne), mogą liczyć na dotacje, ulgi podatkowe i atrakcyjne formy finansowania. Inwestorom proponowane są “zielone kredyty”, pożyczki na preferencyjnych warunkach i leasingi dla firm, których celem jest sfinansowanie fotowoltaiki.

To jednak nie wszystko, możliwe jest również skorzystanie z dofinansowania na fotowoltaikę w Radomiu – m.in. z programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników), “Energia Plus” (dla firm) czy ze środków udostępnianych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Co jednak istotne, nabory wniosków realizowane są okresowo, a ponadto obowiązują różne zasady, które są podstawą do udzielenia dotacji. Nie wiesz, która opcja jest odpowiednia dla Ciebie? Nasi doradcy sprawdzą wszelkie kwestie formalne, jakie należy spełnić, abyś mógł otrzymać wsparcie finansowe na montaż instalacji fotowoltaicznej. Co więcej, pomogą Ci również w wypełnieniu wniosków i dostarczeniu dokumentacji.

Montaż paneli fotowoltaicznych w Radomiu – dlaczego my?

Systemy fotowoltaiczne zyskują uznanie klientów indywidualnych, przedsiębiorców i rolników. Jeśli właśnie szukasz firmy, która stworzy projekt i zbuduje instalacje fotowoltaiczne w Radomiu – świetnie trafiłeś! Stanowimy kompetentny zespół fachowców, który działa kompleksowo i pomoże Ci w każdym aspekcie. Pracują u nas projektanci, kosztorysanci, instalatorzy i serwisanci, którzy lubią, to co robią, a branżę znają od podszewki. Co więcej, współpracujemy z najlepszymi producentami paneli słonecznych, dzięki czemu możemy zaoferować atrakcyjne ceny wysokiej jakości elementów instalacji.

Zdecydowany? Daj nam znać! Przeprowadzimy audyt, obliczymy zapotrzebowanie na energię, stworzymy projekt i przedstawimy wycenę. Po Twojej akceptacji, nasi fachowcy przejdą do działania i zbudują elektrownię słoneczną, abyś mógł czerpać prąd z odnawialnych źródeł energii! Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!