Fotowoltaika Goleniów

Fotowoltaika wciąż zyskuje na popularności. Na inwestycje decydują się właściciele domów i domków letniskowych, firm oraz gospodarstw rolnych. Powodów nie trzeba daleko szukać – oszczędności, ekologia i chęć uniezależnienia się od zakładu energetycznego to główne motywacje inwestorów. Ty również rozważasz zakup i montaż paneli fotowoltaicznych w Goleniowie? W takim razie sprawdź, jak działa taka instalacja PV, poznaj jej zalety i dowiedz się, jak uzyskać dotację.

fotowoltaika goleniów

Fotowoltaika Goleniów – jak działa?

Województwo zachodniopomorskie prężnie się rozwija w sektorze odnawialnych źródeł energii. Coraz więcej klientów rozważa montaż paneli fotowoltaicznych, inwestycję w systemy solarne, pompy ciepła czy przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych budynków. Jeśli rozważasz zakup i montaż paneli PV, warto dowiedzieć się, jak działa fotowoltaika Goleniów.

Zacznijmy od tego, że na system fotowoltaiczny składa się szereg elementów, które wzajemnie się uzupełniają i wszystkie odgrywają niezwykle ważną rolę. Produkcja prądu następuje w panelach słonecznych, które są zbudowane z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Kiedy dotrą do nich promienie słońca, nastąpi zjawisko fotowoltaiczne, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten musi zostać skonwertowany w prąd przemienny zgodny z parametrami sieci. Za proceder ten odpowiada inwerter (lub falownik), który działa w czasie rzeczywistym, a ponadto kontroluje pracę całego systemu. Innymi elementami składowymi są przewody, zabezpieczenia i akcesoria montażowe.

Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne w Goleniowie?

Zakup i montaż paneli fotowoltaicznych wiąże się ze sporym wydatkiem. Dlaczego jednak mówi się, że jest to inwestycja? Przede wszystkim z tego względu, że przedsięwzięcie po czasie się zwraca i zaczyna generować niemałe oszczędności. To, ile będzie kosztować i jaki będzie okres wzrostu zależy od wielu czynników – m.in. mocy instalacji, rodzaju paneli słonecznych, miejsca montażu czy warunków atmosferycznych.

Szacuje się, że średnio za każdy 1kW instalacji zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. Dla czteroosobowej rodziny optymalna będzie mikroinstalacja o mocy 5kW, która wyniesie średnio ok. 25 tysięcy złotych. Czas jej zwrotu przy obecnych cenach prądu będzie sięgał około 10 lat. Mając na uwadze, że dobrej jakości panele mogą działać skutecznie nawet przez 30 lat, można liczyć na generowanie oszczędności na rachunkach za prąd przez nawet 20 lat.

Rozważasz, czy w Polsce warunki atmosferyczne są odpowiednie do tego, by instalacja PV produkowała dostatecznie dużo energii? Spieszymy z odpowiedzią: jak najbardziej! Ilość dni słonecznych w kraju jest absolutnie wystarczająca, aby sprzęt produkował odpowiednia ilość energii elektrycznej. Co istotne, dzięki instalacji typu on-grid, możliwe jest magazynowanie nadwyżek. Wówczas w sezonie obniżonej produkcji energii (jesienno-zimowym), można z powodzeniem korzystać z nagromadzonych pokładów energii. Niemniej trzeba mieć na uwadze, że na ich odbiór mamy wyłącznie 12 miesięcy – niewykorzystane w ciągu roku nadwyżki po prostu przepadają i nie należy się za nie żaden ekwiwalent finansowy.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Goleniowie

Czy wiesz, że panele fotowoltaiczne Goleniów mogą być dofinansowane bezzwrotną dotacją? Konieczne jest jednak spełnienie określonych warunków i wypełnienie należytego wniosku, kiedy będzie trwał nabór. Szczególnie popularne są programy: “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) oraz “Energia Plus” (dla firm). To jednak nie wszystkie możliwości wsparcia finansowego, z jakich inwestorzy mogą skorzystać. Dofinansowanie fotowoltaiki w Goleniowie może też nastąpić w ramach środków udzielanych z Regionalnych Programów Operacyjnych. Dodatkową opcją są ulgi podatkowe – m.in. ulga termomodernizacyjna czy ulga podatkowa na fotowoltaikę dla rolników. Nie wiesz, gdzie szukać dotacji i jak z nich skorzystać? Nasi konsultanci chętnie Ci pomogą – skontaktuj się z nimi!

Montaż instalacji fotowoltaicznych Goleniów – dlaczego my?

Wraz z rozwojem sektora fotowoltaicznego pojawiło się na rynku wiele firm, które oferują swoje usługi. Dlaczego warto wybrać nas? Przede wszystkim jesteśmy firmą, która posiada bogate doświadczenie. Oferujemy nie tylko montaż instalacji fotowoltaicznych w Goleniowie, ale także kompleksowe usługi doradcze, pomoc przy pozyskiwaniu finansowania i dotacji, bezpłatny audyt i przygotowanie spersonalizowanego projektu instalacji PV. Zawsze najpierw wyliczamy zapotrzebowanie na energię i wsłuchujemy się w potrzeby Klienta, a dopiero później tworzymy projekt i przedstawiamy wycenę. Po ich akceptacji umawiamy dogodny termin montażu. Usługi naszych fachowców zawsze są na najwyższym poziomie. Dokładamy wszelkich starań, abyś jak najszybciej mógł korzystać z energii słonecznej, którą Twoja instalacja zmieni w energię elektryczną. Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia? Zdaj się na nasze wieloletnie doświadczenie. Czekamy na Twój kontakt!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!