Fotowoltaika Trzebinia

Instalacje fotowoltaiczne to jeden z najlepszych sposobów na obniżenie wydatków na energię elektryczną. Choć inwestycja początkowo wydaje się spora, to jednak z czasem się zwraca i przynosi realny zysk. Interesuje Cię fotowoltaika Trzebinia? Sprawdź najważniejsze informacje na jej temat i poznaj ofertę naszej firmy!

fotowoltaika trzebinia

Fotowoltaika Trzebinia – jak działa?

Montaż instalacji PV wydaje się sporym przedsięwzięciem. W praktyce jednak wcale nie musi tak być – powierzając zadanie zaprojektowania i profesjonalnego montażu ekspertom, nie trzeba się właściwie niczym martwić. Fotowoltaika Trzebinia to samoczynnie działający system, który odpowiednio zbudowany będzie pozyskiwał energię elektryczną ze słońca. Główne zadanie spoczywa na panelach fotowoltaicznych, które składają się z połączonych modułowo ogniw. Kiedy docierają do zawartych w nich półprzewodników wiązki światła, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Konsekwencją jest powstawanie napięcia elektrycznego w postaci prądu stałego. Taki prąd następnie trafia do inwertera lub falownika, gdzie dochodzi do konwersji w prąd zmienny. Ten może zasilać urządzenia i trafiać do sieci energetycznej.

Fotowoltaika Trzebinia pozwala na wykorzystywanie wyprodukowanych pokładów energii na bieżąco, ale nie musisz obawiać się, że nadwyżki przepadną. W instalacja on-grid (najpopularniejszych i najkorzystniejszych finansowo), energia może być magazynowana w zakładzie energetycznym. Właściciel ma wówczas 12 miesięcy na ich odbiór na zasadzie opustu w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji). Pozostała część to krótko mówiąc “opłata za magazynowanie”. Warto już na etapie projektowania zadbać o to, by system fotowoltaiczny był zoptymalizowany pod kątem mocy – niewykorzystane w ciągu roku nadwyżki przepadają, z kolei niedobór energii to wyższe rachunki za prąd.

Panele fotowoltaiczne Trzebinia – czy warto?

Jeśli zastanawiasz się nad montażem instalacji fotowoltaicznej w Trzebini, warto abyś poznał wszelkie zalety tego przedsięwzięcia. Otóż fotowoltaika umożliwia czerpanie prądu z odnawialnych źródeł energii, a dokładniej mówiąc jednego z nich – słońca. Dzięki temu energię tą uznaje się za czystą, odnawialną i niewyczerpywalną. Nie powoduje emisji gazów cieplarnianych do atmosfery i nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Co więcej, panele fotowoltaiczne Trzebinia to szansa na oszczędności. Choć początkowo należy się liczyć ze sporym wydatkiem, to z czasem inwestycja się zwraca. Im wyższe będą ceny energii elektrycznej, tym okres zwrotu będzie krótszy. Obecnie szacuje się, że można spodziewać się tego po około 10-12 latach. Tu jednak należy mieć na uwadze, że producenci oceniają żywotność paneli na nawet 30 lat, więc właściciele mogą oczekiwać wieloletniego generowania oszczędności na rachunkach.

Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz za swoją instalację? Wiele zależy od tego, na jakie komponenty się zdecydujesz i jaka moc jest potrzebna. Na początku wyliczymy zapotrzebowanie na energię elektryczną w skali roku, a następnie przedstawimy Ci możliwości. Szacuje się jednak, że za każdy 1kW mocy należy zapłacić od 4 do 6 tysięcy złotych. W przypadku czteroosobowych gospodarstw domowych zapotrzebowanie średnio wynosi ok. 5kW, co sprawia, że za instalację zapłacić należy około 25 tysięcy złotych. Im większa moc i im lepsze komponenty, tym cena oczywiście będzie wyższa.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Trzebini

Czy wiesz, że nie musisz pozbawiać się oszczędności na fotowoltaikę? Istnieją różne korzystne metody finansowania tego proekologicznego przedsięwzięcia – m.in. zielone kredyty, leasingi dla firm, pożyczki na preferencyjnych warunkach (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych). Ponadto jest też szansa na dofinansowanie fotowoltaiki w Trzebini. Jest to możliwe w ramach programów rządowych i unijnych. Co roku organizowane są nabory wniosków z programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Tu jednak należy mieć na uwadze, że nabory są ograniczone w czasie, a sumy środków, jak i zasady ich udzielania, zmieniają się. Warto być na bieżąco i wiedzieć, jakich formalności trzeba dopełnić. Jeśli potrzebujesz wsparcia – nasi doradcy mogą Ci pomóc.

Montaż paneli fotowoltaicznych Trzebinia – dlaczego my?

Jeśli chcesz korzystać z energii słonecznej, czas na własną mikroinstalację, przydomową elektrownię słoneczną albo instalację fotowoltaiczną, która zaspokoi potrzeby firmy czy gospodarstwa rolnego. Szukasz odpowiedniej firmy? Zdaj się na nas! Działamy w województwie opolskim – m.in. Trzebinii, Oświęcimiu, Chrzanowie, Libiążu czy Krakowie. Na początku wsłuchujemy się w potrzeby inwestora, przeprowadzamy audyt i obliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną. Na tej podstawie nasi eksperci tworzą projekt instalacji fotowoltaicznej i przedstawiają go wraz z wyceną.

Po uzyskaniu akceptacji, zamawiamy sprzęt od producentów, z którymi współpracujemy. Dzięki temu możemy zaoferować korzystnej stawki naprawdę świetnych jakościowo paneli słonecznych – tym samym koszt instalacji jest wyjątkowo korzystny. Instalację paneli przeprowadzamy w dogodnym terminie. Czynią to uprawnieni eksperci, którzy przeprowadzają montaż zgodnie ze sztuką – by produkcja energii elektrycznej ze słońca przebiegała sprawnie, ale i bezpiecznie. Chcesz umówić spotkanie z naszymi doradcami? Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Panele fotowoltaiczne w gminie Trzebinia to nasza specjalność!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!