- 97-300 Piotrków Trybunalski, ul. Nowowiejska 33
- kontakt@eeef.pl
Fotowoltaika Głogów
Branża fotowoltaiczna prężnie się rozwija w całym kraju. Na inwestycję w panele słoneczne decydują się klienci indywidualni, przedsiębiorcy i rolnicy. Powodów nie trzeba daleko szukać – oszczędności i ekologia. Jak działa fotowoltaika Głogów? Ile kosztuje przedsięwzięcie i czy można uzyskać dotację? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy.
Fotowoltaika Głogów – jak działa?
Pozyskiwanie energii ze słońca jest możliwe za sprawą dobrze zaprojektowanego i odpowiednio zamontowanego systemu fotowoltaicznego. W jego skład wchodzą panele słoneczne, zabezpieczenia, inwerter (lub falownik), przewody elektryczne i liczne elementy montażowe. Kluczowe zadanie spoczywa na panelach – te są zbudowane z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, zdolnych do inicjowania zjawiska fotowoltaicznego. Jego konsekwencją jest produkcja prądu stałego, który następnie zostaje zmieniony przez inwerter (lub falownik) w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci. Dzieje się to na bieżąco, więc właściwie energia jest dostępna cały czas.
Jeśli powstanie jej więcej niż jesteś w stanie spożytkować, wówczas możliwe jest magazynowanie nadwyżek w zakładzie energetycznym i odbieranie ich w okresie zwiększonego zapotrzebowania. Zwykle bowiem nasłonecznienie w okresie wiosenno-letnim pozwala na naprawdę wydajne działanie instalacji i produkowanie sporych pokładów energii, które można wykorzystać w sezonie jesienno-zimowym, gdy słońce świeci mniej intensywnie i krócej. Co jednak istotne, odbiór nadwyżek odbywa się na zasadzie opustu w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji), a pozostała część (20 lub 30%) zostaje w zakładzie jako opłata za magazynowanie. Na ich wykorzystanie mamy 12 miesięcy od chwili produkcji, w przeciwnym razie po prostu przejdą na rzecz zakładu i nie będzie należał się nam za to żaden ekwiwalent finansowy.
Panele fotowoltaiczne Głogów – czy warto?
Jeśli rozważasz inwestycję w fotowoltaikę w dolnośląskim, możesz mieć wątpliwości co co opłacalności. Pojawiają się bowiem różne opinie – mniej lub bardziej prawdziwe. Jak w rzeczywistości wygląda kwestia finansowa tego przedsięwzięcia? Musimy zacząć od tego, że cena w dużej mierze zależy od zapotrzebowania na energię i rodzaju komponentów systemu fotowoltaicznego. Przyjmuje się, że za każdy 1 kW mocy instalacji zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. Tym samym średnio fotowoltaika dla czteroosobowego gospodarstwa domowego o mocy 5 kW będzie kosztować około 25 tysięcy złotych. Mając na uwadze, że producenci oceniają żywotność swoich paneli na blisko 30 lat, a inwestycja zwraca się przez około 10-12 lat, to można spodziewać się wieloletnich oszczędności. Co więcej, jeśli ceny energii elektrycznej będą szybować w górę, można spodziewać się tego, że czas zwrotu jeszcze się skróci.
Na kwestiach finansowych nie kończą się korzyści wynikające z dysponowania własną elektrownią słoneczną. Panele fotowoltaiczne Głogów to także ukłon w stronę środowiska naturalnego. Energia ze słońca jest odnawialna, niewyczerpywalna i czysta. Korzystając z niej w znacznym stopniu ograniczamy emisję CO2 i gazów cieplarnianych do atmosfery. Kolejnym atutem jest fakt, że system fotowoltaiczny nie wymaga od nas obsługi ani dodatkowych nakładów finansowych w trakcie eksploatacji. Panele objęte są wieloletnią gwarancją i skutecznie produkują energię latami. Jako zalety możemy też wskazać uniezależnienie się od zakładu energetycznego (i zmian cen prądu) oraz zwiększenie wartości nieruchomości.
Dofinansowanie fotowoltaiki w Głogowie
Warto wiedzieć, że rozwiązania proekologiczne, takie jak instalacje fotowoltaiczne, systemy solarne czy pompy ciepła, są nierzadko wspierane finansowo w ramach różnych programów. Wówczas inwestor może obniżyć koszt przedsięwzięcia i jednocześnie skrócić czas jego zwrotu. Jeśli interesuje Cię dotacja na fotowoltaikę, możesz skorzystać z takich programów, jak: “Czyste powietrze”, “Mój prąd”, “Energia Plus” (dla firm) czy “Agroenergia” (dla rolników). Konieczne jest jednak spełnienie określonych warunków i dopełnienie formalności, jakich wymaga dana edycja programu.
Inne opcje to ulga podatkowa na fotowoltaikę (np. ulga termomodernizacyjna albo ulga dla rolników na instalacje PV) czy skorzystanie ze środków udzielanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Inwestorzy ponadto nie muszą dysponować pełnym kapitałem. Istnieją dogodne metody finansowania przedsięwzięcia – m.in. zielone kredyty, leasingi dla firm na fotowoltaikę czy pożyczki na preferencyjnych warunkach. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie – skontaktuj się z naszymi doradcami.
Montaż instalacji fotowoltaicznej Głogów – dlaczego my?
Chcesz obniżyć rachunki za prąd i czerpać korzyści z energii słonecznej? Świetnie trafiłeś! Działamy w branży od lat i posiadamy szerokie doświadczenie w zakresie projektowania i wykonawstwa instalacji fotowoltaicznych. Skontaktuj się z nami, opowiedz i swoich potrzebach, a my umówimy termin audytu i wyliczymy zapotrzebowanie na energię, by stworzyć dla Ciebie indywidualny projekt i zaprezentować wycenę, w której uwzględnimy pełny koszt instalacji fotowoltaicznej w Głogowie – z uwzględnieniem komponentów systemu i pracy montażystów. Po akceptacji wyceny i projektu, umówimy dogodny termin montażu. Zapewniamy profesjonalne usługi naszych specjalistów na każdym etapie współpracy. Uwzględniając Twoje zapotrzebowanie na energię, możemy stworzyć kompletny system, z którym przez lata będziesz czerpać energię ze słońca, a rachunki za prąd będą znikome. Panele i instalacje fotowoltaiczne w województwie dolnośląskim to nasza specjalność. Jeśli masz pytania – chętnie na nie odpowiemy. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości i przedstawimy Ci pełne spektrum korzyści, jakie niosą za sobą panele fotowoltaiczne w gminie Głogów i okolicy!
Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej
Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!