Fotowoltaika Bolesławiec

Fotowoltaika w Bolesławcu od lat cieszy się sporą popularnością, ale wszystko prognozuje, że w tym i kolejnych latach nastąpi prawdziwe “boom”, na tego typu przedsięwzięcia. Powód? Rosnące ceny energii elektrycznej i chęć uniezależnienia się od dostawców. Co warto wiedzieć o panelach fotowoltaicznych w Bolesławcu? Jak uzyskać dotację? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i dowiedz się, dlaczego warto zlecić nam montaż instalacji fotowoltaicznej w województwie dolnośląskim.

fotowoltaika bolesławiec

Fotowoltaika Bolesławiec – jak działa?

Zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi jest coraz większe. Jeśli również rozważasz inwestycję w panele PV, koniecznie sprawdź, jak działa taki system. Otóż składa się on z wielu elementów, które wzajemnie się uzupełniają i odpowiadają za wydajne pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca. Podstawowe zadanie spoczywa na panelach fotowoltaicznych, które mimo, że są produkowane w różnych technologiach, a także różnią się pod względem wykorzystanych materiałów, wydajności elektrycznej i cen, to łączy je jedno – zdolność do inicjowania zjawiska fotowoltaicznego wskutek padających na ogniwa wiązek światła (promieni słonecznych). Konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten oczywiście nie jest w stanie zasilać domowych urządzeń, więc niezbędne jest jego przekształcenie w prąd zmienny. Za proces ten odpowiada inwerter (lub falownik), który ponadto kontroluje pracę całego systemu.

Fotowoltaika Bolesławiec produkuję energię, z której można korzystać na bieżąco. Co jednak z nadwyżkami? Otóż nadprodukowana energia może trafić do zakładu energetycznego, gdzie będzie magazynowana przez 12 miesięcy. W tym czasie właściciel może ją odbierać na zasadzie opustu, w wymiarze 80% (dla instalacji o mocy poniżej 10kW) lub 70% (w przypadku instalacji o mocy powyżej 10kW). Pozostała część to tzw. opłata za usługę magazynowania. Tu jednak należy mieć na uwadze, że panele fotowoltaiczne w Bolesławcu powinny być odpowiednio zoptymalizowane pod kątem mocy. Niewykorzystane przez rok nadwyżki przepadają, z kolei niedobór energii będzie skutkować koniecznością dokupowania prądu od dostawcy, a co za tym idzie – wyższymi rachunkami za energię elektryczną.

Panele fotowoltaiczne Bolesławiec – czy warto?

Polska znajduje się w bardzo dogodnym położeniu geograficznym, przez co można być spokojnym o wykorzystanie w pełni potencjału paneli fotowoltaicznych. Ilość dni słonecznych umożliwia owocną produkcję energii elektrycznej – szczególnie w okresie wiosenno letnim. Bez obaw jednak – jesienią i zimą system również pracuje, choć oczywiście mniej wydajnie. W takiej sytuacji można z powodzeniem korzystać z pokładów zgromadzonej energii, o czym pisaliśmy powyżej.

Zastanawiasz się, ile kosztują panele fotowoltaiczne Bolesławiec? Otóż wiele zależy od wymaganej mocy instalacji, jakości i typu paneli. Szacuje się, że na każdy 1kW mocy musimy wydać od 4 do 6 tysięcy złotych, a zatem instalacja o mocy 5kW średnio będzie kosztować 25 tysięcy złotych. Kiedy się zwróci? Zdaniem ekspertów może to nastąpić w ciągu 10-12 lat, choć przy rosnących cenach energii elektrycznej może to nastąpić jeszcze szybciej. Biorąc pod uwagę, że producenci oceniają żywotność sprzętu na nawet 30 lat, można spodziewać się wieloletniego generowania oszczędności.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Bolesławcu

Bez względu na to, czy interesuje Cię fotowoltaika dla gospodarstwa domowego, firmy czy gospodarstwa rolnego, możesz liczyć na wsparcie finansowe w ramach różnych programów dotacyjnych. Najpopularniejsze, które od lat umożliwiają inwestorom obniżenie kosztów przedsięwzięcia, to “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) i “Energia Plus” (dla firm). Co jednak istotne, warunki udzielania środków, jak również kwoty, zmieniają się zależnie od edycji. Jeśli chcesz pozyskać dofinansowanie na fotowoltaikę w Bolesławcu i potrzebujesz pomocy w tym zakresie, skontaktuj się z naszymi doradcami. Oferujemy pomoc w dopełnianiu formalności i doradztwo. Poza tym możemy też wesprzeć Cię w pozyskiwaniu korzystnego finansowania – np. kredytu czy leasingu na fotowoltaikę albo pożyczki na preferencyjnych warunkach (m.in. z Regionalnych Programów Operacyjnych).

Montaż paneli fotowoltaicznych Bolesławiec – dlaczego my?

Chcesz pozyskiwać prąd z odnawialnych źródeł energii? Pragniesz obniżyć rachunki za prąd? Interesuje Cię fotowoltaika dla domu, firmy albo gospodarstwa rolnego? Jesteśmy do usług. Od lat montujemy panele słoneczne na dachach i gruntach w województwie dolnośląskim i innych. Posiadamy bogate doświadczenie, wiedzę i odpowiednie kompetencje. W naszych szeregach pracują eksperci – audytorzy, doradcy, kosztorysanci, projektanci, montażyści, elektrycy i serwisanci. Dobrze wiemy, jak w bezpieczny i prawidłowy sposób zaprojektować systemy fotowoltaiczne, by odpowiadały na indywidualne potrzeby inwestorów i zaspokajały zapotrzebowanie na energię elektryczną. Wsłuchujemy się w potrzeby i oferujemy najkorzystniejsze rozwiązania. Skorzystaj z usług profesjonalnej firmy – powierz nam profesjonalny montaż instalacji paneli w Bolesławcu i już wkrótce ciesz się wszelkimi zaletami, jakie niosą za sobą panele i instalacje fotowoltaiczne. Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!