Fotowoltaika Nysa

Fotowoltaika zyskuje popularność wśród klientów indywidualnych, przedsiębiorców i rolników. Instalacje PV cieszą się uznaniem z uwagi na swoje liczne zalety. Przede wszystkim pozwalają na generowanie oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Jakie są zalety inwestycji paneli fotowoltaicznych? Jak dochodzi do produkcji energii elektrycznej? Kto i kiedy może otrzymać dofinansowanie na fotowoltaikę w Nysie? Sprawdź odpowiedzi na najważniejsze pytania i poznaj naszą ofertę.

fotowoltaika nysa

Fotowoltaika Nysa – jak działa?

Instalacje fotowoltaiczne składają się z wielu elementów, które są od siebie wzajemnie zależne – panele słoneczne, inwerter (falownik), zabezpieczenia, przewody czy akcesoria montażowe. Choć bez nich wszystkich system nie mógłby działać, to jednak można uznać, że kluczową rolę odgrywają tutaj panele. Składają się one z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, które po dotarciu promieni słonecznych, a właściwie promieni świetlnych, są zdolne do produkcji energii elektrycznej. Dzieje się to wskutek zjawiska fotowoltaicznego, którego konsekwencją jest wytwarzanie prądu stałego. Ten jednak nie jest zgodny z parametrami sieci, dlatego konieczna jest jego konwersja w prąd przemienny. Za to odpowiada inwerter (lub falownik), który dokonuje zmiany w czasie rzeczywistym, przez co z energii można korzystać właściwie od razu po jej wyprodukowaniu.

A co z energią, której nie wykorzystamy od razu? Tutaj rozwiązaniem będzie instalacja typu on-grid, która pozwala na magazynowanie nadwyżek energii przez zakład energetyczny. W takiej sytuacji, gdy na przykład latem powstanie dużo więcej prądu niż faktycznie potrzebujemy, będzie można z niego skorzystać w okresie obniżonej wydajności fotowoltaiki (zwykle to sezon jesienno-zimowy). Co jednak ważne, właściciel ma na to dokładnie 12 miesięcy. Energia nie odebrana w ciągu roku przepada i nie należy się z tego tytułu żaden ekwiwalent.

Panele fotowoltaiczne Nysa – czy warto?

Powodów dla których warto rozważyć montaż paneli fotowoltaicznych jest sporo. Przede wszystkim podstawową kwestią jest uniezależnienie się od zmian cen energii elektrycznej i horrendalnych rachunków za prąd. Jeśli stworzysz własną elektrownię słoneczną, która będzie działała wydajnie i produkowała tyle energii, by zaspokoić Twoje zapotrzebowanie, możesz liczyć na zniwelowanie wydatków do absolutnego minimum.

Oczywiście zanim sprzęt zacznie na siebie zarabiać i generować oszczędności, należy nieco zaczekać. Zwykle pierwszych 10 lat stanowi okres zwrotu przedsięwzięcia – środki, których nie wydaje się na rachunki za energię spłacają inwestycję. Mając jednak na uwadze fakt, że dobrej jakości panele od renomowanych producentów mogą działać wydajnie nawet 30 lat, czeka nas blisko 20 lat oszczędzania.

Zastanawiasz się, ile kosztują panele fotowoltaiczne Nysa? Otóż tutaj wiele zależy od takich czynników, jak rodzaj paneli, wielkość i moc instalacji, lokalizacja fotowoltaiki (dach czy grunt) czy jakość innych elementów systemu, Szacuje się jednak, że za instalację fotowoltaiczną w Nysie dla czteroosobowego gospodarstwa domowego o mocy 5kW zapłacimy ok. 25 tysięcy złotych. Każdy kolejny 1 kW będzie kosztował od 4 do 6 tysięcy złotych. To, co jednak jest ważne, to fakt, że nie trzeba dysponować pełnym kapitałem, by sfinansować inwestycję. Instytucje finansowe oferują możliwość rozłożenia sumy na raty, w ramach np. leasingu, zielonego kredytu lub pożyczki na preferencyjnych warunkach.

Dotacje na fotowoltaikę w Nysie

Województwo opolskie prężnie się rozwija w zakresie inwestycji w odnawialne źródła energii (OZE). Jeśli chcesz dołączyć do grona inwestorów i czerpać energię słoneczną (odnawialną, niewyczerpywalną, ekologiczną), możesz obniżyć koszt przedsięwzięcia. Szansę na to ma każdy, kto spełni określone warunki obowiązujące w danej edycji programu i złoży wniosek w trakcie trwania naboru. Dofinansowanie fotowoltaiki w Nysie jest możliwe w ramach takich programów, jak: “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Oprócz tego można także liczyć na ulgi podatkowe – m.in. ulga termomodernizacyjna i ulga podatkowa na fotowoltaikę dla rolników lub skorzystać ze środków udzielanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Nysa – dlaczego my?

Montaż paneli fotowoltaicznych w Nysie i okolicy to nasza specjalność! Oferujemy Klientom kompleksowe działania w zakresie projektowania i realizacji inwestycji. Bez względu na to, czy planujesz stworzyć mikroinstalację dla swojego domu, elektrownię słoneczną dla firmy czy potężną farmę fotowoltaiczną, która będzie zarabiać – możesz na nas liczyć. W naszych szeregach pracują eksperci – audytorzy, doradcy, kosztorysanci, projektanci i instalatorzy. Służymy pomocą na każdym etapie współpracy. Pomagamy w dopełnianiu wszelkich formalności związanych z uzyskiwaniem dofinansowania, a także przyłączeniami. W oparciu o Twoje potrzeby tworzymy indywidualny projekt i przedstawiamy wycenę instalacji fotowoltaicznej. Po akceptacji przez Klienta, umawiamy dogodny termin montażu. Masz pytania? Chcesz umówić spotkanie? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!