Fotowoltaika Dębica

Panele fotowoltaiczne od lat cieszą się sporą popularnością w kraju, ale i całej Europie. Montaż instalacji niesie bowiem za sobą wiele korzyści, a głównym determinantem są oszczędności na rachunkach za prąd. Jak działa fotowoltaika Dębica? Jakie ma zalety i czy można dostać na nią dotację? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika dębica

Fotowoltaika Dębica – jak działa?

Fotowoltaika Dębica to system złożony z wielu elementów, który umożliwia pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca. Najważniejszą rolę odgrywają panele słoneczne, które zbudowane są z połączonych modułowo ogniw. Kiedy docierają do nich wiązki światła (promienie słoneczne), inicjowane jest zjawisko fotowoltaiczne. Jego konsekwencją jest produkcja prądu stałego, który następnie musi trafić do inwertera (lub falownika) i zostać skonwertowany w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci.

Z tej energii właściciel fotowoltaiki może korzystać na bieżąco, ale też może ją magazynować, by wykorzystać w okresie obniżonej produkcji energii elektrycznej (zwykle w sezonie jesienno-zimowym). Taka opcja pojawia się w przypadku instalacji typu on-grid, czyli połączonych z zakładem energetycznym. Gdy system wyprodukuje więcej energii niż jest się w stanie spożytkować, nadwyżki trafią do zakładu, a następnie w ciągu 12 miesięcy będą mogły być z niego odebrane.

Tu pojawia się niezwykle ważna kwestia – optymalizacja systemu fotowoltaicznego pod kątem mocy. Jeśli będzie on produkował zbyt dużo energii, a ta w ciągu roku nie zostanie wykorzystana, nadwyżki przepadną. W sytuacji, gdy powstanie mniej prądu niż rzeczywiście podmiot zużywa w skali roku, konieczne będzie dokupowanie energii od dostawcy, a to przełoży się na wyższe rachunki za prąd.

Panele fotowoltaiczne Dębica – czy warto?

Panele fotowoltaiczne w Dębicy zyskują na popularności. Zacznijmy od tego, że Polska znajduje się w bardzo dogodnej lokalizacji geograficznej, umożliwiającej pełne wykorzystanie potencjału paneli fotowoltaicznych. Ilość dni słonecznych w skali roku pozwala na produkowanie takiej ilości energii, by zaspokajała ona zapotrzebowanie podmiotu. Oczywiście pod warunkiem, że moc instalacji PV będzie odpowiednio dopasowana do jego potrzeb.

Ile kosztuje fotowoltaika Dębica? Tutaj nie ma jednej odpowiedzi, bowiem koszt przedsięwzięcia zależy od rodzaju komponentów, mocy instalacji i innych zmiennych. Szacuje się jednak, że za każdy 1kW mocy zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. Tym samym możemy przyjąć, że system fotowoltaiczny o mocy 5kW, odpowiedni dla przeciętnego, czteroosobowego gospodarstwa domowego, będzie kosztował ok. 25 tysięcy złotych.

Czas zastanowić się nad innymi atutami. Otóż zacznijmy od tego, że choć inwestycja jest kosztowna, to jednak z czasem się zwraca. Kiedy? Mówi się, że przy obecnych cenach energii elektrycznej może to nastąpić w ciągu 10-12 lat. Mając na uwadze, że producenci szacują żywotność paneli na około 30 lat, inwestor może oczekiwać kilkunastoletnich oszczędności. Poza tym warto wiedzieć, że panele PV nie wymagają doinwestowywania, zwykle działają niezawodnie latami, a ewentualne naprawy realizowane są w ramach gwarancji.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Dębicy

Czy wiesz, że inwestycja w fotowoltaikę może być wsparta finansowo? Każdego roku realizowane są różne programy dotacyjne dla klientów indywidualnych, firm i rolników. Co jednak istotne, zarówno zasady udzielania środków, jak i kwoty, ulegają zmianie, zależnie od edycji. Jeśli interesuje Cię pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł energii, sprawdź programy: “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Możesz liczyć na wsparcie naszych specjalistów, którzy pomogą Ci w dopełnieniu wszelkich formalności i doradzą w zakresie dofinansowania fotowoltaiki w Dębicy.

Potrzebujesz środków na sfinansowanie przedsięwzięcia? Instytucje finansowe posiadają atrakcyjną ofertę na inwestycje proekologiczne. Udzielane są m.in. “zielone kredyty” czy leasingi. Dodatkowo jest też możliwość skorzystania z pożyczek na preferencyjnych warunkach (m.in. z Regionalnych Programów Operacyjnych) czy ulg podatkowych (np. ulga termomodernizacyjna czy ulga na fotowoltaikę dla rolników).

Montaż instalacji fotowoltaicznych Dębica – dlaczego my?

Montaż paneli fotowoltaicznych w gminie Dębica to jeden z najlepszych sposobów na uniezależnienie się od dostawców energii. Województwo podkarpackie prężnie rozwija się w zakresie instalacji PV, a na rynku działa wiele firm oferujących swoje usługi. Dlaczego warto zdecydować się na nasza pomoc? Przede wszystkim z uwagi na fakt, że działamy kompleksowo. Przeprowadzimy Cię przez proces projektowania i montażu fotowoltaiki od A do Z. Posiadamy doświadczenie w zakresie fotowoltaiki dla domu, firm i gospodarstw rolnych. Tworzymy mikroinstalacje, ale też potężne farmy fotowoltaiczne. Zawsze współpracę z Klientem rozpoczynamy od wywiadu i audytu, a następnie wyliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną i tworzymy indywidualny projekt instalacji. Przedstawiamy go raz z wyceną, odpowiadamy na wszelkie pytania i czekamy na akceptację. Po jej uzyskaniu zamawiamy wszystkie elementy instalacji PV i umawiamy dogodny termin profesjonalne montażu. Instalacje fotowoltaiczne to nasza specjalność! Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!