Fotowoltaika Krosno

Nie słabnie zainteresowanie fotowoltaiką. Wręcz przeciwnie. Coraz więcej klientów indywidualnych i biznesowych decyduje się na własne elektrownie słoneczne. Wszystko po to, by oszczędzać na rachunkach za energię i jednocześnie dbać o środowisko. Interesuje Cię fotowoltaika Krosno? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika krosno

Fotowoltaika Krosno – działanie

Instalacje fotowoltaiczne składają się z paneli fotowoltaicznych, inwertera (falownika), okablowania, zabezpieczeń i całego systemu mocującego. Ich działanie następuje w chwili padania na panele wiązek światła (promieni słonecznych), ale potrafią też generować prąd, gdy słońce jest za chmurami (wskutek temperatury). Wszystko dzięki odpowiedniej budowie paneli słonecznych – te składają się z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, w których znajdują się półprzewodniki. Zwykle jest to krzem – przy panelach monokrystalicznych lub płytki krzemowe w przypadku paneli polikrystalicznych. Gdy słońce dociera do ogniw, następuje zjawisko fotowoltaiczne, którego skutkiem jest produkcja prądu stałego. Oczywiście, by fotowoltaika Krosno mogła zasilać energią urządzenia, konieczna jest konwersja prądu stałego w przemienny – za to odpowiadają inwerter lub falownik. 

Dzięki temu, że instalacja będzie podłączona do sieci, możliwe jest magazynowanie nadwyżek energetycznych. Przykładowo, gdy w okresie letnim wyprodukowanego zostanie więcej prądu niż gospodarstwo czy firma są w stanie zużyć, to trafi on do sieci. Z niej może być odebrane w ciągu 12 miesięcy – wówczas płaci się wyłącznie opłatę za magazynowanie, wynoszącą 20 lub 30% wartości rachunków za prąd. Co jednak istotne, niewykorzystane w ciągu roku pokłady energii po prostu przepadają – nie otrzymuje się za nie żadnego ekwiwalentu. Istotne jest zatem, aby moc paneli fotowoltaicznych Krosno była zoptymalizowana, tj. dostosowana do faktycznego zapotrzebowania na energię.

Panele fotowoltaiczne Krosno – czy warto?

Przemierzając Krosno i okolice, można dostrzec, jak wiele osób zdecydowało się już na swoje własne elektrownie słoneczne. W Fotowoltaika chętnie inwestują właściciele domków jednorodzinnych i letniskowych, rolnicy, jak i przedsiębiorcy. Powodów nie trzeba daleko szukać, każdy je odczuwa w ostatnich latach. Są to oczywiście podwyżki cen energii, które skutkują wysokimi rachunkami za prąd. Mając własną elektrownię, opłaty stają się znikome. Oczywiście początkowo po prostu zwraca nam się poniesiony koszt zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych, ale z czasem można odczuć realny zysk. Jeśli zastanawiasz się, ile czasu zwraca się fotowoltaika Krosno, to odpowiadamy, że wiele zależy od wybranych komponentów systemu, od mocy, od tego czy instalacja została dobrze zamontowana i od tego, czy faktycznie odpowiada na zapotrzebowanie energetyczne użytkowników. Szacuje się, że zwrot następuje w około 10 lat. Mając na uwadze fakt, iż fotowoltaiczne systemy mogą wydajnie działać nawet 30 lat, to nie trudno obliczyć, że oszczędności faktycznie będą odczuwalne.

Ważnym atutem, obok którego nie możemy przejść obojętnie, jest oczywiście ekologia. Fotowoltaika pozwala czerpać energię z odnawialnych źródeł, a zatem produkowane w ten sposób prąd jest niewyczerpywalny. Co więcej, mówi się, że jest to zielona energia. Pod pojęciem tym kryje się fakt, że znacząco ograniczana jest emisja dwutlenku węgla do atmosfery, jak i innych gazów cieplarnianych. Montaż paneli fotowoltaicznych w Krośnie, to zatem spory ukłon w stronę środowiska naturalnego i następnych pokoleń!

Nie zapominamy też o tym, że fotowoltaika mimo sporego wydatku początkowego, później pracuje wydajnie latami, nie wymagając dodatkowych nakładów finansowych. Jedyne, co należy czynić, to poddawać ją okresowej konserwacji. Ewentualne problemy najczęściej są objęte gwarancją producenta paneli lub firmy montującej.

Dotacje na fotowoltaikę w Krośnie

Jeśli przed stworzeniem systemu fotowoltaicznego w Krośnie powstrzymuje Cię kwestia finansowa, to koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami! Otóż na tego typu przedsięwzięcia dostępne są liczne dotacja – państwowe i unijne. Wśród najpopularniejszych można wyróżnić programy: „Mój prąd”, „Czyste powietrze”, „Agroenergia” czy „Energia Plus”. Dodatkowo możliwe jest też skorzystanie z ulg podatkowych – np. ulga termomodernizacyjna albo ulga dla rolników na fotowoltaikę.

Nierzadko udostępniane są też dofinansowania fotowoltaiki w Krośnie w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Pamiętaj ponadto, że proekologiczne inwestycje bardzo często posiadają atrakcyjne formy finansowania – np. „zielone kredyty”, leasingi czy pożyczki na fotowoltaikę na preferencyjnych warunkach (bez prowizji, niskooprocentowane). Jeśli potrzebujesz pomocy w kwestii uzyskania finansowania lub dotacji na fotowoltaikę – nasi eksperci służą pomocą! Znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejszą możliwość i pomożemy także w dopełnieniu wszelkich formalności.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Krosno – dlaczego my?

Wraz ze wzrostem zainteresowania fotowoltaiką w Krośnie, wzrosła ilość firm, które oferują swoje usługi w tym zakresie. My jesteśmy firmą z doświadczeniem. Mamy na swoim koncie wiele realizacji, które od lat generują energię elektryczną dla Klientów w regionie, jak i całej Polsce. To, co nas wyróżnia, to przede wszystkim kompleksowość działania. W naszych szeregach pracują eksperci różnych dziedzin – kosztorysanci, projektanci, elektrycy, instalatorzy, serwisanci i doradcy. Stanowimy kolektyw, który prowadzi Cię przez przygodę budowy elektrowni słonecznej od początku, do końca – od audytu, przez wycenę i projekt, aż po profesjonalny montaż instalacji PV. Co istotne, współpracujemy też z najlepszymi producentami paneli fotowoltaicznych – dzięki temu sprzęt działa wydajnie i bezawaryjnie latami. Za nasze usługi montażowe ręczymy, udzielając stosownej gwarancji. Panele fotowoltaiczne Krosno nie mają przed nami tajemnic – zaufaj nam! Masz pytania? Czekamy na kontakt!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!