Fotowoltaika Jelenia Góra

Od lat odnotowujemy tendencję wzrostową, jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne. Przemierzając region można spotkać zarówno mikroinstalacje na dachach, jak i większe elektrownie słoneczne czy nawet farmy fotowoltaiczne. Rozważasz inwestycję? Sprawdź, jak działa fotowoltaika Jelenia Góra, jakie daje korzyści i poznaj naszą ofertę!

fotowoltaika jelenia góra

Fotowoltaika Jelenia Góra

Zacznijmy od przybliżenia nieco działania fotowoltaiki. Otóż do jej stworzenia potrzebne są nie tylko panele słoneczne, ale też zabezpieczenia, okablowanie, akcesoria montażowe czy falownik (inwerter). Gdy eksperci dokonają już montażu fotowoltaiki i przyłączeń, możemy produkować własną energię ze słońca. A dzieje się to wskutek padających na ogniwa promieni słonecznych, w konsekwencji czego zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Efektem jest produkcja prądu stałego, który musi zostać skonwertowany w prąd przemienny, by pasował do parametrów sieci i mógł zasilać sprzęty. 

Cała procedura dzieje się w czasie rzeczywistym, więc już po chwili od wyprodukowania prądu, można z niego swobodnie korzystać. Nie oznacza to jednak, że niespożytkowane pokłady energii się zmarnują. Wręcz przeciwnie – możemy oddać je do sieci, gdzie będą magazynowane przez zakład energetyczny. Wówczas mamy 12 miesięcy na odbiór energii w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji. Warto tu mieć na uwadze, by fotowoltaika Jelenia Góra była dobrze zoptymalizowana – niewykorzystane nadwyżki w ciągu roku po prostu przepadają.

Panele fotowoltaiczne Jelenia Góra – dlaczego warto?

Inwestycja w panele fotowoltaiczne w Jeleniej Górze cieszy się sporą popularnością. Powodów jest całkiem sporo, ale do tych najważniejszych możemy zaliczyć przede wszystkim kwestie ekonomiczne. Własna elektrownia słoneczna pozwala na ograniczenie do minimum wydatków na energię elektryczną. Jeśli marzą Ci się niskie rachunki za prąd – to jest to najskuteczniejszy sposób, by to osiągnąć. Choć należy liczyć się ze sporym wydatkiem początkowym, to jednak później można osiągnąć nie mały zysk. Szacuje się, że zwrot przedsięwzięcia następuje w ciągu 10 lat, w sprzęt może wydajnie produkować energię przez nawet 40. Co istotne, nie są konieczne dodatkowe nakłady finansowe. System fotowoltaiczny działa samoczynnie i nie wiąże się z wieloma obowiązkami – należy jedynie wykonywać regularnie prace konserwacyjne, a raz na 5 lat zlecić ekspertom kontrolę instalacji elektrycznej. 

Na tym zalety się nie kończą – słońce jest odnawialnym źródłem energii. Tym samym fotowoltaika stanowi narzędzie do pozyskiwania energii czystej, bezpiecznej dla człowieka i środowiska, niewyczerpywalnej. Decydując się na inwestycję w panele fotowoltaiczne Jelenia Góra, przyczynisz się do redukcji emisji gazów cieplarnianych do atmosfery i wykonasz cenny krok w stronę bycia bardziej eko!

Dofinansowanie fotowoltaiki Jelenia Góra

Obawiasz się, że przedsięwzięcie przekracza Twój budżet? Nie musisz dysponować gotówką. Obecnie dostępne są liczne formy finansowania, które pomogą w pokryciu kosztów fotowoltaiki. Przedsiębiorcy mogą wziąć panele w leasing, a klienci indywidualni skorzystać z zielonych kredytów czy pożyczek na preferencyjnych warunkach. To jednak nie wszystko. Dogodnym rozwiązaniem są dotacje na odnawialne źródła energii czy prace termomodernizacyjne. Do najpopularniejszych programów zaliczamy „Mój prąd”, „Czyste powietrze”, „Agroenergia” (dla rolników) czy „Energia Plus” (dla firm). Nierzadko pojawiają się też dofinansowania na fotowoltaikę w Jeleniej Górze w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, a ponadto po spełnieniu określonych warunków można skorzystać z ulg podatkowych.

Montaż paneli fotowoltaicznych Jelenia Góra – dlaczego my?

Jeśli interesuje Cię montaż fotowoltaiki Jelenia Góra – możesz na nas liczyć. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i mamy na swoim koncie mnóstwo udanych realizacji. Tworzymy projekty i wykonujemy montaż instalacji zgodnie z potrzebami Klientów. Dobieramy moc adekwatnie do zapotrzebowania na energię – przed realizacją nie tylko przeprowadzamy wywiad z Klientem, ale też wykonujemy audyt. Gdy projekt i wycena zyskają akceptację, przechodzimy do fachowego i terminowego montażu paneli fotowoltaicznych w Jeleniej Górze lub okolicy. Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu dotacji lub finansowania swojego przedsięwzięcia? Nasi doradcy z przyjemnością pomogą w dopełnieniu formalności i uzupełnieniu wszelkich formularzy. Masz pytania? Chcesz wiedzieć, ile kosztuje fotowoltaika i za ile lat się zwróci? Skontaktuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie wątpliwości! 

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!