Fotowoltaika Lubuskie

Województwo Lubuskie prężnie się rozwija pod względem odnawialnych źródeł energii. Na inwestycję w fotowoltaikę decydują się klienci indywidualni, ale też rolnicy czy firmy. Jakie panele wybrać? Czy faktyczne fotowoltaika lubuskie się opłaca? Jak uzyskać dofinansowanie? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania, a także sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika lubuskie

Jakie panele fotowoltaiczne w lubuskim?

Najważniejszym elementem instalacji fotowoltaicznej są oczywiście panele. To one odpowiadają za pozyskiwanie energii ze słońca i w nich zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, którego skutkiem jest wytwarzanie energii elektrycznej. Jeśli stoisz przed dylematem, jakie panele fotowoltaiczne w lubuskim wybrać, musisz przede wszystkim zdecydować pomiędzy dwoma typami. Najpopularniejszym rozwiązaniem są panele monokrystaliczne – droższe w produkcji, ale jednocześnie bardzo eleganckie i oferujące wysoką sprawność, wydajność i trwałość. W ofercie dostępne są także panele polikrystaliczne, jednak te mimo swojej korzystnej ceny, mają nieco gorsze parametry.

Oczywiście nie musisz się martwić o moc paneli, wydajność czy sprawność – swoją wiedzą i doświadczeniem służą bowiem doradcy z firmy fotowoltaicznej. To oni przeprowadzają audyt, analizują Twoje potrzeby i wykonują projekt dostosowany zarówno pod względem, mocy, jak i ceny.

Fotowoltaika lubuskie – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Przed podpisaniem umowy z firmą fotowoltaiczną, wielu Klientów zastanawia się, czy inwestycja jest opłacalna. Otóż na początku musimy zaznaczyć, że ilość dni słonecznych w Polsce jest w pełni wystarczająca, by optymalnie wykorzystać potencjał instalacji. Oczywiście w długie, słoneczne, letnie dni, produkowanej jest znacznie więcej energii aniżeli w okresie jesienno-zimowym. W związku z tym najbardziej opłacalnym rozwiązaniem są instalacje on-grid, czyli te podpięte do sieci energetycznej. Kiedy podmiot nie jest w stanie spożytkować całej wyprodukowanej energii, ta jest magazynowana w sieci, by później mogła być z niej odebrana. Dzieje się to na zasadzie opustu – prosument odbiera zgromadzoną energię za 20 lub 30% wartości (uiszczając wyłącznie opłatę za magazynowanie).

Niemniej należy mieć na uwadze, że fotowoltaika powinna być dobrze zoptymalizowana pod względem mocy. Nadwyżki rozliczane są w systemie 12-miesięcznym, a to oznace montaż ogniw fotowoltaicznych o zbyt dużej mocy będzie nieopłacalny, gdyż wyprodukowana energia po 1 roku, jeśli nie zostanie odebrana, po prostu przepadnie. Oczywiście nie ma też sensu montaż paneli o niewielkiej mocy – jeśli nie zostanie wyprodukowana dostateczna ilość energii, wówczas rachunki za prąd wciąż będą znaczące.

Prosument lubuskie. Jak dostać dofinansowanie na panele fotowoltaiczne?

Inwestycje w odnawialne źródła energii wspierane są licznymi programami rządowymi i unijnymi. Dotyczy to pomp ciepła, solarów, ale i pozyskiwania energii słonecznej przez moduły fotowoltaiczne. Dostępne są programy dedykowane gospodarstwom domowym, ale też rolnictwu czy firmom. Wśród aktualnie realizowanych możemy wyróżnić: “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Ekoenergia” (dla przedsiębiorców) czy “Agroenergia” (dla rolników).

Oprócz tego inwestorzy w instalacje PV mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, ulgi podatkowej na fotowoltaikę dla rolników, pożyczek i kredytów na preferencyjnych warunkach, ale i dodatkowych środków uruchamianych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych dla lubuskiego.

Zwykle środki obejmują zarówno zakup paneli słonecznych, jak i montaż instalacji. Warto jednak dokładnie zapoznać się z regulaminem danej dotacji, terminarzem składania wniosków i skrupulatnie wypełnić formalności. Jeśli potrzebujesz pomocy, nas eksperci z przyjemnością ułatwią Ci to zadanie, dopełniając większości formalności w zakresie pozyskiwania dofinansowania na panele fotowoltaiczne w lubuskim.

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w lubuskim?

Decydując się na inwestycję w panele fotowoltaiczne lubuskie, na pewno na pierwszym miejscu pojawia się myśl o zaletach. Własna elektrownia słoneczna to szansa na uniezależnienie się od rosnących cen rynkowych za energię, redukcja problemów wynikających z awarii sieci czy też ukłon w stronę ekologii.

Odnawialne źródła energii pozwalają na pozyskiwanie czystej, odnawialnej i tzw. “zielonej” energii. Aby jednak instalacja działała skutecznie i wydajnie, należy wybrać specjalistów, którzy skutecznie wykonają jej realizację. Na początku powinien być wykonany audyt w miejscu, w którym ma zostać ulokowana fotowoltaika. Co więcej, wykonawca przed wykonaniem projektu powinien też przeprowadzić wywiad z inwestorem i dostosować go do indywidualnych preferencji.

Kluczowe są także kwestie związane z doradztwem – w kwestii pozyskania finansowania czy dotacji na fotowoltaikę w lubuskim. Nieskromnie powiemy, że nasza firma spełnia te wszystkie wymagania! Zainwestuj w OZE i pozyskuj czystą energię ze słońca. Stworzymy dla Ciebie dostosowaną do Twoich potrzeb instalację. Skontaktuj się z nami, a powiemy, jak możemy Ci pomóc!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!