Fotowoltaika Grudziać

Systemy fotowoltaiczne rosną w siłę. Coraz więcej osób prywanych, rolników i firm, decyduje się na budowę własnej elektrowni słonecznej. Powody? Oszczędności, ochrona środowiska, niezależność. Interesuje Cię fotowoltaika Grudziądz? Nie wiesz, jakie panele fotowoltaiczne wybrać? Sprawdź odpowiedzi na najważniejsze pytania i poznaj naszą ofertę!

fotowoltaika grudziąc

Fotowoltaika Grudziądz – jak działa?

Instalacja fotowoltaiczna to jeden z najskuteczniejszych i najpopularniejszych sposobów na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł. W tym przypadku oczywiście główne skrzypce odgrywa słońce. Padające na ogniwa fotowoltaiczne słońce jest konwertowane w energię elektryczną, a dzieje się to za sprawą wykorzystanych do ich budowy półprzewodników. I tutaj pojawia się jedno z podstawowych pytań, jakie warto sobie zadać podczas wyboru paneli fotowoltaicznych w Grudziądzu – na jaką technologię wykonania modułów fotowoltaicznych warto się zdecydować.

Otóż w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się panele monokrystaliczne, które wykonuje się z pojedynczego bloku krzemu, a ich sprawność wynosi od 17 do ponad 18%. Są kosztowne, ale zarazem bardzo wydajne. Na drugim miejscu znajdują się panele polikrystaliczne – wykonane ze sprasowanego bloku krzemu. Są tańsze od ogniw monokrystalicznych ze względu na dość uproszczony sposób produkcji, jednak oferują nieco mniejszą wydajność, sięgającą ok. 16%.

Systemy fotowoltaiczne w Grudziądzu pobierają energię z promieniowania słonecznego, a następnie przetwarzają ją na prąd zmienny dzięki falownikom (inwerterom). Można z nich stworzyć prywatną, a jednocześnie bardzo wydajną elektrownię słoneczną, która pozwoli ograniczyć korzystanie z miejskiej sieci energetycznej do minimum. Kluczowe jest jednak, by instalacja PV była zoptymalizowana pod względem mocy i dostosowana do potrzeb gospodarstwa domowego czy firmy.

Czy warto montować panele fotowoltaiczne w Grudziądzu?

Montaż paneli słonecznych w Grudziądzu zyskuje coraz większą popularność. Na nasze usługi decydują się klienci indywidualni, ale też biznesowi. Powodów jest całkiem sporo. Przede wszystkim wszyscy poszukują oszczędności. Szybujące ku górze rachunki za energię elektryczną spędzają sen z powiek osobom intensywnie eksploatującym elektronikę i przedsiębiorcom. Nieustanne podwyżki, dodatkowe opłaty i podatki sprawiają więc, że własna elektrownia słoneczna wydaje się najsłuszniejszym posunięciem. Mimo jednorazowego wydatku, można później liczyć na realne oszczędności. Panele fotowoltaiczne Grudziądz będą służyć latami, a dobrze dobrana moc instalacji PV sprawi, że rachunki za prąd będą znikome. Po kilku/kilkunastu latach (zależnie od mocy), inwestycja się zwraca, a inwestor zaczyna odnotowywać realne zyski.

Kolejnym atutem fotowoltaiki jest to, że działa ona samoczynnie latami, nie wymagając od nas prac ani dodatkowych nakładów finansowych. Wystarczy zgodnie z zaleceniami producenta przeprowadzić prace konserwacyjne paneli słonecznych, a w razie ewentualnych problemów – zgłosić się do producenta, który na swój produkt udziela wieloletnią gwarancję.

Oczywiście nie zapominamy też o ekologii. Montaż instalacji fotowoltaicznej sprzyja środowisku – zaczynasz bowiem czerpać energię ze słońca, który jest jednym z odnawialnych źródeł energii. Co więcej, energia pozyskiwana w ten sposób jest “zielona”, a to oznacza, że przy jej produkcji nie powstaje ślad węglowy, jest odnawialna i niewyczerpywalna. Chcąc być bardziej eko, warto zainwestować w instalacje fotowoltaiczne w Grudziądzu.

Dofinansowanie fotowoltaiki Grudziądz

Fotowoltaika nie jest tanim przedsięwzięciem – z czasem jednak przynosi zyski. Nie warto zwlekać z montażem paneli na potrzeby gospodarstwa czy firmy. Szczególnie, że istnieją różne korzystne metody finansowania takiej inwestycji. Zainteresowani mogą skorzystać z “zielonych kredytów”, leasingu czy pożyczek na preferencyjnych warunkach – instytucje finansowe wspierają bowiem inwestorów w ich posunięciach na rzecz środowiska. To jednak nie wszystko! Możliwe jest również dofinansowanie fotowoltaiki w Grudziądzu w ramach programów unijnych i rządowych. Każdego roku uruchamiane są środki z różnych źródeł – np. programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników), “Energia Plus” (dla firm) czy dotacje z Regionalnych Programów Operacyjnych. Ponadto funkcjonują też ulgi podatkowe – ulga termomodernizacyjna czy ulga na fotowoltaikę dla rolników. Warto korzystać z tych możliwości!

Inwestycja w fotowoltaikę w Grudziądzu – dlaczego my?

Posiadamy doświadczenie w kompleksowej obsłudze Klientów. Nie tylko wykonujemy audyt i realizujemy montaż fotowoltaiki w kujawsko-pomorskim, ale też działamy na wielu innych płaszczyznach. Klienci zgłaszający się do nas mogą liczyć na zoptymalizowany, dostosowany do indywidualnych potrzeb projekt instalacji PV. Doradzamy przy wyborze paneli, wyliczamy zapotrzebowanie na energię, przedstawiamy wycenę, a także pomagamy w uzyskaniu finansowania czy dotacji na fotowoltaikę.

Nasi eksperci realizują profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych, a doradcy służą pomocą na każdym etapie współpracy. Potrzebujesz porady albo pomocy w sprawie swojej elektrowni słonecznej? A może chcesz zainwestować w pompy ciepła lub rozbudować swoją fotowoltaikę w Grudziądzu? Daj nam znać, a powiemy, jak możemy Ci pomóc!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!