- 97-300 Piotrków Trybunalski, ul. Nowowiejska 33
- kontakt@eeef.pl
Fotowoltaika Śląskie
Instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większym uznaniem Klientów indywidualnych, biznesowych i rolników. Niosą za sobą realne korzyści w postaci obniżenia rachunków za energię elektryczną, ale też pozwalają na uniezależnienie się od dostaw prądu od zakładu energetycznego. Jak działa fotowoltaika Śląsk? Ile kosztuje, jak uzyskać dofinansowanie i jakie są korzyści? Poznaj odpowiedzi na te pytania i sprawdź naszą ofertę!
Fotowoltaika Śląsk - jak działa?
Odnawialne źródła energii to inwestycja przyszłości. Choć wiążą się ze sporym wydatkiem początkowym, to jednak później nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych. Zwykle dobrze zamontowana fotowoltaika Śląsk, opierająca się o wysokiej jakości komponenty, działa bezawaryjnie przez wiele lat. Zanim jednak zdecydujesz się na ulokowanie swoich środków w ten sposób, warto dowiedzieć się, jak właściwie działają takie systemy fotowoltaiczne i w jaki sposób produkują energię.
Otóż zacznijmy od tego, że niezbędne jest wybranie optymalnej lokalizacji. Panele słoneczne należy ulokować w miejscu niezacienionym, by jak najwięcej promieni do nich docierało. W konsekwencji może zachodzić zjawisko fotowoltaiczne, które powoduje powstawanie prądu stałego. Oczywiście znając podstawy fizyki wiemy, że taki prąd nie może zasilać urządzeń – oprócz paneli fotowoltaicznych należy więc wzbogacić instalację w inwerter (falownik), który będzie przekształcał prąd stały w przemienny i dostosowywał do parametrów sieci. W efekcie można cieszyć się energią słoneczną, która realnie zaczyna zasilać sprzęty i niwelować rachunki za prąd do minimum!
Fotowoltaika w województwie śląskim – jaka moc?
Fotowoltaika śląskie wymaga dobrej optymalizacji. Zdając się na pomoc naszych fachowców, możesz liczyć na dobór odpowiedniej mocy paneli fotowoltaicznych do zapotrzebowania na energię. To niesamowicie ważne, ponieważ instalacja o niedostatecznej mocy nie zaspokoi potrzeb, a to będzie wiązało się z koniecznością zakupu energii od dostawcy.
Projekt fotowoltaiki o zbyt dużej mocy również będzie miał swoje negatywne konsekwencje. Choć z powodzeniem prosument spożytkuje pozyskaną energię, to jednak jej nadwyżki mogą się marnować. Warto bowiem mieć na uwadze, że nadmiernie produkowany prąd jest magazynowany w sieci publicznej, a następnie może być odbierany w ciągu 12 miesięcy na zasadzie opustów, za 20 lub 30% wartości (zależnie od mocy instalacji).
Panele fotowoltaiczne w śląskim – zalety
Koszt instalacji nie jest mały, ale można liczyć na dotacje, ulgi podatkowe czy pożyczki na preferencyjnych warunkach. Wiele osób dzięki temu podejmuje decyzje o czerpaniu energii z ogniw fotowoltaicznych, upatrując w tym długofalowych efektów. I słusznie. Pierwszych kilka lat opiera się na powolnym zwracaniu się inwestycji – poniesione wydatki na elektrownię słoneczną zwracają się poprzez nie ponoszenie comiesięcznych rachunków za prąd. Kiedy dojdzie do momentu spłaty, wówczas inwestycja zaczyna przynosić zyski. A mając na uwadze, że ceny prądu wciąż wędrują ku górze i wprowadzane są dodatkowe opłaty czy podatki, zyski mogą nadejść zaskakująco szybko.
Poza korzyściami ekonomicznymi, panele fotowoltaiczne w śląskim mają też kilka innych zalet. Zacznijmy od tego, że działają zwykle niezawodnie przez wiele lat, nie wymagając dodatkowych nakładów finansowych, napraw i prac. Co więcej, systemy fotowoltaiczne są bezobsługowe, a ich pracę można kontrolować zdalnie. Bezsprzecznym atutem jest oczywiście korzystny wpływ na ekologię! Energia słoneczna nie pozostawia śladu węglowego i nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Warto także mieć na uwadze fakt, że instalacje na terenie posiadłości podnoszą jej wartość!
Fotowoltaika śląskie – jakie dofinansowanie?
Panele fotowoltaiczne śląskie, podobnie jak solary, pompy ciepła czy inne rozwiązanie proekologiczne są wspierane różnymi programami rządowymi i unijnymi. Chcąc zatem zredukować koszty poniesione na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych, można ubiegać się o dofinansowanie. Popularnymi propozycjami są programu “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników), “Energia Plus” (dla firm), ulga termomodernizacyjna, ulga dla rolników na fotowoltaikę, ale też pożyczki na preferencyjnych warunkach, leasingi i kredyty na OZE.
Jeśli nie wiesz na co się zdecydować – zdaj się na nasze doradztwo! Na bieżąco śledzimy programy i obowiązujące przepisy, a wypełnianie wszelkich dokumentów nie stanowi dla nas problemu, dzięki czemu Ty ograniczasz wszelkie formalności do minimum!
Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w śląskim?
Fotowoltaika na Śląsku nabiera na sile. Jeśli Ty również rozważasz inwestycję w taki sposób produkcji energii – powinieneś wybrać doświadczoną firmę z nieposzlakowaną opinią. My jesteśmy zespołem ekspertów różnych dziedzin, a na naszym koncie mamy już wiele skutecznych realizacji. Fotowoltaika Katowice, Gliwice, Zabrze, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec – działamy w dużych miastach aglomeracji śląskiej, ale też w każdym innym zakątku: w miastach, miasteczkach i na wsiach.
Co więcej, wykonujemy audyty w miejscu instalacji i tworzymy projekty dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości Klienta. Po akceptacji wyceny, ustalamy termin realizacji i terminowo wykonujemy naszą pracę na najwyższym poziomie. Montaż fotowoltaiki zwieńczają przyłączenia do sieci i niezbędne pozwolenia. Zainteresowała Cię nasza oferta? Czekamy na kontakt! Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania lub umówimy spotkanie!
FOTOWOLTAIKA DOSTĘPNA W TYCH REGIONACH:
I MIASTACH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO:
Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej
Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!