Fotowoltaika Podlaskie

Myślisz nad inwestycją w odnawialne źródła energii? Słusznie! Mamy dla Ciebie ofertę stworzenia instalacji fotowoltaicznej! Odpowiadamy na najważniejsze pytania i przedstawiamy naszą propozycję! Sprawdź teraz i dowiedz się, jak działa fotowoltaika, czy jest opłacalna, ile kosztuje i czy można dostać dofinansowanie do fotowoltaiki na Podlasiu!

fotowoltaika podlaskie

Jakie panele fotowoltaiczne w podlaskim?

Fotowoltaika jest nowoczesną technologią, która pozwala na pozyskiwanie energii ze słońca. Jest to niewyczerpywalne źródło czystej, zielonej energii. Aby jednak elektrownia słoneczna działała prawidłowo i wydajnie, konieczna jest odpowiednia optymalizacja mocy, aby fotowoltaika produkowała dokładnie tyle energii, ile wynosi zapotrzebowanie energetyczne w skali roku. W tym celu warto zdecydować się na wydajne panele fotowoltaiczne od renomowanych producentów, które zapewnią wieloletnią pracę instalacji PV.

Jakie panele fotowoltaiczne w podlaskim są polecane? Przede wszystkim ważne są takie kwestie, jak rodzaj paneli, moc, gwarancja na uzysk, sprawność, maksymalne obciążenie śniegiem i wiatrem, marka i gwarancja. Jeśli chodzi o rodzaj, to szczególnie rekomendowane są panele fotowoltaiczne monokrystaliczne, które choć mają wyższą cenę, to oferują lepszą sprawność i są bardziej trwałe, a przy tym elegancko się prezentują. Drugim typem są panele polikrystaliczne – tańsze w produkcji, ale jednocześnie nieco mniej sprawne i trwałe. Nasi doradcy zawsze przeprowadzają audyt i poznają potrzeby Klientów, dlatego jeśli nie wiesz, na jakie produkty i jaką moc instalacji PV się zdecydować – możesz liczyć na wyczerpujące odpowiedzi i kompleksowe doradztwo.

Fotowoltaika podlaskie – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Przemierzając Podlasie można zobaczyć, że panele słoneczne goszczą na wielu działkach i posesjach. Po tym można więc domyślać się, że opłacalność jest naprawdę na wysokim poziomie. Nie należy obawiać się, że poziom nasłonecznienia w tym regionie jest zbyt mały, by instalacja produkowała energię elektryczną na optymalnym poziomie. Wręcz przeciwnie! Polska znajduje się w bardzo dogodnym położeniu geograficznym, co przekłada się na wydajne działanie instalacji. Szczególnie w okresie wiosenno-letnim ogniwa fotowoltaiczne generują nadwyżki energetyczne, które w pochmurne, krótkie dni mogą być spożytkowane.

Jeśli chodzi o opłacalność, to fotowoltaika podlaskie oczywiście wiąże się z dość sporym wydatkiem. Początkowy koszt zakupu paneli, inwertera i dodatkowego sprzętu, a także montażu instalacji czy przyłączeń, jest wysoki. Szacuje się, że instalacja PV dla czteroosobowej rodziny wiąże się z wydatkiem rzędu 25 000 złotych. Oczywiście im większe zapotrzebowanie na energię, tym kwota ta będzie wyższa. Warto mieć jednak na uwadze kilka kwestii. Po pierwsze, fotowoltaika pracuje samoczynnie przez wiele lat, nie wymagając dodatkowych nakładów finansowych. Po drugie, ceny prądu nieustannie szybują ku górze. Coraz wyższe ceny energii oczywiście przekładają się na wyższe rachunki za prąd, a tym samym większe comiesięczne wydatki. Efektem jest to, że inwestycja w panele fotowoltaiczne na Podlasiu może zwrócić się szybciej niż teraz się spodziewamy!

Dofinansowanie do fotowoltaiki na Podlasiu

Fotowoltaika Białystok, Suwałki, Łomża, Augustów, Grajewo – mieszkańcy większych miast, jak i miasteczek czy wsi, mogą liczyć na dofinansowania swoich inwestycji! Rząd, jak i Unia Europejska wspierają inwestycje w odnawialne źródła energii (oze), udostępniając środki na częściowe finansowanie takich przedsięwzięć, jak montaż fotowoltaiki, solarów, pomp ciepła czy prace termomodernizacyjne. Ubiegając się o dofinansowanie do fotowoltaiki na Podlasiu w ramach takich programów, jak “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Energia Plus” (dla firm), “Agroenergia”” (dla rolników), ale też z ulg termomodernizacyjnych, pożyczek na preferencyjnych warunkach czy innych dotacji, np. uruchamianych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych dla województwa podlaskiego. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować i zastanawiasz się, jak dopełnić wszelkich formalności, by uzyskać dofinansowanie – zdaj się na pomoc naszych doradców!

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w podlaskim?

Fotowoltaika Podlasie zyskuje coraz większą popularność, a im większy popyt, tym także większa podaż. Jeśli podjąłeś decyzję, by chronić środowisko naturalne, oszczędzać na rachunkach za prąd i czerpać energię ze swojej elektrowni słonecznej – możesz mieć dylemat co do wyboru odpowiedniej firmy. Warto zdecydować się na firmę z doświadczeniem, oferującą kompleksowe usługi. My dokładamy wszelkich starań, by instalacje PV dla gospodarstw domowych, firm i rolników były jak najlepiej dostosowane do potrzeb inwestorów. Oferujemy audyt, wypytujemy o oczekiwania, wyliczamy optymalną moc całej instalacji i przygotowujemy projekt. Oczywiście przed przystąpieniem do prac montażowych wykonujemy także wycenę i przedstawiamy kosztorys. Po akceptacji nasi instalatorzy wykonują montaż paneli fotowoltaicznych zgodnie z ustalonym terminem i dopełniają wszelkich formalności związanych z przyłączeniami.

Zainteresowała Cię nasza oferta? Chcesz zdecydować się na fotowoltaikę w podlaskim? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!