Fotowoltaika Częstochowa

Fotowoltaika Częstochowa cieszy się ogromną popularnością. Na instalacje PV decydują się klienci indywidualni, rolnicy, ale też firmy. Powodów jest kilka – oszczędności na rachunkach za prąd, ochrona środowiska, uniezależnienie się od zakładu energetycznego. Chcesz wiedzieć jak działają panele fotowoltaiczne, czy opłaca się ich montaż i przede wszystkim jak powstaje prąd ze słońca? Sprawdź odpowiedzi na te pytania i poznaj naszą ofertę!

fotowoltaika częstochowa

Fotowoltaika Częstochowa – jak działa?

Instalacje fotowoltaiczne są niesamowicie atrakcyjnym rozwiązaniem, jeśli chcemy oszczędzić na rachunkach za prąd. Jak to możliwe? Otóż systemy fotowoltaiczne składają się z ogniw fotowoltaicznych, które są zbudowane z oszlifowanego krzemu lub płytek krzemowych (najczęściej), pełniących funkcję półprzewodników. Światło słoneczne padające na fotoogniwo inicjuje reakcję fizyczną, która skutkuje powstaniem prądu stałego. Ten, aby mógł zasilać sprzęty, musi być przekonwertowany do prądu zmiennego – dzieje się to za sprawą dodatkowego urządzenia, zwanego inwerterem lub falownikiem.

W kolejnym kroku instalacja PV jest najczęściej podłączana do sieci publicznej, dzięki czemu energia może nie tylko w czasie bieżącym zasilać urządzenia, ale też może być magazynowana i odbierana w późniejszym czasie. Zwykle więc latem produkowane są nadwyżki, które trafiają do sieci, a zimą są one odbierane przez prosumenta. Dzieje się to na zasadzie opustu (za 20 lub 30% wartości, zależnie od mocy instalacji fotowoltaicznej) w systemie 12-miesięcznym. Ważne jest więc, by moc fotowoltaiki była dostosowana do zapotrzebowania na energię. Nadwyżki nieodebrane w ciągu roku przepadają, a zbyt mała produkcja energii może skutkować dodatkowo naliczonymi opłatami za prąd.

Czy warto zainwestować w panele fotowoltaiczne w Częstochowie?

Fotowoltaika Częstochowa ma wiele zalet. Jako pierwszą i z całą pewnością kluczową przy podejmowaniu decyzji o inwestycji, musimy wskazać oszczędności finansowe. Wędrujące ku górze rachunki za energię elektryczną są zmorą każdego, a w szczególności firm i gospodarstw, które zużywają dużo prądu. Niestety nic nie prognozuje tego, aby z czasem opłaty zaczęły maleć – wręcz przeciwnie, wprowadzane są dodatkowe pozycje na rachunkach (np. opłaca mocowa). Budując własną elektrownię słoneczną, można uniezależnić się od zmieniających się cen rynkowych energii, ale też od dostawców. Fotowoltaika w Częstochowie działa samoczynnie latami i nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Ewentualnie usterki zwykle objęte są gwarancją, a co więcej, nie trzeba obawiać się przerw w dostawach energii.

Nie zapominamy także o tym, że montaż instalacji jest znaczącym krokiem w stronę życia w zgodzie ze środowiskiem. Fotowoltaika jest źródłem energii odnawialnej, niewyczerpywalnej i czystej. Co to oznacza? Kiedy energia elektryczna jest wytwarzana w elektrowniach wykorzystujących OZE, wytwarza się mniej spalin i dwutlenku węgla oraz nie pozostawia toksycznych odpadów. Energia ze słońca jest zatem bardziej przyjazna dla środowiska – pozwala na zmniejszenie osobistej emisji CO2 przy stosunkowo niewielkich dodatkowych kosztach. Z czasem inwestycja w panele PV zwraca się i zaczyna przynosić realne oszczędności.

Dofinansowanie fotowoltaiki Częstochowa

Montaż paneli w Częstochowie i okolicy to popularne przedsięwzięcie. Ceny instalacji spadają, gdyż producenci oferują panele słoneczne o bardzo dobrych parametrach w przystępnych cenach. Co więcej, dzięki temu, że odnawialne źródła energii są proekologicznym rozwiązaniem, można liczyć na wsparcie finansowe ze strony państwa, jak i Unii Europejskiej. Co warto wiedzieć na temat dofinansowania fotowoltaiki w Częstochowie? Przede wszystkim należy pamiętać, że dostępne są różne programy dotacyjne, dedykowane konkretnym odbiorcom. Klienci indywidualni mogą skorzystać np. z dofinansowania udzielanego w ramach programu “Mój Prąd” czy “Czyste Powietrze”, rolnicy z programu “Agroenergia”, a przedsiębiorcy z “Energia Plus”. Oprócz tego udostępniane są także środki w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, oferowane zielone kredyty, ulgi podatkowe czy pożyczki na preferencyjnych warunkach. Nie wiesz, która opcja jest dla Ciebie? Zdaj się na naszych ekspertów, przed którymi dofinansowania fotowoltaiki w Częstochowie nie mają tajemnic! Pomogą Ci w dopełnieniu wszelkich formalności i doradzą.

Instalacja PV Częstochowa – dlaczego my?

Jesteśmy firmą, która działa w branży fotowoltaiki od lat. Posiadamy doświadczenie w projektowaniu i wykonywaniu instalacji PV, świadcząc usługi na najwyższym poziomie. Naszą mocną stroną jest doradztwo – prowadzimy Klienta przez każdy etap współpracy z nami. Przeprowadzamy audyt, obliczamy zapotrzebowanie na energię, przedstawiamy wycenę, znajdujemy najkorzystniejsze metody finansowania fotowoltaiki oraz pomagamy w uzyskaniu dotacji. Oczywiście zajmujemy się również profesjonalnym montażem instalacji fotowoltaicznych w Częstochowie i okolicy, a także pracami serwisowymi. Chcesz poznać naszą ofertę albo masz pytania? Daj nam znać!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!