Fotowoltaika Busko-Zdrój

Fotowoltaika pozwala na czerpanie energii elektrycznej ze słońca. Na montaż paneli decydują się właściciele domów, firm i gospodarstw rolnych. Głównymi powodami są oszczędności, ekologia i chęć uniezależnienie się od zakładu energetycznego oraz rosnących cen prądu. Co warto wiedzieć o instalacjach PV? Jakie korzyści niesie fotowoltaika Budko-Zdrój? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej oferty.

Fotowoltaika Busko-zdrój

Fotowoltaika Busko-Zdrój – jak działa?

Funkcjonowanie instalacji fotowoltaicznych pozwala na to, by można było czerpać energię elektryczną z energii słonecznej. Dzieje się to poprzez złożony system, składający się z paneli słonecznych, inwertera (falownika), przewodów elektrycznych, zabezpieczeń i elementów montażowych. Główną rolę odgrywają tutaj panele, które zbudowane są z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, zdolnych do inicjowania zjawiska fotowoltaicznego po odebraniu promieni słonecznych. Skutkiem tego jest produkcja prądu stałego, który następnie musi być zmieniony w prąd przemienny. Za to odpowiada inwerter (falownik), który czyni to w czasie rzeczywistym, a ponadto kontroluje pracę całego systemu.

Wyprodukowaną energię elektryczną można wykorzystywać na bieżąco, ale jest też możliwość magazynowania nadwyżek w zakładzie energetycznym. Ma to duże znaczenie, ponieważ w sezonie letnim, gdy słońce świeci długo i intensywnie, powstaje znacznie więcej energii niż w sezonie zimowym. Wówczas można z powodzeniem skorzystać z wyprodukowanych nakładów energii. Co jednak istotne, nadwyżki, które wyprodukuje fotowoltaika Busko-Zdrój, mogą być odebrane w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji), a właściciel ma na to dokładnie 12 miesięcy. Niewykorzystane nadwyżki przechodzą na poczet zakładu energetycznego i nie należy się za nie ekwiwalent, dlatego warto pamiętać o tym, że moc instalacji fotowoltaicznej musi być odpowiednio zoptymalizowana i dobrana do faktycznego zapotrzebowania na energię.

Inwestycja w panele fotowoltaiczne Busko-Zdrój – czy warto?

Często główną obawą przed podjęciem inwestycji w fotowoltaikę są kwestie finansowe. Warto je zatem nieco rozjaśnić. Otóż cena instalacji zależy przede wszystkim od rodzaju zastosowanego sprzętu, firmy fotowoltaicznej, która zajmuje się montażem oraz mocy. Szacuje się, że za każdy 1kW mocy zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. Przykładowo, dobrej jakości panele fotowoltaiczne Busko-Zdrój, odpowiadające na potrzeby energetycznego przeciętnego, czteroosobowego gospodarstwa domowego, będą kosztować ok. 25 tysięcy złotych. Po jakim czasie zwróci się przedsięwzięcie? Zwykle następuje to w ciągu 10-12 lat, choć finalnie zależy to m.in. od zmian cen energii elektrycznej, zużycia energii czy wydajności paneli słonecznych. Tutaj jednak warto wiedzieć, że nasłonecznienie w Polsce jest absolutnie wystarczające, aby w pełni wykorzystać potencjał fotowoltaiki.

Jakie jeszcze zalety posiadają panele fotowoltaiczne w gminie Busko-Zdrój? Przede wszystkim pozwalają na troskę o środowisko naturalne. Pozyskiwana w ten sposób energia jest odnawialna, czysta i niewyczerpywalna, a my w ten sposób ograniczamy emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Poza tym instalacje PV nie są wymagające – raz zamontowane nie potrzebują czasochłonnej obsługi czy dodatkowych nakładów finansowych w trakcie eksploatacji. Do zadań inwestora należy zlecanie okresowych prac konserwacyjnych, a raz na 5 lat przeglądu instalacji elektrycznej.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Busko-Zdroju

Koszty inwestycji w panele fotowoltaiczne nie są małe. Warto jednak wiedzieć, że istnieje możliwość obniżenia wydatków poprzez skorzystanie z programów, które mają na celu dofinansowanie fotowoltaiki. Dotacje udzielane są m.in. w ramach programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) oraz “Energia Plus” (dla firm).

Ponadto udostępniane są także środki w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych czy pojawia się możliwość skorzystania z ulg podatkowych (m.in. ulga termomodernizacyjna czy ulga podatkowa na fotowoltaikę dla rolników).

Co jednak istotne, nabory wniosków nie trwają cały rok, a zasady udzielania wsparcia finansowego nie są w każdej edycji identyczne. Tym samym warto śledzić na bieżąco informacje w zakresie dofinansowania fotowoltaiki w Budko-Zdroju lub skorzystać z pomocy naszych doradców, którzy ułatwią Ci dopełnienie wszelkich formalności!

Montaż paneli fotowoltaicznych Busko-Zdrój – dlaczego my?

Instalacja fotowoltaiczna ma mnóstwo atutów. Warto jednak pamiętać o tym, że tak samo, jak ważne są komponenty systemu fotowoltaicznego, tak ważne jest jego wykonanie. Nawet najwyższej jakości sprzęt może zawieść, jeśli będzie zainstalowany w nienależyty sposób. Warto więc zdecydować się na profesjonalną firmę, która posiada wiedzę i doświadczenie w tym zakresie.

Zanim wykonamy montaż instalacji, przeprowadzamy audyt, wyliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną i wysłuchujemy, jakie masz oczekiwania.

Posiadamy doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu mikroinstalacji, elektrowni słonecznych i farm fotowoltaicznych. Współpracujemy z producentami wysokiej jakości komponentów. Służymy radą i pomocą na każdym etapie współpracy. Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy pozyskiwaniu dotacji na odnawialne źródła energii, możesz liczyć na naszych doradców.

Kiedy przygotujemy projekt i przedstawimy wycenę, a Ty zdecydujesz się na montaż, ustalimy dogodny termin realizacji usługi. Zawsze działamy terminowo i dokładamy wszelkich starań, by instalacja przebiegła fachowo i zgodnie ze sztuką. Fotowoltaika w świętokrzyskiem to nasza specjalność! Możesz na nas liczyć. Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!