Fotowoltaika Świecie

Fotowoltaika zyskuje coraz więcej fanów. Powodów jest sporo – od oszczędności, po ekologię. Jeśli rozważasz inwestycję w panele fotowoltaiczne w Świeciu, poznaj technologię działania elektrowni słonecznej oraz wszystkie zalety, jakie wynikają z tego przedsięwzięcia. Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najważniejsze pytania i przedstawiamy naszą ofertę!

fotowoltaika świecie

Fotowoltaika Świecie – jak działa?

Wysokie ceny energii elektrycznej skutecznie zachęcają do tego, by poszukiwać alternatyw. Bezsprzecznie w tym zakresie prym wiedzie fotowoltaika Świecie. Jak działa? Głównym elementem instalacji są panele fotowoltaiczne. Składają się one z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, a te z kolei mają zdolność do stymulowania zjawiska fotowoltaicznego, kiedy dotrą do nich promienie słoneczne. Efektem jest produkcja prądu stałego. Tutaj warto wspomnieć o innych niezwykle ważnych częściach składowych instalacji – inwerterze (falowniku), zabezpieczeniach czy akcesoriach montażowych. To właśnie wspomniany inwerter odpowiada za przekształcanie prądu stałego w przemienny, zgodny z parametrami sieci, a zabezpieczenia o to, by instalacja pracowała prawidłowo i bezpiecznie.

Panele fotowoltaiczne Świecie – dlaczego warto?

Decydując się na inwestycję w odnawialne źródła energii, a takim oczywiście jest energia słoneczna, można pozyskiwać darmowy prąd i tym samym ograniczyć swoje rachunki do minimum. Odpowiednio zoptymalizowana instalacja PV powinna zaspokajać potrzeby energetyczne podmiotu – zarówno domu, jak i firmy czy gospodarstwa rolnego. Co istotne, nie polecamy tworzenia instalacji o zbyt dużej mocy – wówczas fotowoltaika będzie nadprodukować energię, której nie zdoła się spożytkować. Choć nadwyżki można magazynować w zakładzie energetycznym, to jednak rozliczenia odbywają się w systemie 12-miesięcznym, co oznacza, że pokłady niewykorzystane. w ciągu roku po prostu przepadają.

Wahasz się, czy opłaca się zainstalować fotowoltaikę w Świeciu? Bez obaw. Ilość dni słonecznych w Polsce jest optymalna do tego, by dobrze wykorzystać potencjał paneli. Co więcej, w ostatnich latach znacząco spadły ceny paneli słonecznych. W 2021 roku za dobrej jakości, profesjonalnie zamontowaną instalację o mocy 5kW, zapłacimy od ok. 25 tysięcy złotych, a za każdy kolejny 1kW ok. 4-6 tysięcy złotych. Szacuje się, że przedsięwzięcie zwróci się po ok. 10 latach.

Co istotne, inwestycja nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych i doinwestowywania. Panele fotowoltaiczne Świecie wiążą się wyłącznie z koniecznością zlecania serwisantom regularnych prac konserwacyjnych, które wydłużą żywotność sprzętu oraz raz na 5 lat przeglądu instalacji elektrycznej.

Na korzyść inwestycji w OZE oczywiście przemawiają także kwestie ekologii. Energia słoneczna nie tylko pozwala ograniczyć Twoje wydatki na rachunki za prąd, ale też w znacznym stopniu eliminuje emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Fotowoltaika na świecie zyskuje coraz większą popularność właśnie z pobudek ochrony środowiska. Nie tylko farmy fotowoltaiczne, ale też mikroinstalacje mają znaczący wpływ na tę kwestię!

Dofinansowanie fotowoltaiki Świecie

Fotowoltaika w Polsce wspierana jest przez różnego rodzaju programy. Inwestorzy nie muszą dysponować pełnym kapitałem, by móc zainwestować w instalację. Dostępne są m.in. zielone kredyty, atrakcyjne leasingi dla firm czy pożyczki na preferencyjnych warunkach. Co więcej, dogodnym rozwiązaniem są też ulgi podatkowe oraz dotacje na fotowoltaikę.

Na jakie dofinansowanie fotowoltaiki w Świeciu można liczyć? Realizowane są ogólnopolskie programy, takie jak “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Niemniej nabory wniosków odbywają się okresowo, a zasady przyznawania dotacji są zmienne i zależą od edycji programu. Jeśli potrzebujesz doradztwa lub wsparcia w dopełnieniu formalności – nasi konsultanci służą pomocą. Wyliczymy zapotrzebowanie na energię, przeprowadzimy audyt i pomożemy w wypełnieniu wszelkich wniosków i złożeniu dokumentacji!

Montaż instalacji fotowoltaicznych Świecie – dlaczego my?

Jeśli szukasz firmy, której będziesz mógł zlecić nie tylko montaż systemu fotowoltaicznego, ale też chcesz uzyskać kompleksową obsługę – zdaj się na nas. Specjalizujemy się w projektowaniu i montażu paneli fotowoltaicznych w Świeciu i okolicy. Obliczamy potrzebną moc instalacji, przeprowadzamy audyt, wykonujemy projekt i przedstawiamy wycenę. Po akceptacji umawiamy termin montażu instalacji fotowoltaicznej, a nasi specjaliści dbają o to, by był on wykonany terminowo, ale przede wszystkim zgodnie ze sztuką i w pełni profesjonalnie. Na pierwszym miejscu stawiamy na bezpieczeństwo! Masz pytania? Zainteresował Cię rozwój fotowoltaiki i rozważasz inwestycję w panele słoneczne w Świeciu? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!