Fotowoltaika Miastko

Zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi z roku na rok jest coraz większe. W związku z rosnącymi cenami energii elektrycznej, wiele osób poszukuje alternatywnych sposobów na jej pozyskiwanie. Najlepszą i najbardziej opłacalną opcją są panele fotowoltaiczne. Co warto o nich wiedzieć? Jak działa fotowoltaika Miastko? Ile kosztuje inwestycja i jak dostać na nią dotację? Sprawdźmy!

fotowoltaika miastko

Fotowoltaika Miastko – jak działa?

W województwie pomorskim branża fotowoltaiczna prężnie się rozwija. Na inwestycje w panele PV decydują się właściciele domów, przedsiębiorcy, rolnicy. Projektując własną elektrownię słoneczną zyskują źródło energii, która może w pełni zaspokoić ich zapotrzebowanie energetyczne. Dzieje się to za sprawą specjalnie skonstruowanego systemu fotowoltaicznego. Ten składa się z paneli słonecznych, inwertera lub falownika, zabezpieczeń, przewodów elektrycznych czy akcesoriów montażowych. Wszystkie te elementy ze sobą współpracują i powodują powstawanie energii, jej konwersję i umożliwiają wykorzystywanie do zasilania urządzeń.

Wskutek zjawiska fotowoltaicznego produkowany jest prąd stały, który następnie trafia do inwertera bądź falownika, w których jest zmieniany w prąd zmienny, zgodny z parametrami sieci. Użytkownicy mogą go wykorzystywać na bieżąco, ale też mogą magazynować. W jaki sposób? Pierwszym rozwiązaniem są instalacje off-grid, w pełni niezależne od zewnętrznych dostawców, gdzie właściciel gromadzi nadprodukownany prąd w swoich bankach energii. Drugim rozwiązaniem są instalacje on-grid, czyli te połączone z siecią, do której trafiają niewykorzystane pokłady energii i są magazynowane przez zakład w ciągu 12 miesięcy. Właściciel fotowoltaiki w Miastku może je odebrać w ciągu roku na zasadzie opustu, w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji. Pozostała część zostaje w zakładzie jako opłata za magazynowanie.

Panele fotowoltaiczne Miastko – czy warto?

Każdy, kto rozważa montaż paneli fotowoltaicznych, powinien przyjrzeć się bliżej zaletom tego przedsięwzięcia. Bez wątpienia koszt jest spory, ale warto wiedzieć, że z czasem się zwraca i przynosi realne korzyści. Ile kosztuje fotowoltaika Miastko? Tutaj wiele zależy od rodzaju paneli i innych komponentów, mocy instalacji PV czy firmy, jaka zajmuje się realizacją. Szacuje się jednak, że za każdy 1 kW mocy inwestor zapłaci od 4 do 6 tysięcy złotych. Tym samym średnio instalacja dla czteroosobowego gospodarstwa domowego kosztuje około 25 tysięcy złotych.

Kiedy się zwraca? Mniej więcej za 10-12 lat, zależnie od tego, jak będą kształtowały się na przestrzeni lat ceny energii elektrycznej i jak wydajnie będzie pracował sprzęt. Na tym zalety paneli fotowoltaicznych się nie kończą. Wykorzystywanie nasłonecznienia do produkcji energii elektrycznej to korzyści finansowe dla właściciela, ale też znaczne uniezależnienie się od dostawców energii elektrycznej czy ukłon w stronę ochrony środowiska naturalnego, ponieważ panele fotowoltaiczne Miastko to inwestycja proekologiczna, redukująca emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Miastku

Czy wiesz, że nie musisz finansować fotowoltaiki już na etapie zakupu? Istnieje możliwość skorzystania z atrakcyjnych rozwiązań, jakie oferują instytucje finansowe na proekologiczne przedsięwzięcia – np. “zielonych kredytów”, leasingów dla firm na panele czy pożyczek na preferencyjnych warunkach (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych). Oprócz tego warto rozeznać się w programach dotacyjnych. Dofinansowanie fotowoltaiki w Miastku jest możliwe m.in. w ramach programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Energia Plus” (dla firm) czy “Agroenergia” (dla rolników). Poza tym w wielu przypadkach możliwe jest skorzystanie z ulgi podatkowej na fotowoltaikę (ulga termomodernizacyjna czy ulga na fotowoltaikę dla rolników).

Montaż instalacji fotowoltaicznych Miastko – dlaczego my?

Montaż paneli fotowoltaicznych to przedsięwzięcie wymagające dokładnego przygotowania. Przede wszystkim ważne jest znalezienie firmy, która w kompleksowy sposób zajmie się całym przedsięwzięciem – od obliczenia zapotrzebowania na energię, przez stworzenie projektu i kosztorysu, aż po realizację.

Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Mamy na swoim koncie zrealizowane liczne projekty – mikroinstalacje, przydomowe elektrownie słoneczne, instalacje PV dla firm i gospodarstw rolnych o różnej mocy, a nawet farmy fotowoltaiczne. Pomagamy Klientom w uzyskaniu korzystnego finansowania i pozyskaniu dotacji, tworzymy indywidualne projekty i dokładamy wszelkich starań, by fotowoltaika Miastko była opłacalnym przedsięwzięciem.

Nasi eksperci przeprowadzają audyt i szukają najkorzystniejszych rozwiązań, a instalatorzy realizują profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych w Miastku i okolicy oraz zapewniają usługi serwisowe w kolejnych latach działania systemu. Wyróżnia nas rzetelność, terminowość i wysoki standard pracy. Działamy tak, by panele fotowoltaiczne działały nie tylko wydajnie, ale przede wszystkim bezpiecznie i długotrwale.

Poza tym możemy również zaoferować pomoc w stworzeniu systemu solarnego czy montażu pomp ciepła. Masz pytania? Chcesz poznać lepiej nasze usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii? A może chcesz dowiedzieć się, ile będzie kosztować Twoja fotowoltaika w pomorskim? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!