Fotowoltaika Łapy

Panele fotowoltaiczne w ostatnich latach zyskały sporą popularność. Na montaż decydują się właściciele domów jednorodzinnych, przedsiębiorcy i rolnicy. Główną motywacją są kwestie oszczędności – fotowoltaika Łapy to szansa na produkcję ekologicznej energii elektrycznej ze słońca, ograniczenie wydatków na rachunki za prąd i uniezależnienie się od zakładu energetycznego. Dowiedz się więcej, jak działają panele fotowoltaiczne Łapy, jak dostać na nie dotację i dlaczego zlecić montaż instalacji naszej firmie!

fotowoltaika łapy

Fotowoltaika Łapy – jak działa?

System fotowoltaiczny skonstruowany jest tak, by możliwe było pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca. To jedna z najskuteczniejszych metod czerpania prądu z odnawialnych źródeł energii, możliwa do wykorzystania nie tylko przez firmy, ale też rolników czy klientów indywidualnych. Instalacje składają się z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, a także innych komponentów – m.in. inwertera lub falownika, przewodów elektrycznych, zabezpieczeń i akcesoriów montażowych. Gdy do paneli słonecznych docierają wiązki światła, inicjowane jest zjawisko fotowoltaiczne – wytwarza się prąd stały, który następnie musi trafić do inwertera bądź falownika, w którym zostanie zmieniony w prąd przemienny. Wówczas możliwe jest zasilanie urządzeń i wykorzystywanie energii elektrycznej na bieżąco lub też magazynowanie jej.

Fotowoltaika Łapy może być zaprojektowana na dwa sposoby – w formie instalacji off-grid lub on-grid. W pierwszym przypadku system jest niezależny od zakładu energetycznego. Wyprodukowane nadwyżki są magazynowane we własnych bankach energii właściciela, czyli w specjalnych akumulatorach. W drugim przypadku system połączony jest z zakładem energetycznym. Nadwyżki energii trafiają do sieci i mogą być odbierane w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji PV. Pozostała część, czyli 20 lub 30% zostaje w zakładzie jako opłata za magazynowanie. Tu istotne jest jednak, że fotowoltaika Łapy powinna być dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy – inwestor ma bowiem na odbiór nadwyżek dokładnie 12 miesięcy.

Panele fotowoltaiczne Łapy – czy warto?

Jeśli jesteś na etapie rozważań o inwestycji w panele fotowoltaiczne Łapy, to koniecznie sprawdź, ile kosztuje taki system, kiedy się zwraca i jakie jeszcze ma zalety poza oszczędnościami. Otóż cena zakupu i montażu paneli słonecznych to kwestia indywidualna, zależna od potrzeb inwestora. Oferta producentów sprzętu jest bowiem bardzo rozległa, a poszczególne komponenty różnią się budową, wydajnością, sprawnością itd. Szacuje się jednak, że panele fotowoltaiczne Łapy to wydatek rzędu od 4 do 6 tysięcy złotych za każdy 1kW mocy. Średnio można przyjąć zatem, że instalacja PV o mocy 5kW będzie kosztować około 25 tysięcy złotych.

Kiedy nastąpi zwrot inwestycji? Tutaj również kluczową rolę odgrywa wiele zmiennych, jak np. kształtowanie się cen energii na przestrzeni lat czy dopasowanie mocy instalacji do zapotrzebowania. Szacuje się jednak, że nastąpi to w ciągu 10-12 lat. Mając na uwadze, że producenci szacują żywotność paneli na nawet 30 lat, można spodziewać się kilkunastu lat oszczędności na rachunkach za prąd. Poza tym warto pamiętać, że fotowoltaika Łapy nie wymaga doinwestowywania w trakcie eksploatacji i jest inwestycją proekologiczną, mającą korzystny wpływ na środowisko.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Łapach

W województwie podlaskim na inwestycje w fotowoltaikę mogą zdecydować się zarówno właściciele domów, jak i firm czy rolnicy. Co więcej, każdy z tych podmiotów może skorzystać z dotacji na swoje przedsięwzięcie w ramach różnych programów. Dofinansowanie fotowoltaiki w Łapach dla osób prywatnych jest możliwe w ramach programów “Mój prąd” i “Czyste powietrze”, dla rolników z programu “Agroenergia”, a dla przedsiębiorców z programu “Energia Plus”. Kwoty, jak i zasady udzielania środków zmieniają się, zależnie od edycji, dlatego warto na bieżąco śledzić wszelkie informacje z tym związane. Ponadto jest też szansa skorzystania z ulg podatkowych – np. ulga termomodernizacyjna czy ulga na fotowoltaikę dla rolników oraz pozyskania korzystnego finansowania. Instytucje finansowe oferują m.in. “zielone kredyty”, leasingi czy pożyczki na preferencyjnych warunkach (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych).

Montaż instalacji fotowoltaicznych Łapy – dlaczego my?

Jeśli zależy Ci na firmie, która w kompleksowy sposób zaprojektuje i wykona dla Ciebie system fotowoltaiczny, to doskonale trafiłeś. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży. Działamy na Podlasiu, ale i w innych województwach. Tworzymy mikroinstalacje, instalacje PV o różnej mocy, przydomowe elektrownie słoneczne i farmy fotowoltaiczne. Na początku poznajemy Twoje potrzeby i przeprowadzamy audyt. Wyliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną i tworzymy indywidualny projekt, a także przedstawiamy go wraz z wyceną.

Po uzyskaniu akceptacji zamawiamy panele słoneczne i inne elementy systemu wprost od producentów, a także umawiamy dogodny termin montażu. Zawsze działamy terminowo i wedle ustalonych procedur. Naszym priorytetem jest, by montaż instalacji fotowoltaicznych w Łapach był skuteczny i pozwolił szybko, ale przede wszystkim bezpiecznie pozyskiwać energię elektryczną ze słońca. Masz pytania? Chcesz wiedzieć, jaki będzie koszt instalacji fotowoltaicznej albo czy masz dobre warunki do produkcji energii w gminie łapy? Skontaktuj się z nami! Nasi doradcy odpowiedzą na wszelkie pytania i dołożą wszelkich starań, aby zaoferować jak najkorzystniejszy montaż paneli fotowoltaicznych dla CIebie!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!