Fotowoltaika Chełmno

Fotowoltaika pozwala na czerpanie prądu z odnawialnych źródeł energii, a dokładnie rzecz ujmując – ze słońca. Za sprawą instalacji można uniezależnić się od dostawcy energii, a co za tym idzie – w znacznym stopniu ograniczyć wydatki na energię elektryczną. Interesują Cię panele fotowoltaiczne Chełmno? Chcesz wiedzieć, jak działają i jak ostać na nie dotację? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy.

fotowoltaika chełmno

Fotowoltaika Chełmno – jak działa?

Systemy fotowoltaiczne składają się z wielu elementów, które wzajemnie się uzupełniają. Podstawowe zadanie spoczywa na panelach słonecznych (monokrystalicznych lub polikrystalicznych), które zbudowane są z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Gdy docierają do nich promienie słońca, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Jego konsekwencją jest produkcja prądu stałego, który następnie trafia do inwertera (falownika) i jest konwertowany w prąd przemienny, odpowiadający parametrom sieci. Fotowoltaika Chełmno to także liczne przewody elektryczne, zabezpieczenia czy akcesoria montażowe. Bez nich nie byłoby możliwe bezpieczne i wydajne produkowanie energii ani jej wykorzystywanie.

Zastanawiasz się, kiedy możesz korzystać z wyprodukowanego przez system prądu? Otóż jest on dostępny właściwie natychmiast. Co jednak, gdy nie spożytkujesz wszystkiego? Wówczas pojawia się możliwość magazynowania nadwyżek w zakładzie energetycznym. Właściciel ma 12 miesięcy od chwili produkcji na odbiór swoich pokładów energii na zasadzie opustu – w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji PV). Pozostała część stanowi opłatę dla zakładu za magazynowanie. Tutaj jednak musimy zaznaczyć, że niewykorzystane w ciągu roku nadwyżki przepadają, a co za tym idzie – fotowoltaika Chełmno powinna być dobrze zoptymalizowana, by produkowane było tle prądu, ile jest się w stanie w ciągu roku wykorzystać.

Panele fotowoltaiczne Chełmno – czy warto?

Zacznijmy od tego, że instalacje fotowoltaiczne w gminie Chełmno to rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Wszyscy poszukują oszczędności na rachunkach za prąd, które w ostatnich latach są wyjątkowo wysokie. Własna elektrownia słoneczna, jak i mikroinstalacja, daje szansę na uniezależnienie się od zmieniających się cen rynkowych energii, ale i dostaw prądu od zakładu energetycznego.

Choć oczywiście początkowy wydatek jest spory, to średnio po 10-12 latach zwraca się, a inwestycja zaczyna przynosić realny zysk. Producenci sprzętu szacują żywotność paneli słonecznych na nawet 30 lat, więc można spodziewać się realnych oszczędności przez kilkanaście lat. Na uwagę tez zasługuje fakt, że panele fotowoltaiczne Chełmno nie wymagają w trakcie eksploatacji dodatkowych nakładów finansowych, a do obowiązków inwestora należy głównie zlecanie prac konserwacyjnych serwisantom zgodnie z zaleceniami producenta.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Chełmnie

Czy wiesz, że istnieje możliwość obniżenia kosztów przedsięwzięcia? Wystarczy skorzystać z bezzwrotnych dotacji na fotowoltaikę. Aby tak się jednak stało, musisz rozeznać się, czy spełniasz wymogi i czy aktualnie realizowany jest nabór wniosków w interesującym Cię programie. Od kilku lat co roku ogłaszane są bowiem kolejne edycje takich programów, jak: “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” dla firm. Zasady przydzielania środków, jak i kwoty, zmieniają się zależnie od danej edycji, dlatego warto śledzić informacje na bieżąco lub skontaktować się z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci w tej kwestii, a nawet razem z Tobą wypełnią niezbędne formularze i złożą wnioski.

Poza możliwością skorzystania z dofinansowania fotowoltaiki w Chełmnie, istnieje też szansa na ulgi podatkowe – np. ulga termomodernizacyjna czy ulga na fotowoltaikę dla rolników. Poza tym warto wiedzieć, że nie musisz dysponować pełnym kapitałem, by zdecydować się na inwestycję. Obecnie wiele banków oferuje atrakcyjne metody finansowania proekologicznych inwestycji. Na fotowoltaikę udostępniane są zielone kredyty i leasingi czy pożyczki na preferencyjnych warunkach (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych).

Montaż instalacji fotowoltaicznej Chełmno – dlaczego my?

Zastanawiasz się, komu powierzyć zaprojektowanie i wykonanie instalacji PV dla swojego domu, firmy czy gospodarstwa rolnego? Potrzebujesz specjalistów, którzy mają na swoim koncie realizacje w zakresie farm fotowoltaicznych? Świetnie trafiłeś! Jesteśmy firmą z bogatym doświadczeniem, w której pracują eksperci wielu branż.

Na początku współpracy wsłuchujemy się w potrzeby Klientów, odpowiadamy na ich pytania i rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Przeprowadzamy bezpłatny audyt i wyliczamy zapotrzebowanie na energię. Na tej podstawie eksperci tworzą projekt instalacji i przedstawiają go wraz z wyceną. Po uzyskaniu akceptacji umawiamy dogodny termin montażu paneli fotowoltaicznych w Chełmnie.

Zawsze działamy terminowo, współpracujemy z renomowanymi producentami sprzętu i dokładamy wszelkich starań, aby fotowoltaika działała bezpiecznie i wydajnie latami. Jesteśmy do dyspozycji Klientów na każdym etapie współpracy – pomagamy w uzyskaniu dotacji, świadczymy usługi serwisowe i przeprowadzamy niezbędne prace konserwacyjne. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami! Poznaj naszą ofertę fotowoltaiki w miejscowości Chełmno lub umów spotkanie z przedstawicielem.

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!