- 97-300 Piotrków Trybunalski, ul. Nowowiejska 33
- kontakt@eeef.pl
Fotowoltaika Warmińsko-Mazurskie
Rośnie zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi. Na inwestycję w Odnawialne Źródła Energii decydują się klienci biznesowi i indywidualni. Panele słoneczne pozwalają na uniezależnienie się od dostawców energii i postępowanie z poszanowaniem środowiska naturalnego. Czy fotowoltaika warmińsko-mazurskie się opłaca? Ile kosztuje instalacja i czy można uzyskać dofinansowanie? Poznaj naszą ofertę i znajdź odpowiedź na nurtujące Cię pytania!
Fotowoltaika warmińsko-mazurskie
Montaż paneli fotowoltaicznych, solarów czy pompy ciepła to ukłon w stronę ekologii. Fotowoltaika w warmińsko-mazurskim pozwala na zyskanie ogromnej niezależności w zakresie energii elektrycznej. Przede wszystkim to szansa na uniezależnienie się od dostaw energii z zakładu energetycznego. Naturalną konsekwencją są więc: obniżenie rachunków za prąd oraz brak obaw o podwyżki cen czy przerwy w dostawach. Na montaż instalacji fotowoltaicznej w województwie warmińsko-mazurskim decydują się zarówno właściciele domów jednorodzinnych, jak i przedsiębiorcy czy rolnicy.
Jak działa fotowoltaika warmińsko-mazurskie? Na początku specjaliści wykonują audyt w miejscu instalacji, przeprowadzają wywiad z inwestorem na temat oczekiwań co do instalacji PV i możliwości finansowych, a także analizują średnie zużycie energii przez gospodarstwo domowe, rolne lub firmę. Na tej podstawie przygotowywany jest projekt i analizowany szacowany koszt inwestycji. Dopiero później następują profesjonalny montaż i przyłączenie do sieci. Produkcja energii odnawialnej następuje wskutek padających promieni słońca na ogniwa fotowoltaiczne. Wówczas zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, dzięki któremu energia ze słońca zostaje przekształcona w prąd stały. Do prawidłowego działania instalacji paneli niezbędny jest falownik (inwerter), który zmienia pozyskany prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, jak ten płynący w gniazdkach i zasilający urządzenia.
Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?
Instalacja wykorzystująca promieniowanie słoneczne znajduje zastosowanie zarówno w domach, jak i w gospodarstwach rolnych czy w przedsiębiorstwach. Eksperci przygotowują ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb, produkującą odpowiednią ilość energii. Im bardziej zoptymalizowana będzie instalacja pod względem wielkości i mocy, tym większa szansa na ograniczenie opłat za prąd i wykorzystanie wyprodukowanych zasobów. Warto pamiętać, że nadwyżki energii, które nie są na bieżąco zużywane, trafiają do sieci publicznej.
Z niej przez okres 12 miesięcy od chwili wyprodukowania można odbierać prąd na zasadzie opustu. Z każdej 1 kWh energii oddanej do sieci energetycznej, odbierzemy jej 80% (fotowoltaika o mocy do 10 kW) lub 70% (fotowoltaika o mocy od 10 do 40 kW), z kolei reszta energii jest oddawana zakładowi energii w zamian za jej magazynowanie. Warto jednak mieć na uwadze, że jeśli będą produkowane znaczące nadwyżki, których dom, gospodarka czy przedsiębiorstwo nie wykorzystają, to po 12 miesiącach zasoby przepadają. Nie opłaca się zatem montaż paneli słonecznych o zbyt dużej mocy, nieadekwatnej do zapotrzebowania.
Fotowoltaika warmińsko-mazurskie – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?
Czy to Olsztyn, Elbląg czy Giżycko – inwestycja w fotowoltaikę warmińsko-mazurskie to słuszne posunięcie! Ilość dni słonecznych w regionie jest w pełni wystarczająca, by optymalnie wykorzystać potencjał paneli fotowoltaicznych. Warto pamietać, że energia jest produkowana nie tylko kiedy intensywnie świeci słońce, ale nawet wtedy, gdy przyćmiewają je chmury. W takie dni urządzenia generują energię elektryczną, ale produkują jej mniej niż przy przejrzystym niebie.
Fotowoltaika w warmińsko-mazurskim zyskuje na popularności. Czy opłaca się inwestować w OZE? Choć systemy fotowoltaiczne wiążą się z dużym wydatkiem początkowym, to przez okres ich eksploatacji nie ponosi się właściwie żadnych dodatkowych kosztów. Cena instalacji PV zależy od wielkości i mocy, a także jakości wykorzystanych komponentów. Na rynku dostępne są panele w przedziale cenowym od 600 do nawet 1500 złotych za jeden, a do tego konieczny jest też zakup inwertera i sprzętu do montażu czy opłacenie pracy montażystów.
Z pomocą w ulżeniu w kosztach przychodzą programy dotacyjne, realizowane w ramach funduszu ochrony środowiska i gospodarki czy inne dofinansowania. Popularne programy to np. “Czyste powietrze”, “Mój Prąd”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznych w woj. warmińsko-mazurskim, warto śledzić aktualności na temat dotacji w ramach programu operacyjnego Warmia i Mazury, a także zdać się na wskazówki naszych ekspertów, którzy pomogą w uzyskaniu najlepszego dofinansowania do fotowoltaiki.
Panele fotowoltaiczne warmińsko-mazurskie – w jakich miastach działamy?
Jeśli rozważasz inwestycję w panele fotowoltaiczne w warmińsko-mazurskim, możesz na nas liczyć! Realizujemy zlecenia w większych miastach: Olsztyn, Elbląg, Giżycko, Ełk, Ostróda, Iława, Szczytno, ale też w mniejszych miastach, miasteczkach i na wsiach! Nie ma znaczenia, czy chcesz stworzyć instalację dla swojego gospodarstwa domowego, czy też taką, która będzie zasilać rolę czy firmę. Posiadamy doświadczenie w projektowaniu i montażu paneli fotowoltaicznych o różnej wielkości i mocy. Każdy projekt dostosowujemy do indywidualnych potrzeb inwestora. Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!
FOTOWOLTAIKA DOSTĘPNA W TYCH REGIONACH:
I MIASTACH WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO:
Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej
Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!