Fotowoltaika Łańcut

Fotowoltaika Łańcut zyskuje na popularności. Na instalacje decydują się klienci indywidualni, ale też przedsiębiorcy czy rolnicy. Powodów nie trzeba daleko szukać – to przede wszystkim chęć oszczędzania na rachunkach za prąd czy uniezależnienie się od zakładu energetycznego i rosnących cen energii. Rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych w Łańcucie? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika łańcut

Fotowoltaika Łańcut – jak działa?

Każdy system fotowoltaiczny składa się z wielu elementów. Podstawę stanowią oczywiście panele słoneczne, które konwertują energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną, a dokładniej w prąd stały. Ten następnie trafia do inwertera (falownika) i jest zmieniany w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci. Instalacja fotowoltaiczna przyłączona jest do instalacji elektrycznej budynku, przez co użytkownik fotowoltaiki może na bieżąco wykorzystywać pokłady wyprodukowanej energii, a tym samym cieszyć się obniżeniem rachunków za zużycie prądu elektrycznego.

W związku z tym, że Polska znajduje się w bardzo dogodnym położeniu geograficznym, można być spokojny o optymalne wykorzystanie potencjału paneli słonecznych w skali roku. Oczywiście w sezonie wiosenno-letnim, gdy dni są dłuższe i bardziej słoneczne, fotowoltaika Łańcut pracuje znacznie wydajniej i produkowanej jest więcej energii. Wówczas wyprodukowane nadwyżki, których nie spożytkuje się na bieżąco, mogą trafić do zakładu energetycznego, w którym będą magazynowane i odbierane na zasadzie opustu w późniejszym czasie (np. jesienią i zimą). Rozliczenia odbywają się w systemie 12-miesięcznym na zasadzie opustu, co oznacza, że inwestor ma rok na odbiór wyprodukowanej energii w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji), a pozostała część stanowi opłatę za magazynowanie.

Panele fotowoltaiczne Łańcut – czy warto?

Instalacja PV w trakcie swojej pracy nie zużywa żadnych dodatkowych źródeł energii niż słońce oraz jest bezinwazyjna dla środowiska naturalnego. Czerpanie energii w ten sposób nie prowadzi więc do degradacji ekosystemu, a rozwiązanie to można uznać za w pełni ekologiczne. Oczywiście na tym atuty się nie kończą.

Panele fotowoltaiczne Łańcut to oczywiście szereg zalet pod kątem finansowym. W związku z rosnącymi cenami prądu, rachunki za energię elektryczną są coraz wyższe i nic nie prognozuje, by miało to ulec zmianie. Fotowoltaika to skuteczny sposób na to, by te wydatki obniżyć do minimum, a z czasem wręcz odnotowywać realny zysk. Jak to możliwe?

Otóż instalacje fotowoltaiczne wiążą się ze sporym wydatkiem początkowym (możliwe jest rozłożenie go na raty), ale z czasem zwracają się i zaczynają dostarczać oszczędności na rachunkach za prąd. Średnio należy liczyć od 4 do 6 tysięcy za każdy 1 kW mocy instalacji, co sprawia, że dobrej jakości system fotowoltaiczny dla czteroosobowego gospodarstwa domowego, o mocy 5 kW, kosztuje ok. 25 tysięcy złotych i zwraca się po około 10-12 latach. Mając na uwadze, że producenci paneli PV oceniają ich żywotność na nawet 30 lat, można spodziewać się kilkunastu lat oszczędności na rachunkach za prąd.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Łańcucie

Czy wiesz, że nie musisz dysponować pełnym kapitałem, by sfinansować inwestycję w panele fotowoltaiczne? Istnieje możliwość skorzystania z atrakcyjnych form finansowania, jak np. zielonych kredytów, leasingów dla firm czy pożyczek na preferencyjnych warunkach (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych). Co więcej, pojawia się też opcja skorzystania z bezzwrotnych dotacji.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Łańcucie można uzyskać w ramach różnych programów – np. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Warto tu jednak wiedzieć, że nabory wniosków organizowane są okresowo, a zasady udzielania środków zmieniają się, zależnie od edycji. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, możesz liczyć na naszych doradców, którzy pomogą w dopełnieniu wszelkich formalności i udzielą Ci wsparcia przy wypełnianiu odpowiednich dokumentów.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Łańcut – dlaczego my?

Województwo podkarpackie prężnie się rozwija w zakresie branży fotowoltaicznej – instalacje można spotkać w Rzeszowie, Łańcucie, Przemyślu, Krośnie, Jaśle i innych większych oraz mniejszych miejscowościach. Na przedsięwzięcie decydują się właściciele firm, rolnicy, ale też klienci indywidualni, którzy chcą dysponować własną energią w swoim domu. Jeśli szukasz firmy, która pomoże Ci w kompleksowy sposób stworzyć system fotowoltaiczny, by przetwarzać energię słoneczną w energię elektryczną – skontaktuj się z nami.

Zatrudniamy ekspertów, którzy przeprowadzają audyt, wsłuchują się w Twoje potrzeby, wyliczają zapotrzebowanie na energię i tworzą indywidualny projekt instalacji. Gwarantujemy wysokiej jakości panele fotowoltaiczne i inne elementy systemu w przystępnych cenach, a także terminowy, profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej w Łańcucie.

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!