Fotowoltaika Koronowo

Zainteresowanie fotowoltaiką z roku na rok rośnie. W Koronowie i okolicy na inwestycje decydują się Klienci indywidualni, przedsiębiorcy, rolnicy. Powodów nie trzeba daleko szukać – rosnące ceny energii elektrycznej, potrzeba poszukiwania alternatywnych źródeł energii, ekologia i niezależność od zakładu elektrycznego. Interesuje Cię fotowoltaika Koronowo? Sprawdź odpowiedzi na najważniejsze pytania i poznaj ofertę naszej firmy.

fotowoltaika koronowo

Fotowoltaika Koronowo – jak działa?

System fotowoltaiczny składa się z wielu elementów, które wspólnie uzupełniają się i prowadzą do produkcji energii elektrycznej. Główne zadanie spoczywa na panelach słonecznych, które zbudowane są z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Kiedy docierają do nich promienie słoneczne, inicjowane jest zjawisko fotowoltaiczne, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Następnie trafia on do kolejnego, bardzo istotnego elementu instalacji – inwertera lub falownika, w którym jest zmieniany w prąd przemienny. Oczywiście fotowoltaika Koronowo to także inne komponenty – przewody elektryczne, zabezpieczenia czy akcesoria montażowe.

Decydując się na panele fotowoltaiczne w Koronowie należy też podjąć decyzję, czy będzie to instalacja on-grid czy off-grid. W pierwszym przypadku właściciel związuje się z zakładem energetycznym, do którego trafiają nadwyżki wyprodukowanej energii. Może on je odbierać w ciągu 12 miesięcy od chwili produkcji na zasadzie opustu, w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji. Pozostała część to opłata za magazynowanie. Instalacje off-grid z kolei dają pełną niezależność energetyczną – właściciel fotowoltaiki magazynuje prąd we własnych bankach energii w postaci potężnych akumulatorów i wykorzystuje wedle potrzeb.

Panele fotowoltaiczne Koronowo – czy warto?

W kujawsko-pomorskim powstaje coraz więcej instalacji fotowoltaicznych. Decydują się na nie właściciele domów i domków, przedsiębiorcy i rolnicy, którzy pragną uniezależnić się od rosnących cen energii elektrycznej. Inwestycja początkowo może wydawać się spora – za każdy 1 kW mocy należy zapłacić od 4 do 6 tysięcy złotych, jednak warto pamiętać, że przedsięwzięcie z czasem się zwraca. Przykładowo, instalacja PV dla czteroosobowego gospodarstwa może kosztować ok. 25 tysięcy złotych przy zastosowaniu dobrej jakości komponentów.

Czas zwrotu takiego przedsięwzięcia wyniesie około 10-12 lat, zależnie, jak na przestrzeni lat będą kształtowały się ceny energii elektrycznej oraz jak wydajnie będzie działał system. Mając na uwadze, że producenci oceniają żywotność sprzętu na nawet 30 lat, właściciel może spodziewać się wieloletniego generowania oszczędności na rachunkach za prąd.

Panele fotowoltaiczne Koronowo mają też inne zalety. Wśród tych najważniejszych możemy wskazać brak konieczności doinwestowywania inwestycji, samoczynne działanie przez wiele lat, niska awaryjność, możliwość kontrolowania pracy systemu w dedykowanej aplikacji. Nie zapominamy też o ekologii. Fotowoltaika wykorzystuje odnawialne źródło energii, a dokładniej mówiąc – słońce. Taka energia jest czysta, niewyczerpywalna i “zielona”, co oznacza, że nie emituje CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Koronowie

Kosz inwestycji można obniżyć, decydując się na udział w programach dotacyjnych. W Polsce każdego roku na proekologiczne działania udostępniane są środki w ramach różnych programów – m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla przedsiębiorców). Istotne jest jednak, że nabory wniosków realizowane są okresowo, a środki ograniczone. Inwestor zainteresowany dofinansowaniem fotowoltaiki w Koronowie musi spełnić szereg warunków określonych dla danej edycji programu, a ponadto dopełnić wszelkie formalności na czas. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, możesz liczyć na naszych doradców. Pomożemy również w pozyskaniu korzystnego finansowania (np. zielone kredyty, leasingi, pożyczki na preferencyjnych warunkach) czy uzyskaniu ulgi podatkowej (np. ulga termomodernizacyjna czy ulga na fotowoltaikę dla rolników).

Montaż instalacji fotowoltaicznych Koronowo – dlaczego my?

Zastanawiasz się, komu zlecić montaż paneli fotowoltaicznych w Koronowie? Szukasz firmy, która zajmie się przedsięwzięciem od A do Z, oferując profesjonalne usługi i przystępną cenę? Doskonale trafiłeś. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w branży. Tworzymy mikroinstalacje, przydomowe elektrownie słoneczne, instalacje fotowoltaiczne i różnej mocy, farmy, a także montujemy pompy ciepła i systemy solarne. Działamy w województwie kujawsko-pomorskim i poza nim. Zawsze rozpoczynamy od wywiadu z Klientem i odpowiadamy na wszelkie pytania. Później przeprowadzamy audyt, wyliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną, tworzymy indywidualny projekt i przedstawiamy wycenę. Po uzyskaniu akceptacji umawiamy dogodny termin montażu i zamawiamy wszelkie komponenty systemu wprost od producentów, dzięki czemu możemy zapewnić korzystne ceny.

Działamy terminowo i zgodnie z procedurami. Panele fotowoltaiczne w gminie Koronowo montują nasi doświadczeni instalatorzy, którzy dużą wagę przykładają do detali i kwestii bezpieczeństwa. Chcemy, by praca instalacji fotowoltaicznej była niezakłócona, wydajna, ale przede wszystkim bezpieczna. Podpowiadamy co do opłacalności i sprawdzamy, czy są dobre warunki do produkcji energii na dachu lub gruncie. Naszym priorytetem jest Twoje zadowolenie. Masz pytania? Chcesz umówić spotkanie? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!