Fotowoltaika Kołobrzeg

Od lat wzrasta zainteresowanie fotowoltaiką. Coraz więcej klientów indywidualnych, rolników i przedsiębiorców decyduje się na taką inwestycją. Również panele fotowoltaiczne w Kołobrzegu są częściej spotykane. Jakie są powody? Czy warto inwestować we własną elektrownię słoneczną? Jak działa taka instalacja? Poznaj odpowiedzi na te pytania i sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika kołobrzeg

Fotowoltaika Kołobrzeg - jak działa?

Na panele fotowoltaiczne w Kołobrzegu decydują się zarówno właściciele domów, domków letniskowych, rolnicy, jak i przedsiębiorcy. Montują je na dachach budynków lub na specjalnych stelażach na gruncie (choć ta pierwsza opcja jest zdecydowanie bardziej popularna). Dzięki odpowiedniej konstrukcji paneli, są one w stanie produkować energię elektryczną. Dzieje się to za sprawą ogniw fotowoltaicznych, w których po dotarciu wiązek światła zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Jego konsekwencją jest wytwarzanie prądu stałego, który później w inwerterze jest konwertowany w prąd przemienny, czyli zgodny z parametrami sieci i odpowiedni do zasilania sprzętów.

Jak możesz się domyślać, fotowoltaika Kołobrzeg w okresie wiosenno-letnim, gdy nasłonecznienie jest spore, pracuje znacznie wydajniej niż w sezonie jesienno-zimowym. Tym samym mogą pojawiać się zarówno nadwyżki energii, jak i jej niedostatki. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest podłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci. Dzięki temu nadwyżki będą mogły być magazynowane, a następnie odbierane od zakładu energetycznego, gdy zaistnieje taka potrzeba. Rozliczenia nadwyżek odbywają się w systemie 12-miesięcznym, a zatem masz rok na odebranie swoich nadwyżek – w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji. Pozostałych 20-30% jest zatrzymywanych przez zakład jako opłata za magazynowanie.

Fotowoltaika w Kołobrzegu – czy warto?

Jest wielu inwestorów, którzy odwlekają decyzję o montażu paneli fotowltaicznych, solarów czy pomp ciepła, ponieważ słyszeli różne opinie na ich temat i nie wiedzą właściwie, czy są to opłacalne rozwiązania. Jeśli chodzi o panele słoneczne, to tutaj nie należy mieć większych wątpliwości. Choć początkowo należy liczyć się z wydatkiem, to warto mieć na uwadze to, że taki system fotowoltaiczny działa wydajnie latami. W związku z tym, że ceny energii wciąż szybują ku górze, własna elektrownia słoneczna może się zwrócić nawet w ciągu 10 lat. Oznacza to, że przez kolejnych 20 będziesz odnotowywać realny zysk.

Poza kwestiami finansowymi, fotowoltaika w Kołobrzegu ma też sporo innych zalet. Przede wszystkim nie wymaga od nas uwagi. Sprzęt działa latami samoczynnie, a jego pracę i wydajność można kontrolować w dedykowanej aplikacji. Ważne jest natomiast dokonywanie systematycznych prac konserwacyjnych, a raz na kilka lat przeglądu instalacji. Zwiększy to wydajność pracy paneli fotowoltaicznych, ale też bezpieczeństwo i ich żywotność. Następne atuty to korzystny wpływ na środowisko, uniezależnienie się od dostaw energii od operatora czy brak dodatkowych nakładów finansowych w trakcie eksploatacji elektrowni słonecznej.

Dofinansowanie fotowoltaiki Kołobrzeg

Województwo zachodniopomorskie znajduje się w bardzo dogodnym położeniu geograficznym. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy opłaca się lokować panele fotowoltaiczne w Kołobrzegu – spieszymy z odpowiedzią! Jak najbardziej. Ilość dni słonecznych w Polsce jest absolutnie wystarczająca, by w pełni wykorzystać ich potencjał i pozyskiwać energię na potrzeby gospodarstwa domowego, rolnego czy firmy.

Jeśli z kolei przed inwestycją powstrzymują Cię kwestie finansowe, to musisz wiedzieć, że dostępne są liczne dotacje na odnawialne źródła energii (OZE), z których możesz skorzystać. Wśród nich m.in. dofinansowanie z programu “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Dodatkowo udostępniane są także środki w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych czy oferowane ulgi podatkowe.

Nie wiesz, z czego możesz skorzystać? Chcesz wiedzieć, jakie nabory wniosków aktualnie trwają? Nasi specjaliści służą pomocą! Odpowiadają na wszelkie pytania, doradzają i pomagają w dopełnieniu wszelkich formalności.

Montaż paneli fotowoltaicznych Kołobrzeg – dlaczego my?

Chcesz obniżyć rachunki za prąd do minimum? Wdrażasz w swoim życiu zmiany, by być bardziej eko? A może po prostu wiesz, że fotowoltaika to inwestycja w przyszłość? Bez względu na powody, warto wybrać firmę, które zaoferuje Ci kompleksowe działania. A właśnie tak działa nasza firma. W naszych szeregach pracują eksperci z różnych dziedzin – doradcy, audytorzy, projektanci, kosztorysanci, montażyści. Oferują oni swoje usługi na najwyższym poziomie i zawsze służą chętnie pomocą.

Zanim przejdziemy do montażu paneli fotowoltaicznych w Kołobrzegu, wykonamy audyt, wyliczymy zapotrzebowanie na energię, stworzymy projekt i wycenę, a dopiero po ich akceptacji przejdziemy do budowy elektrowni i przyłączenia instalacji. Masz pytania? Daj nam znać, a rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości! Pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca już wkrótce może odbywać się na Twoim podwórku!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!