Fotowoltaika Bytów

Rosnące ceny prądu skutecznie zachęcają inwestorów do inwestycji w odnawialne źródła energii. Wzrost zainteresowania tym tematem zaowocował intensywnym rozwojem fotowoltaiki. Jak działa? Ile kosztuje i jakie są jej zalety? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź naszą ofertę – panele fotowoltaiczne Bytów to nasza specjalność!

fotowoltaika bytów

Fotowoltaika Bytów - jak działa?

Fotowoltaika to nic innego, jak mała elektrownia słoneczna, o mocy dostosowanej do potrzeb inwestora. Decydują się na nią klienci indywidualni, rolnicy, ale też firmy, by ograniczyć rachunki za prąd do absolutnego minimum. Taka instalacja składa się z wielu elementów: paneli fotowoltaicznych, inwertera (falownika), zabezpieczeń, przewodów elektrycznych i licznych akcesoriów, niezbędnych do zamocowania oraz właściwego funkcjonowania fotowoltaiki. 

Jak powstaje energia elektryczna? Dzieje się to wskutek padających na ogniwa fotowoltaiczne wiązek światła. Wówczas zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, którego efektem jest wytwarzanie prądu stałego. Ten następnie musi być skonwertowany w prąd zmienny, zgodny z parametrami sieci. Odpowiada za to inwerter, który w czasie rzeczywistym dostarcza energię do gniazdek, by móc z niej na bieżąco korzystać. Co jednak istotne, jest sposób na niemarnowanie wyprodukowanych pokładów energii, które nie zostają spożytkowane. Decydując się na instalację fotowoltaiczną w Bytowie typu on-grid, można nadwyżki oddawać w depozyt do zakładu energetycznego i odbierać w ciągu 12 miesięcy. Usługa nie jest zupełnie darmowa – zakład zatrzymuje 20 lub 30% magazynowanych nadwyżek jako zapłatę – zależnie od mocy instalacji.

Panele fotowoltaiczne Bytów – czy warto?

Fotowoltaika Bytów gromadzi coraz więcej fanów. Fakt ten nie dziwi, ponieważ korzyści z przedsięwzięcia jest cała gama. Pierwszą i nadrzędną są oczywiście kwestie finansowe. Wzrost cen energii elektrycznej zachęca do zmiany sposobu czerpania jej na odnawialne źródła (OZE), a takim właśnie jest słońce. W związku z tym, że jest niewyczerpywalna i darmowa, a do jej wytwarzania wystarczy zamontować fotowoltaikę w Bytowie, inwestor przez lata odnotowuje realne oszczędności. Nawet, jeśli musi zainwestować początkowo kilkadziesiąt tysięcy złotych (szacuje się, że dobrej jakości instalacja o mocy 5kW kosztuje 25 tysięcy), to poniesione koszty powinny zwrócić się po ok. 10 latach.

Kolejnym atutem przedsięwzięcia jest ekologia. Instalacje fotowoltaiczne to ukłon w stronę ochrony środowiska naturalnego – pozyskiwana energia jest czysta, bezpieczna i niewyczerpywalna. Ponadto sprzęt pracuje samoczynnie latami i nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych ani naszych działań. Pracę systemu można monitorować w dedykowanej aplikacji, a usługi konserwacyjne czy naprawy serwisowe zlecać specjalistom z firmy zajmujących się fotowoltaiką w Bytowie.

Dofinansowanie fotowoltaiki Bytów

Częstą obawą przed podjęciem decyzji o montażu paneli fotowoltaicznych w Bytowie i okolicy są kwestie finansowe. A właściwie nie powinno mieć to miejsca, ponieważ na panele słoneczne, podobnie jak i różne prace termomodernizacyjne, systemy solarne czy pompy ciepła, można uzyskać atrakcyjne metody finansowania oraz dotacje.

Jeśli mowa o tych pierwszych, to instytucje finansowe oferują zielone kredyty, leasingi i pożyczki na preferencyjnych warunkach. Często są one pozbawione prowizji, mają niskie oprocentowanie i są elastyczne pod kątem czasu spłaty. Mówiąc z kolei o dotacjach, to te są udostępniane w ramach różnych programów. Jako najpopularniejsze dofinansowania fotowoltaiki w Bytowie możemy wskazać “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm).

Dodatkową opcją jest odliczenie fotowoltaiki od podatku (ulga termomodernizacyjna) oraz znalezienie dodatkowych opcji finansowania paneli i instalacji fotowoltaicznych dla województwa pomorskiego, które udostępniane są w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Nie wiesz, która dotacja na montaż paneli fotowoltaicznych w Twoim przypadku będzie najlepsza? Chcesz czerpać energię ze słońca, ale obawiasz się wszelkich formalności? Skontaktuj się z nami! Nasi eksperci opowiedzą Ci o aktualnie trwających naborach wniosków na dofinansowania, pomogą w pozyskaniu korzystnego finansowania, dopełnieniu wszelkich formalności i wypełnieniu formularzy.

Montaż instalacji fotowoltaicznej w Bytowie – dlaczego my?

Systemy fotowoltaiczne cieszą się rosnącą popularnością wśród klientów indywidualnych, firm czy rolników. Niektórzy budują przydomowe elektrownie słoneczne, by zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne domowników, gospodarstwa rolnego lub firmy, a inni inwestują w ten sektor potężne środki, by zbudować farmy fotowoltaiczne i czerpać z niej korzyści finansowe.

My służymy naszą pomocą wszystkim klientom i oferujemy indywidualnie zaprojektowane instalacje PV. Analizujemy potrzeby, wykonujemy audyty, dobieramy wysokiej jakości panele słoneczne i przedstawiamy wycenę. Po jej akceptacji nasi eksperci przeprowadzają profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej i dokonują przyłączeń. Oprócz tego świadczymy usługi serwisowe i wykonujemy okresowe prace konserwacyjne paneli. Chcesz wiedzieć więcej? Czas czerpać korzyści z docierających promieni słonecznych i zacząć produkcję energii, by ograniczyć wydatki na prąd do minimum? Skontaktuj się z nami! Fotowoltaika Bytów nie ma przed nami tajemnic.

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!