Fotowoltaika Dęblin

Inwestycja w odnawialne źródła energii to jedno z najlepszych rozwiązań, jeśli chcesz oszczędzać na rachunkach na prąd, a przy tym chronić środowisko. Rozważasz montaż fotowoltaiki w Dęblinie? W takim razie dowiedz się, jak działa taka instalacja, ile kosztuje, kiedy się zwróci i czy można otrzymać dotację! Prezentujemy odpowiedzi na najważniejsze pytania i zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty – panele fotowoltaiczne Dęblin to nasza specjalność.

fotowoltaika dęblin

Jak działa fotowoltaika Dęblin?

Fotowoltaika to gorący temat ostatnich lat. Na montaż paneli decydują się klienci indywidualni i biznesowi, a także rolnicy. Mogą to być zarówno mikroinstalacje o mocy do 5 kW, jak i potężne elektrownie słoneczne, które zaspokoją potrzeby energetyczne dużych firm i gospodarstw rolnych. Wszystkie działają tak samo – dzięki odpowiedniej budowie ogniw fotowoltaicznych, po otrzymaniu promieni słonecznych generują prąd stały. To, jak dużo go będzie, zależy od ilości i wydajności paneli słonecznych.

Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Współpracujemy z producentami najlepszych na rynku paneli, które będą działać wydajnie latami. W stworzonych przez nas systemach fotowoltaicznych wykorzystujemy ponadto wysokiej jakości inwertery (falowniki), które zmieniają prąd stały w przemienny, zgodny z parametrami sieci. Dzięki temu trafia on bezpośrednio do gniazdek i może zasilać urządzenia, a Ty nie płacisz za pobieraną z zakładu energetycznego energię. 

A co, jeśli fotowoltaika wyprodukuje więcej energii niż jej potrzebujesz? Bez obaw. Za sprawą instalacji typu on grid, możesz magazynować nadwyżki i odbierać wtedy, gdy zaistnieje taka potrzeba. Zakład odda Ci wówczas 70 lub 80% wyprodukowanego prądu. Pamiętaj jednak, że dzieje się to w systemach 12-miesięcznych. Nie ma sensu instalacja PV o zbyt dużej mocy, ponieważ wówczas niewykorzystane pokłady energii po roku przepadną.

Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne Dęblin?

Fotowoltaika ma wielu zwolenników, a nadrzędnym tego powodem są rosnące ceny energii i coraz bardziej przystępne ceny stworzenia instalacji systemów fotowoltaicznych. Obecnie za dobrej jakości panele i inne elementy fotowoltaiki, a także ich montaż, zapłacimy znacznie mniej niż jeszcze kilka lat temu. Inwestycja też znacznie szybciej się zwróci. Szacuje się, że wydatek na fotowoltaikę o mocy 5 kW to ok. 25 000 złotych, w czas zwrotu trwa ok. 10 lat. Za każdy kolejny 1kW zapłacimy ok. 4-6 tysięcy złotych. Mając na uwadze, że system może wydajnie działać nawet przez ponad 30 lat, to możemy liczyć na wieloletnie oszczędności. 

Sama obsługa instalacji nie jest praco- ani czasochłonna. Fotowoltaika działa samoczynnie i nie wymaga naszej uwagi. Jej wydajność można sprawdzać w dedykowanej aplikacji, a wszelkie prace konserwacyjne czy serwisowe zlecić specjalistom. Co z usterkami? Jeśli takowe się przydarzają, to najczęściej są objęte gwarancją producenta paneli.

Oczywiście to nie wszystkie zalety. Na korzyść paneli przemawiają także kwestie ekologii. Fotowoltaika to sposób na wykorzystanie energii słonecznej. Ta jest niewyczerpywalna, odnawialna i czysta, co oznacza, że przy jej produkcji i eksploatacji nie są emitowane gazy cieplarniane do atmosfery.

Dofinansowanie fotowoltaiki Dęblin

Fotowoltaika to najlepszy sposób na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do produkcji własnego prądu. W związku z tym, że kraje Unii Europejskiej zostały zobligowane do wprowadzania zmian i zwiększenia produkcji energii z OZE, realizowane są różne programy, które mają zachęcić i wesprzeć inwestorów. Wśród najpopularniejszych opcji możemy wskazać „Czyste powietrze” i „Mój prąd” dla klientów indywidualnych, „Agroenergia” dla rolników czy „Energia Plus” dla firm. Form wsparcia jest jednak więcej –

dostępne są także ulgi podatkowe (ulga termomodernizacyjna, ulga na fotowoltaikę dla rolników) i uruchamiane środki w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. 

Inwestorzy mogą też liczyć na atrakcyjne formy finansowania. Nawet jeśli nie dysponujesz pełnym kapitałem, możesz skorzystać z pożyczek na preferencyjnych warunkach, zielonych kredytów czy leasingów. Dzięki temu, że dotyczą one proekologicznych przedsięwzięć, wspieranych przez rząd i UE, można liczyć na niskie oprocentowanie czy nawet brak prowizji.

Więcej szczegółów w instytucjach finansowych, ale jeśli potrzebujesz naszej pomocy w tym zakresie – zapraszamy do kontaktu. Nasi konsultanci doradzą Ci, które formy dotacji i finansowania fotowoltaiki w Dęblinie będą dla Ciebie najlepsze.

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Dęblinie – dlaczego my?

Jesteśmy firmą zajmującą się fotowoltaiką od lat. Posiadamy doświadczenie w zakresie projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznych w województwie lubelskim. W naszych szeregach pracują eksperci, którzy tworzą instalacje odpowiadające zróżnicowanym potrzebom Klientów. Zanim przystąpimy do pracy, przeprowadzamy audyt i wyliczymy zapotrzebowanie na energię. Wykonujemy projekt i przedstawiamy wycenę, oferując sprzęt wysokiej jakości od renomowanych producentów. Zależy nam bowiem, by wykonana instalacja PV działała wydajnie przez wiele lat.

Fotowoltaika Dęblin wykonana przez naszą firmę to przede wszystkim gwarancja terminowego i profesjonalnego wykonania zlecenia w adekwatnej do jakości, dobrej cenie. Stawiamy na Twoją satysfakcję i zawsze jesteśmy do dyspozycji – zarówno, gdy potrzebujesz pomocy w uzyskaniu dotacji na OZE (ale też pompy ciepła czy instalacje solarne), jak i masz pytania odnośnie działania systemów fotowoltaicznych czy chcesz skorzystać z pomocy serwisantów. Czekamy na Twój kontakt!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!