Fotowoltaika Dobrodzień

Odnawialne źródła energii to inwestycja w przyszłość. Jeśli masz dość rosnących cen energii elektrycznej, a przy tym chcesz zrobić ukłon w stronę środowiska naturalnego i uniezależnić się od zakładu energetycznego, rozważ montaż paneli fotowoltaicznych. To rozwiązanie innowacyjne, niosące za sobą szereg korzyści. Sprawdź, jak działa fotowoltaika Dobrodzień, jak dostać na nią dotację i poznaj ofertę naszej firmy!

fotowoltaika dobrodzień

Fotowoltaika Dobrodzień – jak działa?

Każdy system fotowoltaicznych powinien zostać zaprojektowany tak, by odpowiadał na potrzeby energetyczne podmiotu. Na początku więc przeprowadza się audyt i wylicza zapotrzebowanie na energię w skali roku. Na tej podstawie można stworzyć projekt systemu fotowoltaicznego. Instalacja składa się bowiem z wielu elementów. Nadrzędne zbadanie spoczywa na panelach słonecznych – absorbują one energię słoneczną i wskutek zjawiska fotowoltaicznego produkują prąd stały. Ten następnie dociera do falownika lub inwertera, gdzie jest konwertowany w prąd zmienny, zgodny z parametrami sieci. Oprócz tego instalacja obejmuje też wiele innych komponentów, jak np. przewody elektryczne, zabezpieczenia czy liczne akcesoria montażowe.

Fotowoltaika Dobrodzień produkuje energię elektryczną na bieżąco, co oznacza, że można z niej korzystać właściciele natychmiast. Co jednak z nadwyżkami, których nie spożytkujesz od razu? W takiej sytuacji mogą one trafić do Twojego osobistego systemu magazynowania (niezależnego od zakładu energetycznego, ale bardziej kosztownego) lub do sieci. W drugim wariancie mowa o instalacji typu on-grid, gdzie niewykorzystane pokłady energii elektrycznej pozyskanej ze słońca trafiają do zakładu, a następnie w ciągu roku mogą być odebrane na zasadzie opustu. Oznacza to, że inwestor ma dokładnie rok na wykorzystanie wyprodukowanej przez siebie energii i może ją odbierać w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji PV. Pozostała część to opłata za magazynowanie.

Panele fotowoltaiczne Dobrodzień – czy warto?

Inwestycja w panele fotowoltaiczne to rozsądne posunięcie, które niesie za sobą wiele korzyści dla właściciela. Pozwala bowiem na czerpanie odnawialnej, niewyczerpywalnej i czystej energii ze słońca. Poza tym jej atutem są oszczędności finansowe. Te oczywiście nie następują od razu, bowiem przez pierwsze lata fotowoltaika Dobrodzień po prostu się spłaca. Jak długo? Wiele zależy od poniesionych kosztów systemu, wydajności paneli, cen energii elektrycznej na przestrzeni lat. Eksperci szacują jednak, że dobrze zoptymalizowany pod kątem mocy system powinien zwrócić się po około 10-12 latach. Jeśli przyjmiemy, że żywotność paneli to nawet 30 lat, to można spodziewać się kilkunastu lat generowania oszczędności na rachunkach za prąd.

Zastanawiasz się, ile będą Cię kosztować panele fotowoltaiczne Dobrodzień? Tu oczywiście na cenę wpływa wiele zmiennych, a do kluczowych należą: rodzaj paneli słonecznych i innych elementów systemu, moc instalacji czy jej umiejscowienie. Szacunkowo można wskazać, że za każdy 1kW mocy, z wykorzystaniem dobrej jakości komponentów, inwestor zapłaci od 4 do 6 tysięcy złotych. Średnio zatem instalacja o mocy 5kW (odpowiednia dla przeciętnego, czteroosobowego gospodarstwa domowego) będzie kosztować ok. 25 tysięcy złotych. Można jednak pomniejszyć ten koszt, decydując się na dotację czy ulgę podatkową.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Dobrodzieniu

Kiedy podejmiesz decyzję o montażu fotowoltaiki dla domu, firmy czy gospodarstwa rolnego, warto abyś poszukał możliwości, które wesprą finansowo Twoje przedsięwzięcie. Od lat realizowane są programy dotacyjne na montaż instalacji fotowoltaicznych i solarnych, pompy ciepła czy prace termomodernizacyjne. Decydując się na ogniwa fotowoltaiczne, warto sprawdzić programy: “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników), “Energia Plus” (dla firm).

Co jednak istotne, nabory wniosków realizowane są okresowo, a zasady udzielania dotacji, jak i sumy, zmieniają się zależnie od edycji. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, skontaktuj się z naszymi doradcami. Powiemy, jak dopełnić wszelkich formalności i pomożemy w pozyskaniu dofinansowania na fotowoltaikę w Dobrodzieniu, Strzelcach Opolskich, Opolu czy innej miejscowości, w której stworzysz swoją instalację PV!

Montaż paneli fotowoltaicznych w Dobrodzieniu – dlaczego my?

Moduły fotowoltaiczne umożliwiają pozyskiwanie energii ze słońca, są inwestycją proekologiczną i przynoszącą realny zysk w spojrzeniu długofalowym. W związku z tymi korzyściami na rynku pojawiło się wiele firm, które oferują swoje usługi. Dlaczego do właśnie nam powinieneś zaufać? Jesteśmy ekspertami w branży. Tworzymy mikroinstalacje, przydomowe elektrownie słoneczne, farmy fotowoltaiczne. Działamy terminowo i precyzyjnie. Zawsze stawiamy na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i zadowolenie Klienta.

Nasza współpracę rozpoczynamy od audytu, rozmowy i obliczenia zapotrzebowania na energię elektryczną. Następnie tworzymy projekt i przedstawiamy wraz z wyceną. Umawiamy dogodny termin montażu paneli fotowoltaicznych w Dobrodzieniu i jesteśmy do dyspozycji na każdym etapie współpracy. Masz pytania? Chcesz umówić spotkanie? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!