Fotowoltaika Stargard

Nie słabnie zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi. Mieszkańcy zachodniopomorskiego chętnie decydują się na przydomowe elektrownie słoneczne, ale nie tylko. Również właściciele gospodarstw rolnych i przedsiębiorcy inwestują w fotowoltaikę. Ciebie także interesują panele fotowoltaiczne Stargard? Chcesz wiedzieć, jak to działa, ile kosztuje i czy się opłaca? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika stargard

Fotowoltaika Stargard – jak działa?

Jeśli masz w planach inwestycję w fotowoltaikę, warto dowiedzieć się, jak w ogóle takie systemy działają. Otóż zbudowane są one z paneli fotowoltaicznych, które z kolei składają się z połączonych ze sobą modułowo ogniw fotowoltaicznych. Ogniwa są układami zbudowanymi z materiału półprzewodnikowego, który przewodzi ładunek elektryczny w wyniku działania promieni słonecznych.

Zachodzi tutaj zjawisko fotowoltaiczne, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Tym samym prąd ten musi zostać przekazany do falownika (inwertera), którego zadaniem będzie przekształcenie go na prąd zmienny, cechujący się parametrami zgodnymi z tymi, które posiadają gniazdka. Tym samym możliwe będzie zasilanie domowych sprzętów taką energią, bez konieczności pobierania jej z sieci.

Oczywiście fotowoltaika Stargard będzie w letnim sezonie pracowała wydajniej aniżeli w sezonie zimowym. W tym wypadku świetnym rozwiązaniem jest podłączenie systemu fotowoltaicznego do sieci, aby produkowane przez panele słoneczne nadwyżki mogły być magazynowane i odbierane, gdy pojawi się niedobór.

Czy jest to darmowe? Nie do końca, bowiem operator oddaje nam 70 lub 80% wyprodukowanej energii, zachowując resztę jako opłatę za przechowywanie prądu. Rozliczenia odbywają się w systemie rocznym, dlatego fotowoltaika powinna być dobrze zoptymalizowana pod względem mocy – duże nadwyżki przepadną, z kolei niedobór energii będzie wymagał pobierania jej z sieci i opłacania rachunków za prąd.

Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne w Stargardzie?

Fotowoltaika Stargard ma wielu zwolenników, jednak wciąż sporo osób waha się, czy inwestycja aby na pewno jest warta zachodu. Spieszymy więc z odpowiedzią! Otóż ilość dni słonecznych w Polsce jest absolutnie wystarczająca, aby móc w pełni wykorzystać potencjał paneli fotowoltaicznych. Nie należy więc obawiać się tego, że sprzęt nie będzie działał wydajnie – nawet zimą może być produkowana energia, choć warunkiem jest, by panele były odśnieżone i niezacienione.

Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść fotowoltaiki w Stargardzie są oszczędności. Koszt początkowy uzależniony jest od wielu czynników – m.in. rodzaju paneli słonecznych i falownika (inwertera), wielkości i mocy instalacji czy miejsca montażu (dach lub grunt). Przyjmuje się, że koszt 1 kW fotowoltaiki wynosi od 4 000 zł do 6 000 zł. Czas zwrotu inwestycji też jest różny – uzależniony od kosztu budowy elektrowni, mocy fotowoltaiki, zużycia energii przez gospodarstwo czy choćby warunków atmosferycznych i bieżących cen prądu. Zwykle jednak wynosi on ok. 10 lat.

Nie zapominamy też o innych zaletach – panele PV, jak i systemy solarne czy pompy ciepła, są rozwiązaniam proekologicznymi. Jeśli chcesz żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym i zależy Ci na tym, by ograniczyć emisję gazów cieplarnianych do atmosfery, warto zdecydować się na inwestycję. Tym bardziej, że taka elektrownia słoneczna działa latami, nie wymagając od nas zaangażowania ani dodatkowych nakładów finansowych. By jednak sprzęt działał wydajnie, zalecane są prace konserwacyjne zgodnie z zaleceniami producenta.

Dofinansowanie fotowoltaiki Stargard

Jeśli przed inwestycją w fotowoltaikę powstrzymują Cię kwestie finansowe, to teraz prezentujemy kilka istotnych wskazówek. Otóż zacznijmy od tego, że wycena zależna jest od tego, jakie masz zapotrzebowanie na energię. Nie słuchaj pogłosek, ile ktoś zapłacił za swój sprzęt. Zgłoś się do nas, a przedstawimy Ci wycenę i projekt indywidualnie dostosowany do Twoich potrzeb i z komponentów, które będą Ci odpowiadać.

Kolejnym ważnym aspektem jest to, że panele fotowoltaiczne Stargard wcale nie oznaczają konieczności dysponowania pełnym kapitałem na inwestycję. Obecnie instytucje finansowe oferują atrakcyjne formy finansowania fotowoltaiki – dostępne są “zielone kredyty”, leasingi i pożyczki na preferencyjnych warunkach. Dzięki niskim oprocentowaniom, a nierzadko i brakowi prowizji, można w komfortowy sposób sfinansować swój sprzęt.

Przejdźmy teraz do niezwykle istotnego tematu – dotacji na fotowoltaikę w Stargardzie. Każdego roku w zachodniopomorskim, jak i całej Polsce, realizowane są różne programy, które stanowią wsparcie dla inwestorów w panele fotowoltaiczne, ale też inne prace termomodernizacyjne, pompy ciepła czy systemy solarne. Wśród najpopularniejszych możemy wskazać: “Czyste powietrze”, “Mój prąd”, “Energię Plus” czy “Agroenergię”. Tutaj jednak warto zaznaczyć, że terminy naboru wniosków, jak i zasady, zmieniają się często, więc należy śledzić na bieżąco sytuację. W tym oczywiście mogą pomóc nasi specjaliści, którzy wybiorą dla Ciebie najlepsze dofinansowanie fotowoltaiki Stargard, ale też pomogą Ci w dopełnieniu wszelkich formalności!

Montaż instalacji fotowoltaicznych Stargard – dlaczego my?

Nasza firma posiada bogate doświadczenie w zakresie projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznych w Stargardzie, ale i całym zachodniopomorskim. Działamy terminowo i zgodnie z ustaleniami. Wykonujemy audyt, projekt i wycenę. Dopiero po ich akceptacji przechodzimy do realizacji. Nasi instalatorzy to fachowcy, którzy znają panele fotowoltaiczne od podszewki, więc możesz liczyć na skrupulatnie wykonaną pracę. Zacznij już teraz czerpać korzyści z energii słonecznej, ogranicz swoje wydatki na prąd i bądź bardziej eko! Zgłoś się do nas na instalację PV na miarę swoich oczekiwań!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!