Fotowoltaika Warszawa

Energia pozyskiwana ze słońca staje się coraz bardziej doceniania przez klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Instalacje fotowoltaiczne o odpowiedniej mocy są w stanie zasilić w energię gospodarstwa domowe i rolne czy przedsiębiorstwa, jednocześnie zapewniając spore oszczędności w rachunkach za prąd. To jednak nie koniec zalet, jakie ma fotowoltaika Warszawa!

fotowoltaika warszawa

Dlaczego fotowoltaika w Warszawie to opłacalne rozwiązanie?

Ile kosztują panele fotowoltaiczne Warszawa, jaki jest koszt montażu i czy to się opłaca? Oczywiście powodów do korzystania z energii słonecznej może być wiele. Jedni kierują się troską o środowisko (profity z energii odnawialnej dla ekologii są olbrzymie), a dla innych kwestią priorytetową są powódki ekonomiczne. Z promieniowania słonecznego można bowiem uzyskać energię na takim poziomie, by w pełni zaspokajała potrzeby gospodarstwa domowego, rolnego czy firmy.

Zanim zdecydujesz się na montaż instalacji fotowoltaincznej, warto zdać się na doradztwo ekspertów. Nasza firma specjalizuje się w montażu, ale też doradztwie – na początku zatem wykonujemy audyt i przedstawiamy szacowany koszt. Ten bywa zróżnicowany, ale przyjmuje się, że dla 5-osobowego gospodarstwa domowego zakup paneli, inwertera, okablowania, zabezpieczeń i akcesoriów wraz z montażem oraz podatkiem VAT 8% wynosi ok. 25 tysięcy złotych. Przy większych inwestycjach w OZE oczywiście koszt jest wyższy.

Bez względu na poniesione wydatki, te z czasem się zwrócą – ceny energii elektrycznej są coraz wyższe, a produkcja własnego prądu w elektrowni słonecznej nas z tych opłat zwalnia. Ponadto uniezależniamy się od dostawcy (eliminując np. przerwy w dostawie prądu) oraz możemy liczyć na ulgi podatkowe czy dotacje od państwa lub Unii Europejskiej.

Dofinansowanie do fotowoltaiki Warszawa

Dla inwestycji w fotowoltaikę w stolicy przewidziane są ulgi i dotacje. Jedną z takich form wsparcia jest dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych i innych instalacji OZE w ramach II edycji programu „Wykorzystanie lokalnych źródeł energii odnawialnej”. Osoby fizyczne, firmy oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe zainteresowane fotowoltaiką w Warszawie mogą liczyć na dofinansowanie w kwocie 1,5 tys. zł na każdy 1 kW mocy, a co więcej – dotację można łączyć z ulgą termomodernizacyjną.

Pod terminem ulgi skrywa się możliwość odliczenia od podatku wydatków na materiały budowlane, urządzenia i profesjonalny montaż, wynikających z przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w jednorodzinnym budynku mieszkalnym (do 53 tys. zł) – dotyczy to także paneli sałonczenych. Oczywiście fotowoltaika Warszawa nie ogranicza możliwości skorzystania z programów ogólnopolskich – m.in. Programu Czyste Powietrze NFOŚiGW, gdzie formami wsparcia są dotacje i preferencyjne pożyczki.

Maksymalna dotacja sięga nawet 20 tys. zł., a ponadto może wzrosnąć o kolejnych 5 tys. zł z tytułu programu “Mój Prąd”.

Instalacja paneli fotowoltaicznych w Warszawie dla firm

Na montaż paneli fotowoltaicznych w Warszawie decydują się nie tylko osoby prywatne, ale coraz częściej także przedsiębiorcy, którzy dostrzegają ogromny potencjał drzemiący w takich instalacjach. Realizacja wiąże się z poniesieniem znacznych kosztów, ale można być spokojnym o jej zwrot w perspektywie czasu. System fotowoltaiczny wytwarza energię słoneczną, która przez falownik zmieniana jest w prąd, który może zasilać maszyny i różnego rodzaju urządzenia.

W ten sposób przedsiębiorstwo uniezależnia się od zmian cen prądu (które z roku na rok są podwyższane) i przerw w dostawach energii, zagospodarowuje w optymalny sposób przestrzeń oraz poprawia wizerunek firmy, stając się proekologiczną i innowacyjną. Dzięki temu, że instalacja fotowoltaiczna działa bezobsługowo, nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów obsługi – raz poniesione wydatki owocują przez kolejne lata szeregiem zalet.

Fotowoltaika szyta na miarę Twoich potrzeb

Odnawialne źródła energii to w ostatnich latach niezwykle gorący temat. Inwestorzy decydują się na solary, pompy ciepła i na instalacje fotowoltaiczne. Te ostatnie coraz częściej widzimy przemierzając wsie – zarówno w postaci mikroinstalacji, jak i potężnych farm fotowoltaicznych, tworzących elektrownie słoneczne. Co jednak z miastami? Czy fotowoltaika w Warszawie ma sens i czy w ogóle się opłaca? Aby móc stworzyć taki system, konieczne jest dysponowanie dogodną przestrzenią – o odpowiedniej powierzchni oraz bez zacienienia. Na innowacyjną technologię mogą więc pozwolić sobie właściciele domów jednorodzinnych oraz innych budynków, jak i działek.

Zainteresowany? Specjalizujemy się w instalacjach na terenie województwa mazowieckiego. Dojeżdżamy do Klienta, wykonujemy audyt na terenie posesji, przeprowadzamy wywiad z inwestorem i projektujemy na tej podstawie instalację, by była dostosowana do indywidualnych potrzeb. Czy obowiązują jakieś ograniczenia? Jeśli zdecydujesz się na montaż paneli, nie musisz ani dokonywać zgłoszenia, ani uzyskiwać pozwolenia na budowę (gdy moc elektryczna instalacji nie przekracza 40 kW).

Wyjątkiem jest instalacja PV przy obiekcie budowlanym wpisanym do rejestru zabytków. Instalacje fotowoltaiczne w Warszawie mogą właśnie taką trudność napotkać – wówczas konieczne będzie uzyskanie m.in. zgody Konserwatora zabytków.

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!