Fotowoltaika Sosnowiec

Fotowoltaika w Sosnowcu to gorący temat. Na inwestycje w panele fotowoltaiczne decydują się klienci indywidualni, przedsiębiorcy i rolnicy. Jedni stawiają potężne elektrownie słoneczne, a inni małe instalacje na własny użytek. Niezależnie od tego, w której grupie się znajdujesz, warto wiedzieć, jak działa instalacja PV, ile kosztuje, czy można na nią dostać dotację i przede wszystkim, jakie ma zalety. Poznaj odpowiedź na te wszystkie pytania i sprawdź naszą ofertę. Montaż paneli fotowoltaicznych w Sosnowcu nie ma przed nami tajemnic!

fotowoltaika sosnowiec

Fotowoltaika Sosnowiec – jak działa?

Obecnie wiele mówi się o fotowoltaice – jej opłacalności, zaletach i wadach. Nie każdy jednak wie, jak właściwie działa taka instalacja. Otóż podstawą są panele fotowoltaiczne. To zbudowane z ogniw fotowoltaicznych, połączone modułowo systemy, które mają zdolność do produkcji prądu stałego wskutek padających promieni słońca. Aby móc ten prąd wykorzystywać do zasilania sprzętów, konieczna jest konwersja w prąd zmienny – za ten proceder odpowiada dodatkowe, niezwykle ważne w instalacji urządzenie: inwerter (falownik). Po przekształceniu energii słonecznej w prąd zmienny, może on być spożytkowywany na bieżąco albo oddawany do sieci w celu magazynowania.

Jeśli chodzi o tę drugą opcję, to prosument za przechowywanie energii przez zakład energetyczny uiszcza opłatę, która wynosi 20 lub 30% wartości opłat za prąd (zależnie od mocy instalacji). Ważne jest jednak, że nadwyżki rozliczane są w systemie 12-miesięcznym, w to oznacza, że niewykorzystane pokłady energii po roku po prostu przepadają. Inwestorowi nie należy się za to żaden ekwiwalent. Zalecamy więc, by moc fotowoltaiki w Sosnowcu była zoptymalizowana i dostosowana do zapotrzebowania na energię. W tym oczywiście pomogą Ci nasi specjaliści, którzy każdy projekt tworzą indywidualnie pod wymagania Klientów!

Zalety instalacji fotowoltaicznych w Sosnowcu

Każdy, kto myśli o budowie elektrowni słonecznej, zastanawia się nad opłacalnością. Inwestycja w panele fotowoltaiczne jest dość kosztowna, ale należy mieć na uwadze, że taka instalacja pracuje samoczynnie latami. Nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych, nie trzeba martwić się o obsługę, a wszelkie ewentualne problemy zwykle są objęte wieloletnią gwarancją producenta. 

Montaż paneli słonecznych wydaje się szczególnie atrakcyjny z punktu widzenia tego, że rachunki za prąd od lat szybują ku górze. Gdy masz dość płacenia zakładowi energetycznemu, najlepszym rozwiązaniem jest uniezależnienie się poprzez pozyskiwanie energii z własnego źródła. Przez pierwsze lata oczywiście oszczędności będą naturalnie spłacać inwestycję, ale z czasem po prostu zostaną w Twojej kieszeni w postaci realnego zysku!

Kolejnym atutem fotowoltaiki w Sosnowcu, są oczywiście kwestie ekologii. Czerpanie prądu z Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) to sposób na ochronę środowiska, redukcję emisji CO2 i innych gazów cieplarnianych, a także ograniczenie śladu węglowego. Taka energia uznawana jest za czystą, zieloną, bezpieczną i nieszkodliwą nie tylko dla środowiska, ale też dla człowieka i przyszłych pokoleń.

Dofinansowanie fotowoltaiki Sosnowiec

Instalacje fotowoltaiczne Sosnowiec to przedsięwzięcie proekologiczne, które wspierane jest w ramach licznych programów – rządowych, unijnych i regionalnych. Inwestor nie musi ponosić zatem kosztu całej inwestycji, a może liczyć na wsparcie finansowe na zakup i montaż paneli słonecznych (podobnie i pomp ciepła czy systemów solarnych). W ostatnich latach realizowane były różne programy, a najpopularniejsze z nich to: “Czyste powietrze”, “Mój prąd”, “Agroenergia” (dedykowana rolnikom), “Energia Plus” (dedykowana firmom). Dofinansowanie fotowoltaiki w Sosnowcu to nie wszystko – możliwe jest też skorzystanie z ulg podatkowych, pożyczek na preferencyjnych warunkach czy “zielonych kredytów”.

Jeśli interesują Cię dotacje na panele fotowoltaiczne Sosnowiec – możesz liczyć na pomoc naszych doradców! Oferujemy kompleksowe wsparcie doradcze. Z naszą pomocą znajdziesz najlepszą formę wsparcia swojej inwestycji w instalację PV, ale też z łatwością dopełnisz wszelkich formalności, jakie są tutaj wymagane!

Montaż paneli fotowoltaicznych w Sosnowcu – dlaczego my?

Jeśli masz dość wysokich opłat za energię elektryczną, chcesz być bardziej eko i planujesz uniezależnić się od zakładu energetycznego – daj nam znać! Jesteśmy firmą z doświadczeniem. W naszych szeregach pracują eksperci – doradcy, projektanci, kosztorysanci i najlepsi instalatorzy. Bez względu na to, czy mamy wykonać projekt minielektrowni słonecznej dla gospodarstwa domowego czy rozbudowanej elektrowni dla firmy – możesz na nas liczyć. Współpracujemy z renomowanymi producentami, zapewniamy atrakcyjne ceny paneli słonecznych i świadczymy usługi montażu instalacji na najwyższym poziomie!

Mieszkańcy Sosnowca nie muszą obawiać się, że potencjał fotowoltaiki nie zostanie w pełni wykorzystany. Wręcz przeciwnie! Położenie geograficzne jest bardzo atrakcyjne, a ilość dni słonecznych w Polsce optymalna, by z powodzeniem czerpać energię ze źródeł odnawialnych. Masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami! Systemy fotowoltaiczne w Sosnowcu nie mają przed nami tajemnic!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!