Fotowoltaika Elbląg

Rosnące ceny energii elektrycznej to główny powód tego, dlaczego coraz więcej inwestorów decyduje się na budowę własnej elektrowni słonecznej. W ostatnich latach fotowoltaika Elbląg zyskała bardzo dużą popularność, a na instalacje decydują się klienci indywidualni, firmy i rolnicy. Chcesz wiedzieć więcej? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź naszą ofertę paneli fotowoltaicznych w Elblągu!

fotowoltaika elbląg

Fotowoltaika Elbląg – dlaczego warto w nią zainwestować?

Każdy, kto choć raz zastanawiał się nad tym, dlaczego wciąż musi płacić horrendalne rachunki za prąd, powinien rozważyć montaż instalacji fotowoltaicznej. Niestety, ale ceny energii elektrycznej od lat szybują ku górze i nic nie prognozuje, by miało się to zmienić. Oprócz opłaty dystrybucyjnej, pojawiają się także różnego rodzaju opłaty dodatkowe czy quasi-podatki (np. opłata mocowa). Fotowoltaika Elbląg pozwala na ograniczenie wydatków na rachunki i jednocześnie jest najlepszym sposobem na uniezależnienie się od dostawców. Przerwy w dostawie prądu niejednokrotnie spowodowały utrudnienia, a nawet straty finansowe (w przypadku firm) – mając własny system fotowoltaiczny, nie trzeba się obawiać problemów z siecią. Zyskuje się niezależność od zakładu energetycznego.

Poza oszczędnościami, ważnym atutem jest także ekologia. Fotowoltaikę zaliczamy do odnawialnych źródeł energii (OZE), a to oznacza, że pozyskiwana w ten sposób energia jest niewyczerpywalna, odnawialna i przede wszystkim czysta. Mówiąc o tzw. zielonej energii mamy na myśli to, że jej produkcja ogranicza wytwarzanie spalin i dwutlenku węgla, a ponadto nie pozostawia żadnych toksycznych odpadów. Przejście na zieloną energię elektryczną jest łatwym sposobem na znaczne zmniejszenie osobistej emisji CO2 – to zatem ważny krok w stronę ochrony środowiska i ekologii.

Panele fotowoltaiczne Elbląg – opłacalność, nasłonecznienie

Inwestycja w fotowoltaikę w Elblągu jest sporym wydatkiem, zależnym oczywiście od wielkości i mocy instalacji. Miejmy jednak na uwadze fakt, że przez kolejne lata rachunki za prąd będę zniwelowane do minimum, a to spowoduje generowanie oszczędności. Przedsięwzięcie zwykle zwraca się po kilku-kilkunastu latach, a przez kolejne przynosi realny zysk. Co więcej, elektrownia słoneczna nie wymaga w trakcie eksploatacji dodatkowych nakładów finansowych i pracuje samoczynnie, a na panele fotowoltaiczne udzielana jest wieloletnia gwarancja.

Dzięki temu, że Polska znajduje się w bardzo dogodnym położeniu geograficznym, można być spokojnym o wydajną pracę paneli słonecznych. Ilość pogodnych dni w roku pozwala na optymalne wykorzystanie potencjału ogniw fotowoltaicznych i sprzyja intensywnej produkcji energii. Co więcej, należy mieć na uwadze, że po podłączeniu instalacji fotowoltaicznej w Elblągu do sieci publicznej, nadwyżki energii, które nie zostaną spożytkowane w czasie bieżącym, mogą być magazynowane przez zakład energetyczny. Gdy instalacja spowolni swoje działanie w okresie jesienno-zimowym, wówczas nadwyżki można odebrać na zasadzie opustu, ponosząc jedynie opłatę wynikającą z magazynowania (20 lub 30% wartości energii, zależnie od rodzaju instalacji). Miejmy jednak na uwadze, że nadwyżki rozliczane są w systemie 12-miesięcznym, a zatem nie wykorzystane w ciągu roku, po prostu przepadają.

Dofinansowanie fotowoltaiki Elbląg

Montaż paneli fotowoltaicznych Elbląg to spora inwestycja. Szacuje się, że dla czteroosobowej rodziny wydatek na dobrej jakości sprzęt i jego instalację wynosi ok. 25 000 złotych. Im większe będzie zapotrzebowanie na energie inwestora, tym oczywiście droższe okaże się przedsięwzięcie. Niemniej dzięki temu, że jest to proekologiczne posunięcie, można liczyć na wsparcie ze strony rządu lub Unii Europejskiej. Organy te wspierają inwestycje w odnawialne źródła energii i udostępniają środki, które mogą wesprzeć inwestorów. Dostępne są m.in. programy “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Energia Plus” (dla firm) czy “Agronergia” (dla rolników). Oprócz tego można skorzystać z ulg podatkowych, kredytów i pożyczek na preferencyjnych warunkach czy środków z Regionalnych Programów Operacyjnych. Potrzebujesz pomocy w wybraniu odpowiedniej opcji? Możesz liczyć na pomoc naszych doradców, którzy są ekspertami w zakresie uzyskiwaniu dotacji na fotowoltaikę!

Montaż fotowoltaiki w Elblągu – dlaczego my?

Jesteśmy firmą, która od lat działa w branży fotowoltaicznej. Doskonale znamy produkty i wiemy, jakie panele fotowoltaiczne są najlepsze i najbardziej wydajne. Rekomendujemy naszym Klientom wyłącznie sprzęt, który będzie służył im latami – zarówno jeśli chodzi o panele słoneczne, jak i inwerter oraz pozostałe akcesoria montażowe. Zajmujemy się również wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem dotacji na fotowoltaikę w Elblągu, ale też znalezieniem najkorzystniejszej metody finansowania czy przyłączeniem do sieci. Jak wygląda współpraca z nami? Wysyłasz zapytanie lub kontaktujesz się w inny sposób, a my dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej odpowiedzieć. Umawiamy spotkanie online lub stacjonarne i poznajemy Twoje potrzeby. W kolejnym kroku obliczamy zapotrzebowanie na energię, przeprowadzamy audyt i wykonujemy projekt. Poznasz także wycenę i zdecydujesz, czy mamy przejść do dalszej realizacji. Jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, nasi konsultanci i specjaliści zawsze służą pomocą!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!