Fotowoltaika Zachodniopomorskie

Inwestycja w odnawialne źródła energii to ważny krok w stronę ekologii, ale też sposób na redukcję wydatków związanych z zakupem energii od zakładu energetycznego. Czy opłaca się montaż paneli słonecznych? Ile kosztuje fotowoltaika zachodniopomorskie, czy można dostać dofinansowanie i jak przebiega proces montażu? Sprawdź odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i poznaj naszą ofertę!

fotowoltaika zachodniopomorskie

Fotowoltaika zachodniopomorskie – jak działa instalacja?

Coraz więcej Klientów decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych w swoich domach, firmach czy gospodarstwach rolnych. Choć w Polsce nie ma możliwości odsprzedawania wyprodukowanej energii (wyjątkiem są farmy fotowoltaiczne), to jednak w ten sposób można zaoszczędzić na rachunkach za prąd, a nadwyżki magazynować w sieci publicznej i następnie w systemie 12-miesięcznym odbierać od zakładu energetycznego na zasadzie opustu. Jak to działa? Przede wszystkim najpierw konieczne jest prawidłowe zainstalowanie wysokiej jakości modułów fotowoltaicznych.

Kiedy pada na nie światło słoneczne, w ogniwach zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, konwertujące energię słoneczną w energię elektryczną. Aby jednak fotowoltaika zachodniopomorskie mogła produkować prąd, który będzie zasilał urządzenia elektryczne, konieczna jest zamiana wyprodukowanego prądu stałego w przemienny – odpowiada za to dodatkowe urządzenie, jakim jest falownik (inwerter). Sprzęt ten wykonuje swoją pracę w czasie rzeczywistym, więc prąd błyskawicznie wędruje bezpośrednio do urządzeń podłączonych do gniazdek, a nadwyżki trafiają do sieci energetycznej. Co więcej, inwerter także spełnia dodatkowe role, jak monitorowanie pracy instalacji fotowoltaicznej czy synchronizacja z siecią.

Warto więc nie tylko zdecydować się na wydajne panele fotowoltaiczne, ale i wybrać wysokiej jakości falownik.

Fotowoltaika zachodniopomorskie – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Ilość dni słonecznych w województwie zachodniopomorskim jest w pełni wystarczająca, by instalacja fotowoltaiczna działała prawidłowo i wydajnie. Co istotne, nie tylko silne promieniowanie słoneczne powoduje pracę ogniw i powstawanie zjawiska fotowoltaicznego. Choć w dni pochmurne fotowoltaika pracuje mniej wydajnie, to jednak nawet wtedy produkowana jest energia elektryczna.

Czy opłaca się inwestować w fotowoltaikę w zachodniopomorskim? OZE nie są tanim rozwiązaniem, jednak niosą za sobą ogrom zalet, dlatego Klienci decydują się na montaż paneli PV, solarów czy pomp ciepła. Co więcej, rząd oraz Unia Europejska wspierają takie przedsięwzięcia programami dotacyjnymi. Można skorzystać z takich programów, jak “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Energia Plus” (dla firm), “Agroenergia” (dla rolników), a także z ulg podatkowych czy dotacji na panele i instalacje fotowoltaiczne w ramach uruchamianych Regionalnych Programów Operacyjnych.

Oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru metody finansowania i najkorzystniejszych opcji dotacyjnych. Fotowoltaika Szczecin, Koszalin czy w innych miastach, miasteczkach i wsiach w woj. zachodniopomorskim może zostać objęta ulgami i dofinansowaniami. Zapraszamy do kontaktu!

Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?

Montaż instalacji fotowoltaicznych to duże przedsięwzięcie. Wymaga odpowiednich nakładów finansowych lub też zdecydowania się na kredyt, pożyczkę albo leasing. Czy warto zdecydować się na taką inwestycję? Jak najbardziej. Mimo dużego kosztu początkowego, w trakcie użytkowania paneli nie ponosi się właściwie żadnych dodatkowych kosztów. Fotowoltaika zachodniopomorskie działa bezobsługowo i nie wymaga częstych prac konserwacyjnych. Zwykle dobrej jakości panele posiadają gwarancje producenta opiewającą nawet na 20 lat wydajnej pracy!

Kolejnym atutem jest fakt, że zoptymalizowany projekt instalacji, dostosowany pod względem wielkości i mocy do zapotrzebowania na energię, jest gwarancją redukcji opłat za prąd. Daje to sporą niezależność – zarówno w kwestii dostaw prądu realizowanych przez zakład energetycznych, jak i rosnących cen rynkowych energii. Niestety od lat obserwujemy podwyżki cen prądu i nic nie prognozuje tego, by nagle miały one spaść.

Czy są jeszcze inne powody, dla których warto zainwestować w fotowoltaikę? Oczywiście tym niezwykle ważnym aspektem jest ekologia. Odnawialne źródła energii, do których zalicza się elektrownie słoneczne, są niewyczerpywalne i nie zanieczyszczają środowiska. Jednorazowa inwestycja i profesjonalny montaż systemu fotowoltaicznego mogą przełożyć się na dziesiątki lat generowania oszczędności i zielonej, czystej energii!

Panele fotowoltaiczne województwo zachodniopomorskie – od projektu, do instalacji

Naszym Klientom oferujemy kompleksowe doradztwo w zakresie wyboru ogniw fotowoltaicznych, pozyskiwania finansowania czy nawet dofinansowań na panele fotowoltaiczne zachodniopomorskie. Posiadamy szerokie doświadczenie i pomogliśmy już setkom Klientów uzyskać dofinansowanie dostosowane do ich potrzeb i możliwości. Jesteśmy na bieżąco z aktualnymi przepisami i naborami wniosków.

W miejscu instalacji przeprowadzamy bezpłatny audyt i przygotowujemy projekt w oparciu o wyliczone zapotrzebowanie na energię. Przedstawiamy kalkulację kosztów, uwzględniając kryteria Klientów. Po akceptacji, przechodzimy do realizacji zlecenia, aby inwestor jak najprędzej mógł cieszyć się z własnych zasobów energii odnawialnej!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!