Fotowoltaika Płock

Rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych w Płocku lub okolicy? Koniecznie poznaj naszą ofertę! Przedstawiamy tutaj najważniejsze kwestie związane z zakupem paneli słonecznych i montażem instalacji. Podpowiadamy, jak działa fotowoltaika Płock i przedstawiamy możliwości finansowania!

fotowoltaika płock

Fotowoltaika Płock – jak działa?

Fotowoltaika to gorący temat ostatnich lat. Coraz więcej osób prywatnych, rolników i firm decyduje się na produkcję własnej energii elektrycznej i buduje swoje elektrownie słoneczne. Pozwalają one na uniezależnienie się od dostawców i realne oszczędzanie na rachunkach. Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w panele fotowoltaiczne w Płocku – koniecznie poznaj zasadę ich działania!

Fotowoltaika wykorzystuje naukę oraz technikę, by przetwarzać promienie słoneczne w prąd elektryczny. W ogniwach pojawia się siła elektomagnetyczna, która w wyniku oddziaływania na półprzewodnik promieniowania słonecznego, prowadzi do zjawiska fotowoltaicznego i wytwarzania energii. Warto jednak mieć na uwadze, że powstały prąd nie jest przystosowany do tego, który płynie w gniazdkach. W związku z tym ważną rolę w instalacji PV odgrywa inwerter (falownik), który konwertuje prąd stały w prąd przemienny.

Podłączenie instalacji do sieci publicznej sprawia, że wyprodukowane nadwyżki energii będą w niej magazynowane. W efekcie w okresie obniżonego nasłonecznienia (jesienno-zimowym) mogą być one odbierane na zasadzie opustu (za 20 lub 30% wartości). Klienci muszą mieć jednak na uwadze, że dzieje się to w systemie 12-miesięcznym, a zatem instalacja o zbyt dużej mocy nie jest opłacalna – nadmiar energii nie wykorzystany w ciągu roku od jego wyprodukowania po prostu przepada.

Montaż instalacji fotowoltaicznej Płock – nasłonecznienie, opłacalność

Inwestycja w panele fotowoltaiczne Płock wiąże się ze sporym wydatkiem początkowym. Szacuje się, że na instalację dla 4-osobowej rodziny należy przeznaczyć ok. 25 000 złotych. Im większe będzie zapotrzebowanie na energię elektryczną, tym oczywiście wydatek będzie większy. Warto jednak mieć na uwadze, że instalacja działa samoczynnie przez wiele lat i nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Ewentualne usterki czy problemy z wydajnością w większości przypadków są objęte gwarancją producenta. Zastanawiasz się, po jakim czasie montaż instalacji fotowoltaicznej się zwróci? Tutaj wiele zależy od tego, jakie rachunki za prąd płacisz, jaką wydajność będą miały panele słoneczne i czy warunki atmosferyczne będą sprzyjały. Co istotne – Polska znajduje się w bardzo dogodnej geolokalizacji, a zatem możesz być spokojny o pracę fotowoltaiki w mazowieckim. Pogoda w kraju pozwala na optymalne wykorzystanie potencjału paneli i czerpanie z nich sporych pokładów energii.

Dotacje na panele fotowoltaiczne w Płocku

Nowoczesne zestawy fotowoltaiczne to praktyczne rozwiązania, pozwalające na czerpanie korzyści z odnawialnych źródeł energii klientom indywidualnym, instytucjom, firmom. W związku z tym, że to przedsięwzięcie proekologiczne, wprowadzane są różnego rodzaju programy, które mają wesprzeć finansowo inwestorów. Dotacje na panele fotowoltaiczne w Płocku mogą uzyskiwać osoby prywatne, np. w ramach programu “Mój Prąd” czy “Czyste Powietrze”, przedsiębiorcy w ramach “Energia Plus” i rolnicy w ramach “Agroenergia”. Oprócz tego wprowadzane są także ulgi podatkowe (np. ulga termomodernizacyjna dla klientów indywidualnych czy ulga podatkowa dla rolników), pożyczki na preferencyjnych warunkach, zielone kredyty (niskooprocentowane, proekologiczne) czy dodatkowe możliwości poprzez Regionalne Programy Operacyjne. Jeśli potrzebujesz wsparcia i nie wiesz, jakie dofinansowanie do fotowoltaikę Płock wybrać – skontaktuj się z naszymi doradcami. Gwarantujemy kompleksowe doradztwo i pomoc w dopełnieniu wszelkich formalności!

Fotowoltaika w Płocku – dlaczego my?

Instalacje fotowoltaiczne w Płocku i okolicy cieszą się rosnącą popularnością. Wyceny okazują się coraz bardziej korzystne, a ponadto sporo klientów pragnie żyć bardziej w zgodzie ze środowiskiem. Choć OZE to szereg korzyści, to jednak warto pamiętać, że bardzo ważna jest jakość ogniw fotowoltaicznych i tym samym sprawność całego systemu fotowoltaicznego. Decydując się na współpracę z naszą firmą, możesz liczyć na profesjonalny audyt, przygotowanie indywidualnego projektu (dostosowanego do zapotrzebowania na energię), a także fachowy, terminowy montaż. Dzięki temu, że pracujemy na najwyższej jakości sprzęcie i stosujemy wyłącznie wydajne, sprawdzone i rekomendowane panele PV – możesz liczyć na ich wieloletnią, bezawaryjną pracę. Oczywiście świadczymy także usługi serwisowe i doradcze. Pomagamy Klientom na każdym etapie współpracy! Jeśli zatem pragniesz obniżyć rachunki, masz dość rosnących cen prądu i chcesz czerpać korzyści z energii słonecznej – skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!