Fotowoltaika Inowrocław

Fotowoltaika to gorący w ostatnich latach temat. Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących swoje usługi, a klienci chętnie się na nie decydują, ponieważ mają dość rosnących cen prądu. Jak działają systemy? Czy opłaca się fotowoltaika w Inowrocławiu? Dowiedz się więcej o elektrowniach słonecznych i poznaj naszą ofertę!

fotowoltaika inowrocław

Fotowoltaika Inowrocław - jak działa?

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad tym, czy fotowoltaika Inowrocław to inwestycja, na którą warto postawić, to musisz pamiętać, że to niezwykle przyszłościowe przedsięwzięcie. Panele fotowoltaiczne są tak skonstruowane, aby mogły wytwarzać energię elektryczną i tym samym ograniczyć konieczność jest zakupu od zakładu energetycznego. Odpowiadają za to ogniwa fotowoltaiczne, w których po otrzymaniu wiązki zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Jego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Tym oczywiście nie da się zasilać sprzętów, ponieważ nie jest on przystosowany do parametrów sieci. Niezbędne jest więc, aby instalacja fotowoltaiczna była wyposażona w inwerter (falownik), który będzie konwertował prąd stały w prąd przemienny i przystosowywał jego parametry do sieci. 

Wyprodukowana energia może być użytkowana w czasie rzeczywistym na bieżące   potrzeby, ale także magazynowana. Stanie się tak, jeśli zdecydujemy się na instalację typu on-grid, czyli połączoną z siecią energetyczną. Wówczas nadwyżki, które zwykle powstają latem, mogą być odkładane i wykorzystywane w okresie osłabionej wydajności instalacji, czyli np. w okresie jesienno-zimowym. Choć prosument nie płaci za tę usługę, to w praktyce musi oddać zakładowi energetycznemu 20 lub 30% energii, którą magazynuje i odzyska wyłącznie 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji). 

Panele fotowoltaiczne Inowrocław – zalety

Zastanawiasz się, czy zainwestować w panele słoneczne i czerpać energię na użytek gospodarstwa domowego, rolnego albo firmy? Przedstawiamy więc kilka zalet fotowoltaiki w Inowrocławiu, które mogą Cię do tego przekonać. 

Przede wszystkim nadrzędną korzyścią są oszczędności. Wydajne panele fotowoltaiczne od dobrego producenta mogą pracować i produkować energię nawet przez 30 lat. Średnio inwestycja zwraca się po ok. 10 latach, a zatem przez kolejnych 20 możesz generować zyski. I to nie małe, bo w ostatnich latach zauważalna jest wyraźna tendencja wzrostowa cen prądu w Polsce, a co więcej – nic nie prognozuje, aby miało się to zmienić.

Zalet jest oczywiście więcej. To między innymi korzystny wpływ na środowisko i nieinwazyjność. Energia słoneczna uznawana jest za czystą, a przy tym jest odnawialna i niewyczerpywalna. Warto też mieć na uwadze to, że inwestycja później nie wymaga naszej pracy ani zaangażowania, ponieważ pracuje samoczynnie, a dodatkowo nie trzeba jej doinwestowywać. Do naszych obowiązków należy zlecanie wykonania maksymalnie co 5 lat przeglądów instalacji fotowoltaicznych przez ekspertów oraz przeprowadzanie prac konserwacyjnych, które wydłużą żywotność instalacji. 

Dofinansowanie na fotowoltaikę Inowrocław 

Jeśli jesteś zainteresowany montażem instalacji i chcesz obniżyć czym prędzej rachunki za prąd, nie musisz dysponować pełnym kapitałem na pokrycie inwestycji. Jak to możliwe? Z tego względu, że fotowoltaika to odnawialne źródło energii, które jest wspierane środkami unijnymi i państwowymi. Na zakup i montaż paneli można uzyskać atrakcyjne metody finansowania – zielone kredyty, leasingi i pożyczki na preferencyjnych warunkach. Ale to nie wszystko. Warto też sprawdzić, jaki programy są aktualnie realizowane, ponieważ można uzyskać dotacje.

Wśród najpopularniejszych wyróżnia się dofinansowanie fotowoltaiki w ramach programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Nabory odbywają się cyklicznie, a osoby ubiegające się o wsparcie, muszą spełnić określone warunki. Jeśli potrzebujesz w tym zakresie pomocy – nasi konsultanci pomogą Ci ze wszelkich formalnościach związanych z uzyskiwaniem dotacji na fotowoltaikę w Inowrocławiu. Pamiętaj też, że wspomniane programy nie są jedynymi – regularnie uruchamiane są środki w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych czy też pojawia się możliwość skorzystania z ulg podatkowych.

Montaż paneli fotowoltaicznych w Inowrocławiu – dlaczego my?

Już wiesz, jak działają panele fotowoltaiczne, jakie są zalety dla osób prywatnych, firm i gospodarstw rolnych, a także z jakich form wsparcia finansowego możesz skorzystać. Czas na znalezienie firmy, która wykona dla Ciebie instalację paneli fotowoltaicznych na terenie Inowrocławia lub okolic. Otóż świetnie trafiłeś. Nasza firma od lat świadczy kompleksowe usługi w tym zakresie. Współpracujemy z renomowanymi producentami, a w naszych szeregach pracują eksperci.

W oparciu o potrzeby klientów wykonujemy audyt, tworzymy projekt i przedstawiamy wycenę. Po akceptacji nasi instalatorzy przechodzą do fachowej i profesjonalne usługi montażu systemu fotowoltaicznego. Przykładamy wagę do zabezpieczeń i jak najwyższego standardu wykonania instalacji – priorytetem jest Twoje bezpieczeństwo i zadowolenie. Jeśli masz pytania lub chcesz ustalić z nami szczegóły realizacji usługi – czekamy na kontakt. Oferujemy dojazd nie tylko do Inowrocławia, ale działamy w całym kujawsko-pomorskim. Zdaj się na nasze wieloletnie doświadczenie i zbuduj własną elektrownię słoneczną z naszą pomocą!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!