Fotowoltaika Lublin

Odnawialne źródła energii zyskują coraz większe uznanie inwestorów. Elektrownia słoneczna to rozwiązanie wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych, gospodarstw rolnych, przedsiębiorców. Rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych w Lublinie lub okolicy? Sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika lublin

Instalacje fotowoltaiczne w Lublinie - dlaczego warto?

Fotowoltaika Lublin to oferta skierowana do zwolenników innowacyjnych rozwiązań niosących szereg korzyści dla inwestorów. Instalacja elektrowni słonecznej pozwala na czerpanie energii z odnawialnych źródeł energii, co przekłada się bezpośrednio na ograniczenie rachunków za prąd niemal do zera.

Pozyskiwana przez panele fotowoltaiczne energia jest w inwerterze przekształcana w energię elektryczną dostosowaną do tej, którą zasilane są wszelkiego rodzaju sprzęty, urządzenia i maszyny. Może być wykorzystywana na bieżąco wedle zapotrzebowania, ale jeśli powstaną nadwyżki, wówczas nie należy się obawiać ich utraty – zostaną przekazane do sieci energetycznej, by później mogły zostać odebrane na zasadzie opustu. Ogólne przepisy tego systemu zakładają, że za każdą oddaną 1 kWh do sieci można odzyskać 0,8 kWh w instalacjach o mocy poniżej 10 kWp oraz 0,7 kWh w instalacjach o mocy 10-50 kWp. W praktyce dobrze zaprojektowana mikroinstalacja pozwala znacząco obniżyć rachunki za prąd. Nieco inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o farmy fotowoltaiczne – te są stworzone po to, by generować zysk i muszą spełniać określone warunki – wówczas inwestor może sprzedawać prąd do sieci po ustalonych rynkowo stawkach.

Kolejną zaletą paneli słonecznych jest uniezależnienie się od dostaw energii – zarówno pod kątem cen, które wciąż podlegają rynkowym zmianom, jak i samych dostaw, które czasem wskutek np. awarii sieci nie przebiegają pomyślnie. Oczywiście niepodważalnym atutem systemów fotowoltaicznych jest ich przyjazność środowisku – moduły pv nie emitują dwutlenku węgla i innych szkodliwych gazów do atmosfery. Instalacje w trakcie całego cyklu pracy nie wytwarzają odpadów, a okres ich funkcjonalności szacuje się nawet na 30 lat. Warto też tutaj wspomnieć o bezproblemowej i bezobsługowej pracy oraz o tym, że wysokiej jakości instalacje fotowoltaiczne Lublin są właściwie bezawaryjne.

Co wchodzi w skład przydomowej elektrowni słonecznej?

Głównym elementem instalacji słonecznych są panele fotowoltaiczne, dzięki którym możemy pozyskiwać prąd z promieniowania słonecznego. Panele składają się z szeregowo połączonych ze sobą ogniw fotowoltaicznych, a ważnym parametrem mówiącym o ich wydajności jest liniowy spadek mocy, który występuje wyłącznie w panelach wysokiej klasy. Kolejnym bardzo ważnym elementem elektrowni słonecznej jest inwerter, inaczej zwany falownikiem. To on kieruje jej pracą i przekształca prąd o napięciu stałym wytwarzanym przez panele w prąd o napięciu zmiennym (dokładnie taki, jaki znajduje się w gniazdkach).

Dodatkowo inwertery cały czas w ciągu pracy instalacji śledzą napięcie na panelach, co przekłada się na wzrost wydajności i minimalizację strat. Połączenie tego urządzenia z odpowiednią aplikacją pozwala na śledzenie pracy systemu – można dzięki temu skontrolować, jak instalacja PV sprawuje się w poszczególnych miesiącach, ile dzięki niej zaoszczędziliśmy i jak na przestrzeni lat zmienia się wydajność paneli słonecznych. Oprócz tych kluczowych elementów, w skład instalacji paneli fotowoltaicznych wchodzą także: przewody łączeniowe, zabezpieczenia stronie DC (prądu stałego) i AC (prądu zmiennego), zestawy montażowe, a niekiedy też akumulatory fotowoltaiczne, które umożliwiają magazynowanie energii wyprodukowanej w dzień i używanie jej nocą.

Jak uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę w Lublinie?

Jeśli rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych w Lublinie i okolicach, warto rozeznać się w kwestiach finansowych. Wielkość instalacji powinna być dostosowana do potrzeb klienta – pod kątem mocy i wielkości. Im większe jest zapotrzebowanie na energię, tym większą moc powinna oferować instalacja PV, by te potrzeby zaspokoić. Przekłada się to również na koszt inwestycji. Jeśli obawiasz się, że przekroczy ona Twój budżet – warto zainteresować się dofinansowaniem na fotowoltaikę w Lublinie.

Nasza firma posiada wiedzę i doświadczenie, pozwalające oferować Klientom doradztwo w zakresie dotacji i ulg, jakie obecnie są realizowane na Lubelszczyźnie. Przeprowadzamy audyt w miejscu inwestycji i na jego podstawie wykonujemy projekt oraz dokonujemy kalkulacji kosztów oraz przedstawiamy możliwości obniżenia kosztów inwestycji poprzez dotacje (np. program Mój Prąd, “Czyste Powietrze” albo ulga termomodernizacyjna).

Fotowoltaika lubelskie – dlaczego my?

Oferujemy naszym Klientom produkty premium do pozyskiwania energii słonecznej. W naszym zespole pracują doświadczeni specjaliści, którzy posiadają doświadczenie w montażu modułów fotowoltaicznych, ale też we wszelkich formalnościach związanych z inwestycją – od audytu, wyceny, projektu, dofinansowania, aż po przyłączenia. Instalacje i panele fotowoltaiczne nie mają przed nami tajemnic.

Podejmujemy się projektów instalacji fotowoltaicznych dla domu, gospodarstwa rolnego czy firmy. Wyróżniają nas atrakcyjne ceny na montaż paneli słonecznych, profesjonalna obsługa i kompleksowe działania. Realizacja zawsze przebiega terminowo, a po zakończeniu inwestycji pozostajemy do dyspozycji Klienta w razie pytań lub usterek, które jednak zdarzają się niezwykle rzadko.

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!