Fotowoltaika Nowy Sącz

Wzrost zainteresowania fotowoltaiką nie słabnie. Coraz więcej osób decyduje się na montaż paneli słonecznych na dachu lub gruncie, by zasilać energią gospodarstwa domowe, rolne i formy. Zastanawiasz się, jak działa fotowoltaika Nowy Sącz, jakie ma zalety i czy można uzyskać dotację? Sprawdź odpowiedzi na najważniejsze pytania i poznaj naszą ofertę – montaż paneli fotowoltaicznych to nasza specjalność!

fotowoltaika nowy sącz

Fotowoltaika Nowy Sącz - jak działa?

Przydomowe elektrownie słoneczne zyskują coraz większą popularność, podobnie jak inwestycje w potężne farmy fotowoltaiczne. Przedsięwzięcie jest kosztowne, ale zarazem może przynieść ogrom korzyści. Zanim podejmiesz decyzję, warto dowiedzieć się, jak działa fotowoltaika Nowy Sącz.

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym w ogóle są panele fotowoltaiczne. Otóż to specjalne konstrukcje, zbudowane z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Te z kolei składają się z półprzewodników zdolnych do zainicjowania zjawiska fotowoltaicznego, gdy dotrą do nich promienie słoneczne. Konsekwencją jest produkcja prądu stałego, który później musi być skonwertowany w prąd przemienny – za ten proceder odpowiada falownik (inwerter). Urządzenie ponadto kontroluje pracę całego systemu i prawidłową produkcję energii.

To, jak wydajnie pracuje sprzęt i ile energii produkuje, właściciel instalacji może sprawdzić w dedykowanej aplikacji mobilnej. Oczywiście w okresie wiosenno-letnim efekty będą lepsze, gdyż ilość dni słonecznych jest znacznie większa niż jesienią i zimą. W konsekwencji mogą zatem powstawać nadwyżki energii, które nie zostaną spożytkowane na bieżąco. Rozwiązaniem tej sytuacji jest instalacja PV typu on-grid, gdzie nadwyżki są magazynowane przez zakład energetyczny przez 12 miesięcy od ich produkcji, a właściciel może je odebrać w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji). Nie ponosi się wówczas żadnych dodatkowych kosztów.

Panele fotowoltaiczne Nowy Sącz – dlaczego warto?

Małopolska jest regionem silnie rozwiniętym pod kątem odnawialnych źródeł energii (OZE). Panele fotowoltaiczne Nowy Sącz to z kolei rozwiązanie nabierające coraz większego rozmachu – decyduje się na nie mnóstwo osób. Są to właściciele domów, domków letniskowych, rolnicy i przedsiębiorcy, który chcą uniezależnić się od dostaw energii przez zakład energetyczny. Dlaczego? Ponieważ jest szansa na realne oszczędności.

Rosnące ceny prądu sprawiają, że spora część domowego budżetu jest comiesięcznie przeznaczana na rachunki za energię elektryczną. Dysponując zoptymalizowaną adekwatnie do potrzeb elektrownią słoneczną, można liczyć na spory zysk. Choć w pierwszych latach przedsięwzięcie po prostu się zwraca (zwykle ok. 10 lat), to należy mieć na uwadze, że systemy fotowoltaiczne działają wydajnie nawet 30 lat, więc można łatwo obliczyć, że oszczędności będzie sporo!

Dlaczego jeszcze fotowoltaika Nowy Sącz to słuszne posunięcie? Choćby z tego względu, że pomimo sporego wydatku początkowego, później nie musimy obawiać się konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków. Instalacja fotowoltaiczna działa samoczynnie przez wiele lat, a producenci dają na swoje panele słoneczne wieloletnią gwarancję, więc ewentualne usterki czy spadki wydajności mogą być naprawiane w ramach udzielonej gwarancji. Oprócz tego odpowiednio zamontowane panele działają bezpiecznie i efektywnie, nie wymagając naszych działań. Ich prace można sprawdzić w aplikacji mobilnej, a do naszych obowiązków będzie należeć zlecanie prac konserwacyjnych i przeglądów instalacji fotowoltaicznej serwisowi.

Bardzo ważną zaletą jest także korzystny wpływ fotowoltaiki na środowisko naturalne. Energia słoneczna jest czysta, bezpieczna dla ludzkiego zdrowia oraz odnawialna i niewyczerpywalna. To inwestycja przyszłości, która chroni planetę!

Dofinansowanie fotowoltaiki w Nowym Sączu

Zakup i montaż paneli fotowoltaicznych Nowy Sącz to spory wydatek, który jednak można nieco ograniczyć korzystając z różnych form wsparcia finansowego. Dostępne są bowiem programy, które dofinansowują inwestycje w proekologiczne rozwiązania, takie jak systemy solarne, prace termomodernizacyjne budynków, wymiany kotłów czy pompy ciepła. Dotacje na fotowoltaikę to m.in. wsparcie z programów “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Energia Plus” (dla firm) czy “Agroenergia” (dla rolników). Oprócz tego często udostępniane są dodatkowe środki na fotowoltaikę w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych dla województwa małopolskiego. Obawiasz się, że nie posiadasz odpowiedniego kapitału? Możesz zatem zdecydować się na korzystne metody finansowania – np. zielone kredyty na tego typu inwestycje, leasingi czy pożyczki na preferencyjnych warunkach. Są one niskooprocentowane i zwykle pozbawione prowizji – oczywiście wiele zależy od instytucji finansowej, która udziela finansowania.

Montaż instalacji fotowoltaicznej w Nowym Sączu – dlaczego my?

Jesteśmy firmą, która działa na rynku od lat. Posiadamy doświadczenie i wykorzystujemy do pracy najwyższej jakości panele słoneczne oraz inne sprzęty i akcesoria, dzięki którym zbudowana elektrownia słoneczna może służyć latami. Nasz zespół składa się z fachowców różnych dziedzin – doradców, projektantów, kosztorysantów, elektryków, instalatorów i serwisantów. Dobrze wiemy, jak przeprowadzić Cię przez cały proces tworzenia własnej elektrowni słonecznej i z przyjemnością to robimy. Doradzamy, przeprowadzamy audyt, tworzymy projekt i wycenę, a następnie realizujemy montaż fotowoltaiki w Nowym Sączu lub okolicy, dokonujemy przyłączeń i służymy pomocą, gdy pojawią się jakieś pytania odnośnie działania instalacji. Naszą domeną jest kompleksowość. Masz pytania? Chcesz umówić się na audyt i porozmawiać o inwestycji? Daj nam znać! Przedstawimy szczegółową ofertę i odpowiemy na Twoje pytania! Z nami prędko obniżysz rachunki za prąd i będziesz czerpać ekologiczną energię!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!