Fotowoltaika Andrychów

Fotowoltaika Andrychów cieszy się uznaniem wśród klientów indywidualnych, właścicieli firm i rolników. Jeśli też rozważasz inwestycję, koniecznie dowiedz się, jak działają panele fotowoltaiczne, jakie niosą korzyści oraz jak uzyskać dotację. Poznaj naszą ofertę i sprawdź, dlaczego warto zlecić nam montaż instalacji fotowoltaicznych w Andrychowie i okolicy!

fotowoltaika andrychów

Fotowoltaika Andrychów – jak działa?

Rozważasz inwestycję w panele fotowoltaiczne? Dowiedz się zatem, jak działa taki system i w jaki sposób dochodzi do produkcji energii elektrycznej. Otóż instalacja PV składa się z wielu elementów, które wzajemnie się uzupełniają i są od siebie zależne – to panele słoneczne, zabezpieczenia, falownik (inwerter), przewody i akcesoria montażowe. Kluczową rolę odgrywają tutaj oczywiście panele fotowoltaiczne. Są one zbudowane z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Kiedy docierają do nich promienia słońca, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, wskutek którego produkowany jest prąd stały. Ten musi być skonwertowany w prąd zmienny, zgodny z parametrami sieci. Za to odpowiada inwerter (lub falownik), który czyni to w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że wyprodukowana energia jest dostępna od razu i może być wykorzystana do zasilania urządzeń.

Zastanawiasz się, co z nadwyżkami? Dobrym rozwiązaniem jest ich magazynowanie przez zakład energetyczny i czerpanie wedle zapotrzebowania – np. w okresie jesienno-zimowym, gdy panele fotowoltaiczne pracują mniej wydajnie. Tutaj jednak należy pamiętać, że fotowoltaika Andrychów musi być dobrze zoptymalizowana pod względem mocy. Pokłady energii są magazynowane przez zakład energetyczny przez 12 miesięcy, a nieodebrane w ciągu roku po prostu przepadają i nie należy się za to właścicielowi żaden ekwiwalent.

Panele fotowoltaiczne Andrychów – czy warto?

Inwestycje w odnawialne źródła energii są innowacyjnym sposobem na oszczędzanie. Choć fotowoltaika wiąże się ze sporym wydatkiem początkowym, to jednak z czasem zwraca się w pełni i zaczyna na siebie zarabiać. Co więcej, nie trzeba dysponować pełnym kapitałem, by stworzyć własną elektrownię słoneczną. Istnieje możliwość skorzystania z zielonych kredytów, leasingów czy pożyczek na preferencyjnych warunkach.

Przejdźmy jednak do konkretów – ile kosztuje fotowoltaika Andrychów? Szacuje się, że za każdy 1kW mocy instalacji zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. Skąd taka rozbieżność? Stąd, że ostateczna cena zależy od wielu czynników – m.in. rodzaju i jakości paneli, umiejscowienia instalacji czy jej wielkości. Im większa będzie moc i więcej paneli, tym na korzystniejszą cenę za każdy 1kW można liczyć. To, jaką moc powinna mieć Twoja instalacja obliczą nasi specjaliści, przygotowując indywidualny projekt. Przyjmuje się, że przeciętne, czteroosobowe gospodarstwo domowe powinno zdecydować się na panele słoneczne o mocy 5kW.

Kiedy zwróci się przedsięwzięcie? Tutaj też wiele czynników ma na to wpływ, ale przy obecnych cenach prądu można uznać, że nastąpi to za około 10-12 lat. Mając na uwadze fakt, że producenci paneli oceniają ich żywotność na około 30 lat, inwestor może liczyć na wieloletnie oszczędności – będzie bowiem dysponował własną energią, a wydatki na rachunki będą ograniczone do absolutnego minimum.

Zalet fotowoltaiki jest oczywiście znacznie więcej. To przede wszystkim kwestie ochrony środowiska – czerpanie energii odnawialnej, niewyczerpywalnej i czystej ogranicza emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Co więcej, instalacja PV nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych ani specjalnej obslugi. Dobrze stworzony system fotowoltaiczny może wydajnie działać latami, a do obowiązków inwestora należy zlecanie prac konserwacyjnych serwisantom oraz raz na około 5 lat przeglądu instalacji elektrycznej.

Dotacje na fotowoltaikę w Andrychowie

Panele fotowoltaiczne Andrychów mogą zostać dofinansowane w ramach różnych programów – to m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Nabory wniosków nie są jednak organizowane przez cały rok, a sumy dotacji są zmienne, zależnie od edycji. Warto śledzić na bieżąco zasady lub też skontaktować się z naszymi konsultantami, którzy pomogą Ci w ubieganiu się o dofinansowanie. Co więcej, warto też szukać dodatkowych opcji obniżenia kosztów inwestycji w fotowoltaikę – np. skorzystać ze środków udzielanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych czy ulg podatkowych (ulga termomodernizacyjna, ulga na fotowoltaikę dla rolników).

Montaż paneli fotowoltaicznych Andrychów – dlaczego my?

Jesteśmy firmą, która oferuje klientom kompleksowe usługi. W naszych szeregach pracują specjaliści różnych dziedzin – instalatorzy, elektrycy, doradcy, projektanci instalacji i kosztorysanci. Dzięki temu gwarantujemy opiekę na każdym etapie współpracy i służymy zawsze pomocą. Jak wygląda współpraca z nami? Jeśli zdecydujesz się na montaż paneli fotowoltaicznych w Andrychowie, najpierw przeprowadzimy z Tobą wywiad, by lepiej poznać Twoje potrzeby. W kolejnym kroku przeprowadzimy audyt w miejscu instalacji i obliczymy zapotrzebowanie na energię. Następnie nasi eksperci przygotują spersonalizowany projekt instalacji i przedstawią wycenę. Po ich akceptacji umówimy dogodny termin montażu, a w razie potrzeby, nasi instalatorzy i serwisanci będą do Twojej dyspozycji. Nasze mocne strony to realizacja usług na najwyższym poziomie, wsparcie ekspertów, najlepsza jakość paneli słonecznych i przystępne ceny. Chcesz wiedzieć więcej? A może już jesteś zdecydowany, by czerpać odnawialną energię i pragniesz umówić spotkanie? Zapraszamy do kontaktu! Świadczymy usługi dla miasta Andrychów, ale i na terenie całej Małopolski.

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!