Fotowoltaika Mińsk Mazowiecki

Fotowoltaika z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Fakt ten nie powinien dziwić z kilku powodów. Przede wszystkim własna elektrownia słoneczna to szansa na oszczędności i bycie przyjaznym środowisku. Jakie jeszcze zalety mają panele fotowoltaiczne? Czy można uzyskać dotacje i jak działa fotowoltaika Mińsk Mazowiecki? Poznaj odpowiedzi na te pytania i sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika Mińsk Mazowiecki

Fotowoltaika Mińsk Mazowiecki - jak działa?

Zainteresowanie systemami fotowoltaicznymi jest coraz większe. Producenci paneli słonecznych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują wydajne rozwiązania w przystępnych cenach. Rynek jednak jest mocno nasycony i możesz mieć wątpliwości, na co właściwie się zdecydować. Spieszymy z odpowiedzią! 

Fotowoltaika Mińsk Mazowiecki to spora inwestycja. Na komponentach nie warto jednak oszczędzać. Panele powinny oferować wysoką wydajność, a producent powinien na nie udzielić wieloletniej gwarancji. Nasza firma współpracuje z renomowanymi markami. Oferujemy klientom wyłącznie sprawdzone produkty z wysokiej półki, ale w przystępnych cenach. Siła instalacji tkwi bowiem w jej elementach składowych, a kluczowymi są panele PV. W nich znajdują się bowiem ogniwa fotowoltaiczne, które odbierają promienie słoneczne i produkują prąd stały (zachodzi zjawisko fotowoltaiczne). 

Aby jednak móc tą energią zasilać urządzenia, konieczne jest skonwertowanie prądu stałego w prąd przemienny. Za ten proceder odpowiada inverter (lub falownik). Działa on w czasie rzeczywistym, więc prąd błyskawicznie wędruje bezpośrednio do urządzeń.

To jednak nie koniec. Jego nadwyżki, które nie są wykorzystywane na bieżąco, trafiają do sieci energetycznej. Zgodnie z ustawą o OZE aż 80% lub 70% (w zależności od wielkości instalacji) energii wyprodukowanej przez Twoje panele słoneczne, może do Ciebie wrócić, gdy będziesz tego potrzebować. Zwykle nadwyżki generowane są latem, a odbierane zimą. Co jednak istotne – niewykorzystane w ciągu roku od wyprodukowania, po prostu przepadają i nie przysługuje nam za to żaden ekwiwalent.

Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne w Mińsku Mazowieckim?

Każdego dnia inwestorzy stają przed dylematem, czy aby na pewno inwestycja w fotowoltaikę jest dobrym posunięciem. Przedsięwzięcie wymaga bowiem sporych nakładów finansowych. Przyjmuje się, że za instalację PV dla czteroosobowej rodziny zapłacimy około 25 000 zł. Oczywiście uwzględniając tutaj wysokiej jakości, wydajne i bezpieczne komponenty, a także profesjonalny montaż. 

Warto jednak pamiętać, że energia czerpana ze słońca należy do kategorii odnawialnych źródeł energii (OZE), a na nie udostępniane są dotacje, pożyczki na preferencyjnych warunkach, zielone kredyty, ulgi podatkowe. Dzięki temu nie dysponując kapitałem lub jedynie jego częścią, można zdecydować się na inwestycję na atrakcyjnych warunkach finansowych i czerpać ekologiczny prąd, nie płacąc tym samym comiesięcznych rachunków do zakładu energetycznego.

To oczywiście nie koniec zalet, jakie niesie Fotowoltaika Mińsk Mazowiecki. A nie możemy zapominać o tym, jakie zmiany klimatyczne dzieją się na świecie. Rezygnacja z energii czerpanej ze źródeł nieodnawialnych oznacza ważny krok w stronę ochrony środowiska. Energia Słoneczna jest bowiem odnawialna, nie wyczerpie walnę, a co najważniejsze czysta, gdyż nie emituje w trakcie pracy gazów cieplarnianych do atmosfery, A dzięki temu, że działa wydajnie latami (nawet ponad 30 lat), to zanieczyszczenia powstające przy produkcji czy utylizacji paneli są znikome w stosunku do innych modeli produkcji i wykorzystywania energii. 

Atutem jest też oczywiście fakt, że systemy fotowoltaiczne działają samoczynnie i nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych. Istotne jest wyłącznie cykliczne konserwowanie i wykonywanie przeglądów, dzięki czemu sprzęt będzie mógł działać wydajniej i dłużej.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Mińsku Mazowieckim

Wiesz już, jakie zalety mają panele fotowoltaiczne Mińsk Mazowiecki oraz to, że możesz skorzystać z dogodnych form finansowania czy dotacji. Jak to w praktyce wygląda? Kraje Unii Europejskiej zostały zobligowane do tego, by zmienić źródła energii na odnawialne. W ramach tych działań udostępniane są więc środki unijne i rządowe, by inwestycje w OZE wspierać. 

Inwestorzy – zarówno osoby indywidualne, jak i firmy czy rolnicy, mogą skorzystać z różnych programów i uzyskać dofinansowanie fotowoltaiki w Mińsku Mazowieckim. Co roku realizowane są różne programy, które wspierają inwestorów. Te najpopularniejsze to „Czyste powietrze”, „Mój prąd”, „Energia Plus” (dla firm) czy „Agroenergia” (dla rolników), ale nie jedyne. Dodatkowo można szukać dotacji na panele słoneczne w Regionalnych Programach Operacyjnych czy innych przedsięwzięciach. 

Nie wiesz, gdzie szukać informacji, kiedy odbywają się nabory i z której formy wsparcia skorzystać? Skontaktuj się z naszymi ekspertami. Nie tylko projektujemy i tworzymy systemy fotowoltaiczne w Mińsku Mazowieckim, ale też pomagamy w uzyskaniu korzystnego finansowania, dotacji i dopełnieniu wszelkich formalności. Nasi specjaliści poinformują Cię o aktualnie prowadzonych naborach wniosków i pomogą z ich złożeniem. 

Montaż paneli fotowoltaicznych w Mińsku Mazowieckim – dlaczego my?

Wraz ze wzrostem zainteresowania fotowoltaiką w Mińsku Mazowieckim, pojawiło się wiele firm, które oferują swoje usługi w zakresie projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznych. Możesz mieć zatem dylemat, jak wybrać odpowiednią firmę w województwie X. Nie będziemy Cię namawiać na nasze usługi, ale przedstawimy kilka korzyści, dla których warto nam powierzyć to zadanie.

  • Oferujemy audyt, projekt i wycenę, które przed podpisaniem umowy przedstawiamy wraz ze specyfikacją produktów.
  • Optymalizujemy moc paneli fotowoltaicznych, adekwatnie do zapotrzebowania na energię elektryczną podmiotu.
  • Współpracujemy z renomowanymi producentami paneli słonecznych i oferujemy atrakcyjne ceny.
  • Montaż instalacji fotowoltaicznej w Mińsku Mazowieckim zawsze przebiega terminowo, sprawnie i w pełni profesjonalnie.
  • Pomagamy w uzyskaniu korzystnego finansowania, pozyskiwaniu dotacji i dopełnieniu wszelkich formalności.
  • Służymy radą i pomocą na każdym etapie współpracy.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!