Fotowoltaika Mielec

Rozważasz montaż instalacji fotowoltaicznej? Chcesz oszczędzać na rachunkach za prąd, być bardziej eko i zyskać niezależność od zakładu energetycznego? Fotowoltaika Mielec to inwestycja w przyszłość, która ma ogrom zalet! Poznaj je, sprawdź naszą ofertę i dowiedz się, dlaczego warto pozyskiwać energię z odnawialnych źródeł energii!

fotowoltaika mielec

Fotowoltaika Mielec – jak działa?

Każdy, kto myśli o produkowaniu energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, staje przed dylematem: czy fotowoltaika Mielec jest opłacalna? Zbudowanie elektrowni słonecznej to nie lada inwestycja – wiąże się z koniecznością zakupu dobrej jakości, wydajnych paneli fotowoltaicznych, inwertera i innych elementów koniecznych do stworzenia systemu fotowoltaicznego. Do wydatków należy także doliczyć profesjonalny montaż.

Jak to działa? Odpowiednio zaprojektowana i wykonana instalacja może w ciągu roku wyprodukować tyle energii, żeby w tym okresie w pełni pokryć jej zużycie w budynku. Ważne jest zatem, aby na etapie projektowania zoptymalizować inwestycję i wyliczyć faktyczne zapotrzebowanie. Naturalnym jest, że w okresie wiosenno-letnim fotowoltaika będzie generowała większe ilości energii.

Dzięki temu, że będzie podpięta do sieci publicznej, nadwyżki będą mogły trafiać do sieci i w niej być magazynowane, by w okresie jesienno-zimowym inwestor mógł je spożytkować. Dzieje się to na zasadzie opustu – wówczas płaci się wyłącznie opłatę za magazynowanie, czyli 20 lub 30% wartości rachunków, zależnie od typu instalacji. Co istotne, nadwyżki rozliczane są w systemie 12-miesięcznym, a zatem niewykorzystane po prostu przepadają.

Panele fotowoltaiczne Mielec – zalety, nasłonecznienie

Na panele słoneczne w Mielcu decyduje się wielu klientów – nie bez powodu! Polska znajduje się w bardzo dogodnym położeniu geograficznym, które pozwala na optymalne wykorzystanie potencjału fotowoltaiki. Wydajny system gwarantuje produkcję energii, która może zasilać gospodarstwo domowe, rolne albo firmę. Zalet jest całkiem sporo!

Przede wszystkim własna elektrownia słoneczna daje ogromną niezależność od zakładu energetycznego – nie trzeba martwić się o dostawy energii, ale przede wszystkim też o rachunki! Niestety, ale w ostatnich latach ceny energii znacząco poszybowały ku górze i nic nie prognozuje, aby miało się to zmienić. Mając własny prąd do dyspozycji, ograniczamy troski związane z podwyżkami na rachunkach.

Oczywiście panele fotowoltaiczne Mielec to także ukłon w stronę środowiska naturalnego. Elektrownia słoneczna jest źródłem energii niewyczerpywalnej, czystej, bezpiecznej i przede wszystkim odnawialnej. Jeśli Twoim celem jest bycie bardziej eko i myślisz o dobru planety w przyszłości – warto zdecydować się na inwestycję. Tym bardziej, że raz zainwestowane środki oznaczają pracę systemu przez lata. Najczęściej bezawaryjną, niezawodną i samoobsługową. W razie jakichkolwiek awarii czy problemów można liczyć na gwarancję producenta lub usługi serwisowe profesjonalistów.

Dofinansowanie fotowoltaiki Mielec

Inwestycja w fotowoltaikę w Mielcu to przedsięwzięcie wymagające początkowego nakładu finansowego lub też kredytu, leasingu albo pożyczki. Nasza firma świadczy kompleksowe usługi w zakresie doradztwa i pozyskiwania korzystnej metody finansowania fotowoltaiki. Co więcej, pomagamy również w kwestii uzyskiwania dotacji. Rokrocznie realizowane są różne projekty, które wspierają inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii. Pozwala to na obniżenie wydatku związanego z inwestycją i skrócenie czasu zwrotu.

Środki można pozyskać m.in. z programów dla klientów indywidualnych “Mój Prąd” i “Czyste Powietrze”, programu dla rolników “Agroenergia” czy programu dedykowanego firmom “Energia Plus”. Oprócz tego dostępne są pożyczki na preferencyjnych warunkach, ulgi podatkowe czy środki w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. To, która dotacja okaże się najkorzystniejsza, warto dokładnie przeanalizować z doradcą. Nasi eksperci oferują przeprowadzenie audytu i przygotowanie projektu, który będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb klientów.

Instalacja fotowoltaiczna w Mielcu – dlaczego my?

Zdecydowany na montaż fotowoltaiki w Mielcu? Sprawdź zatem, dlaczego warto nam zaufać! Zacznijmy od tego, że działamy w branży od lat i posiadamy bogate doświadczenie. Zatrudniamy fachowców, którzy dokładnie wiedzą, jak odpowiadać na indywidualne potrzeby inwestorów. Wyliczamy zapotrzebowanie na prąd, przeprowadzamy audyt, przygotowujemy projekt i świadczymy profesjonalne usługi montażowe w zakresie instalacji PV. Co więcej, dopełniamy także wszelkich formalności związanych z uzyskiwaniem finansowania, dotacji czy przyłączeniami do sieci. W zakresie naszych kompetencji są także działania serwisowe i doradcze. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami, a przedstawimy najkorzystniejszą ofertę na panele fotowoltaiczne w Mielcu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!