Fotowoltaika Kętrzyn

Zainteresowanie fotowoltaiką jest coraz większe. Na przedsięwzięcie decydują się właściciele domów, firm i rolnicy. Skutecznie zachęcają do tego rosnące ceny energii elektrycznej, ale też potrzeba poszukiwania alternatywnych, ekologicznych źródeł energii. Rozważasz taką inwestycję? Dowiedz się, jak działa fotowoltaika Kętrzyn, jakie niesie korzyści i poznaj ofertę naszej firmy. Panele fotowoltaiczne w województwie warmińsko-mazurskim to nasza specjalność!

fotowoltaika kętrzyn

Fotowoltaika Kętrzyn – jak działa?

Każdy system fotowoltaiczny składa się z wielu elementów, które odpowiadają za absorbowanie promieni słonecznych i ich konwersję w energię elektryczną. Główne zadanie spoczywa na panelach fotowoltaicznych. W ofercie dostępne są różne ich rodzaje, choć najczęściej inwestorzy sięgają po panele monokrystaliczne, które mimo wyższej ceny, oferują znacznie lepsze parametry. W nich ogniwa fotowoltaiczne są zbudowane z pojedynczych kryształów krzemu, co umożliwia uzyskanie wyższej sprawności.

Jak fotowoltaika Kętrzyn produkuje energię elektryczną? Główne zadanie spoczywa na panelach PV – gdy docierają do nich promienie słońca, inicjowane jest zjawisko fotowoltaiczne. Jego konsekwencją jest produkcja prądu stałego, który później przez inwerter lub falownik jest konwertowany w prąd przemienny. Następnie może on trafić do sieci i zasilać urządzenia elektryczne. Dzieje się to na bieżąco, choć jeśli cała energia nie zostanie spożytkowana od razu, możliwe jest jej magazynowanie. W przypadku instalacji off-grid następuje to w bankach energii (akumulatory), którymi dysponuje właściciel systemu fotowoltaicznego, z kolei w instalacjach on-grid nadwyżki trafiają do zakładu energetycznego, z którego mogą być odbierane na zasadzie opustu (w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy).

Panele fotowoltaiczne Kętrzyn – czy warto?

Zastanawiasz się, czy poziom nasłonecznienia w gminie Kętrzyn jest dostateczny, by zainwestować w panele słoneczne? Szukasz atutów tego przedsięwzięcia, by podjąć decyzję o montażu fotowoltaiki? W takim razie rozpocznijmy od kwestii finansowych. Niezaprzeczalnie zakup i stworzenie instalacji wiąże się ze sporym wydatkiem. To, jak dużym, zależy od zapotrzebowania na energię, jakości paneli i innych komponentów. Szacuje się, że za każdy 1kW mocy inwestor zapłaci od 4 do 6 tysięcy złotych. Tym samym średnio fotowoltaika o mocy 5kW będzie kosztować około 25 tysięcy złotych.

Kiedy się zwróci? To również zależy od wielu zmiennych – m.in. kształtowania się cen energii na przestrzeni lat czy sprawności paneli. Szacuje się jednak, że zwrot może nastąpić w ciągu 10-12 lat lub nawet szybciej. Biorąc pod uwagę, że producenci oceniają żywotność paneli na nawet 30 lat, to można spodziewać się wieloletnich oszczędności.

Panele fotowoltaiczne Kętrzyn mają też inne atuty. Między innymi nie wymagają doinwestowywania, działają wydajnie latami, a przy tym są niemal bezawaryjne – ewentualne usterki zwykle są objęte gwarancją producenta. Do zadań inwestora należy zlecanie prac konserwacyjnych zgodnie z zaleceniami, a raz na 5 lat przeglądu instalacji elektrycznej. Mówiąc o zaletach nie możemy też zapomnieć o kwestiach ekologii – montaż paneli fotowoltaicznych to sposób na ochronę środowiska, bowiem pozyskiwana w ten sposób energia jest czysta, odnawialna i niewyczerpywalna. Ograniczona jest emisja CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Kętrzynie

Panele fotowoltaiczne w Kętrzynie, podobnie jak pompy ciepła, systemy solarne czy prace termomodernizacyjne, mogą być dotowane środkami, które wesprą inwestorów i obniżą wydatek na to przedsięwzięcie. Jak uzyskać dofinansowanie fotowoltaiki? Najpierw należy sprawdzić, jakie warunki muszą być spełnione przy różnych programach i skontrolować terminy składania wniosków. Dla klientów indywidualnych rekomendowane są programu “Mój prąd” i “Czyste powietrze”, dla przedsiębiorców “Energia Plus”, a dla rolników “Agroenergia”. Co istotne, dotacje zmieniają się pod kątem wymogów, ale też sum udzielanych środków. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie – skontaktuj się naszymi doradcami. Pomożemy też w uzyskaniu korzystnego finansowania przedsięwzięcia – m.in. zielonych kredytów, pożyczek na preferencyjnych warunkach czy leasingów dla firm.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Kętrzyn – dlaczego my?

Chcesz obniżyć rachunki za prąd? Szukasz ekologicznych sposobów na pozyskiwanie energii? Skontaktuj się z naszymi doradcami! Na początku wsłuchamy się w Twoje potrzeby, przeprowadzimy audyt oraz obliczymy zapotrzebowanie na energię, by ustalić niezbędną moc instalacji. Na tej podstawie nasi specjaliści będą mogli przygotować indywidualny projekt i przedstawić go wraz z wyceną. Jeśli je zaakceptujesz, zamówimy niezbędne komponenty wprost od producenta, zapewniając tym samym korzystną cenę. Umówimy również dogodny termin instalacji systemu. Zawsze działamy zgodnie z ustaleniami, dbając o bezpieczeństwo oraz prawidłowy montaż. Nasi eksperci posiadają wieloletnie doświadczenie – tworzymy mikroinstalacje, przydomowe elektrownie słoneczne, farmy fotowoltaiczne oraz instalacje PV o różnej mocy. Masz pytania? Poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania? Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą fotowoltaiczną – działamy w Kętrzynie i wielu innych lokalizacjach!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!