Fotowoltaika Łęczna

Fotowoltaika Łęczna cieszy się sporym zainteresowanie wśród klientów indywidualnych, ale nie tylko. Chętnie inwestują także przedsiębiorcy i właściciele gospodarstw rolnych. Głównym, lecz nie jedynym powodem jest chęć oszczędzania na rachunkach za prąd. Jakie jeszcze korzyści niosą za sobą panele fotowoltaiczne? Jak działa taka instalacja PV i jak dostać na nią dotację? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika łęczna

Jak działa fotowoltaika Łęczna?

Przede wszystkim musimy zacząć od tego, że systemy fotowoltaiczne składają się z wielu ważnych elementów. Są to oczywiście panele słoneczne, ale też inwerter (falownik), zabezpieczenia, przewody i liczne akcesoria montażowe. Kluczową rolę odgrywają panele – składają się one z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Kiedy do nich docierają wiązki światła (promienie świetlne), zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten nie jest jednak zgodny z parametrami sieci, przez co konieczne jest włączenie do pracy inwertera lub falownika. Urządzenia te zmieniają prąd stały w przemienny, czyli taki, jaki dostępny jest w gniazdkach. Dzieje się to w czasie rzeczywistym, dzięki czemu już po chwili od wyprodukowania energii, można z niej swobodnie korzystać.

Zastanawiasz się, co z energią, której nie wykorzystać na bieżąco? Dzięki instalacjom typu on-grid, możliwe jest magazynowanie nadwyżek w zakładzie energetycznym. Wówczas nadprodukowane pokłady energii trafiają do sieci publicznej, z której mogą być w ciągu roku odebrane na zasadzie opustu. Inwestor ma zatem 12 miesięcy od chwili wyprodukowania, by odebrać 70 lub 80% wyprodukowanej energii od zakładu energetycznego (zależnie od mocy instalacji). Jeśli nie uczyni tego w tym czasie, to równo po roku nadwyżki przejdą na konto zakładu energetycznego, a właścicielowi nie będzie się należał z tego tytułu żaden ekwiwalent. Dlatego właśnie bardzo istotne jest, by moc instalacji PV była dostosowana do faktycznego, rocznego zapotrzebowania na energię.

Fotowoltaika w Łęcznej – zalety

Fotowoltaika Łęczna ma wielu zwolenników, a nadrzędnym tego powodem jest wzrost cen energii. Chcąc obniżyć swoje rachunki za energię elektryczną do minimum, można skorzystać z narzędzia do czerpania energii ze słońca, czyli systemu fotowoltaicznego. Szczególnie korzystne wydaje się to działanie, ponieważ okazuje się, że ceny stworzenia instalacji PV są coraz atrakcyjniejsze. Obecnie za dobrej jakości panele słoneczne, jak i cały system oraz jego montaż, zapłacimy znacznie mniej niż jeszcze kilka lat temu, a ponadto przedsięwzięcie znacznie szybciej się zwróci. Szacuje się, że wydatek na fotowoltaikę o mocy 5 kW wyniesie ok. 25 000 złotych, a czas zwrotu takiej inwestycji wyniesie ok. 10 lat. Za każdy kolejny 1kW zapłacimy ok. 4-6 tysięcy złotych. Mając na uwadze, że producenci zapewniają wydajne działanie swoich paneli przez ponad 30 lat, to można liczyć na wieloletnie oszczędności. 

Dofinansowanie na panele fotowoltaiczne Łęczna

Czy wiesz, że nie musisz posiadać pełnego kapitału, aby stworzyć własną elektrownię słoneczną? Istnieje możliwość skorzystania z leasingów dla firm, zielonych kredytów lub pożyczek na preferencyjnych warunkach, które pozwolą Ci rozłożyć przedsięwzięcie na raty. Co więcej, możesz także obniżyć koszt inwestycji i skorzystać z bezzwrotnych dotacji. Te dostępne są w ramach różnych programów – m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Niemniej musisz wiedzieć, że podczas każdej edycji naboru wniosków zmienne są zasady, jak i kwoty udzielanego wsparcia, dlatego warto być na bieżąco.

Inną formą obniżenia wydatków jest uzyskanie ulgi podatkowej – m.in. ulgi na fotowoltaikę dla rolników albo ulgi termomodernizacyjnej. Czy to wszystkie możliwości? Nie. Możliwe jest także dofinansowanie fotowoltaiki w Łęcznej z Regionalnych Programów Operacyjnych – oczywiście pod warunkiem, ze takie środki w danym czasie są udostępniane, a Twoja instalacja spełni wymogi.

Montaż paneli fotowoltaicznych Łęczna – dlaczego my?

Wraz ze wzrostem zainteresowania fotowoltaiką w województwie lubelskim, na rynku pojawiło się sporo firm, które oferują swoje usługi w zakresie projektowania i montażu instalacji PV, systemów solarnych czy pomp ciepła. Dlatego warto zdecydować się na nasze usługi, gdy chcesz rozpocząć produkcję energii elektrycznej ze słońca? Przede wszystkim wyróżnia nas wieloletnie doświadczenie. Dzięki temu doskonale wiemy, jak zaopiekować się Klientem na każdym etapie współpracy.

Dokładamy wszelkich starań, abyś był zadowolony z naszych działań. W naszych szeregach pracują profesjonalni doradcy, projektanci instalacji, kosztorysanci, elektrycy i montażyści. Zanim powstanie instalacja fotowoltaiczna, przeprowadzamy bezpłatny audyt, wyliczamy zapotrzebowanie na energię i wsłuchujemy się w Twoje potrzeby. W kolejnym kroku przygotowujemy projekt i przedstawiamy do wraz z wyceną. Po ustaleniu wszelkich szczegółów i otrzymaniu akceptacji ze strony Klienta, umawiamy termin montażu. To, co nas charakteryzuje, to terminowość, profesjonalizm i jakość.

Naszym priorytetem są Twoje bezpieczeństwo i satysfakcja. Po dokonaniu montażu modułów fotowoltaicznych i wszelkich przyłączeń, pozostajemy do Twojej dyspozycji – jeśli tylko masz pytania lub wątpliwości albo potrzebujesz pomocy serwisantów, możesz do nas zadzwonić! Jesteśmy po to, by Ci pomóc. Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej o mikroinstalacjach albo farmach fotowoltaicznych? Skontaktuj się z nami! Fotowoltaika w Łęcznej i okolicy nie ma przed nami tajemnic!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!