Fotowoltaika Tomaszów Mazowiecki

Instalacje fotowoltaiczne zyskują popularność nie tylko wśród klientów indywidualnych, ale też rolników czy właścicieli firm. Głównym powodem są kwestie oszczędności, ale nie bez znaczenia jest też chęć uniezależnienia się od zakładu energetycznego czy ochrona środowiska. Jeśli zastanawiasz się, czy fotowoltaika Tomaszów Mazowiecki to dobry wybór – sprawdź odpowiedzi na najważniejsze pytania i poznaj naszą ofertę!

tomaszów mazowiecki

Fotowoltaika Tomaszów Mazowiecki – jak działa?

Jeśli chcesz korzystać z energii elektrycznej bez ponoszenia wydatków na rachunki za prąd, to najskuteczniejszym sposobem jest stworzenie własnej elektrowni słonecznej. Składa się ona z wielu elementów, które wzajemnie się dopełniają i pozwalają na skuteczne produkowanie prądu. Główną częścią systemu fotowoltaicznego są panele słoneczne. To połączone ze sobą modułowo ogniwa fotowoltaiczne, które posiadają zdolność do inicjowania zjawiska fotowoltaicznego wskutek padających na nie promieni słonecznych. Konsekwencją jest wytwarzanie ładunku elektrycznego i generowanie prądu stałego.

Prąd stały nie jest jednak zgodny z parametrami sieci, przez co kolejnym niezbędnym elementem systemy jest inwerter (falownik), który zmienia go w prąd przemienny. Dzieje się to niemal natychmiast po produkcji energii, przez co już po chwili można z niej swobodnie korzystać. Co jednak dzieje się z pokładamy energetycznymi, których nie spożytkuje się od razu? Tutaj z pomocną dłonią wychodzi zakład energetyczny, który umożliwia magazynowanie nadwyżek przez okres 12 miesięcy od ich wyprodukowania. Dzięki temu właściciel w ciągu roku może je odbierać w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji). Warto jednak pamiętać, że nadwyżki nieodebrane w ciągu roku przepadają (przechodzą na poczet zakładu) i nie należy się za nie ekwiwalent finansowy.

Panele fotowoltaiczne Tomaszów Mazowiecki – czy warto?

Montaż paneli fotowoltaicznych niesie za sobą wiele korzyści, o których szybko przekonują się inwestorzy. Przede wszystkim daje on niezależność od zakładu energetycznego, przez co nie trzeba obawiać się wzrastających cen prądu czy przerw w dostawach energii elektrycznej. Ponadto energia słoneczna jest odnawialna, niewyczerpywalna i ekologiczna – czerpiąc ją w znaczący sposób chronisz środowisko, ponieważ ograniczasz emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.

Na pewno interesują Cię także kwestie finansowe. Otóż fotowoltaika Tomaszów Mazowiecki może kosztować od ok. 4 do 6 tysięcy złotych za każdy 1 kW, a czas zwrotu będzie zależny od wielu czynników. Szacuje się jednak, że instalacja PV dla czteroosobowej rodziny kosztuje ok. 25 tysięcy złotych, a zwraca się średnio po 10 latach. Mając na uwadze, że sprzęt może działać wydajnie przez nawet 30 lat, to czeka nas około 20 lat generowania oszczędności. Co jeszcze jest istotne – inwestycja w latach eksploatacji nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Do obowiązków inwestora należy zlecanie okresowych prac konserwacyjnych oraz raz na 5 lat przeglądu instalacji elektrycznej.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Tomaszowie Mazowieckim

Planujesz inwestycję w fotowoltaikę, ale obawiasz się, że nie dysponujesz odpowiednim kapitałem. Niepotrzebnie! Istnieją możliwości uzyskania dotacji na takie przedsięwzięcie, a także rozłożenia wydatku na raty – m.in. w ramach zielonych kredytów, leadingu dla firm czy pożyczek na preferencyjnych warunkach. Jeśli chodzi jednak o kwestie dofinansowania fotowoltaiki w Tomaszowie Mazowieckim, to istnieją różne programy, które wspierają inwestorów finansowo.

Najpopularniejsze z nich to: “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) oraz “Energia Plus” (dla firm). Musisz jednak pamiętać, że zasady udzielania środków zmieniają się zależnie od edycji, a nabory nie trwają przez cały rok – warto śledzić te kwestie na bieżąco lub zdać się na pomoc naszych doradców.

Kolejne opcje obniżenia wydatków na fotowoltaikę to skorzystanie z ulg podatkowych (ulga termomodernizacyjna, ulga na fotowoltaikę dla rolników) lub znalezienie programów w ramach Regionalnych Środków Operacyjnych.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Tomaszów Mazowiecki – dlaczego my?

Jeśli szukasz firmy, która zaoferuje Ci kompleksowe usługi w zakresie instalacji fotowoltaicznych w Tomaszowie Mazowieckim – świetnie trafiłeś. Działamy na rynku od lat, posiadamy doświadczenie, wiedzę i umiejętności, które pozwalają nam zaopiekować się Klientem od A do Z i zapewnić mu satysfakcjonujące rozwiązania. Z nami obniżysz rachunki za prąd do minimum, ponieważ dobierzemy moc instalacji do Twoich potrzeb. Zanim stworzymy projekt poznamy Twoje potrzeby, przeprowadzimy audyt i wyliczymy zapotrzebowanie energetyczne. Następnie otrzymasz indywidualny projekt instalacji wraz z wyceną. Po ich akceptacji ustalimy dogodny termin, w którym instalatorzy dokonają montażu fotowoltaiki w gminie Tomaszów Mazowiecki lub okolicy. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości, odpowiemy na pytania i pomożemy w dopełnieniu formalności w zakresie uzyskiwania finansowania lub dotacji. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu. Montaż paneli słonecznych to nasza specjalność!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!