Fotowoltaika Bielsk Podlaski

Fotowoltaika zyskuje na popularności na całym świecie, choć oczywiście są kraje, w których instalacja opłaca się najbardziej. Do takowych można zaliczyć także Polskę – ilość dni słonecznych jest optymalna, by dobrze wykorzystać potencjał paneli. Rozważasz montaż instalacji fotowoltaicznej w Bielsku Podlaskim? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące fotowoltaiki i poznaj naszą ofertę!

fotowoltaika bielsk podlaski

Fotowoltaika Bielsk Podlaski – jak działa?

Rośnie grono zwolenników fotowoltaiki. Jeśli również rozważasz stworzenie systemu na swojej posesji i chcesz czerpać energię ze słońca, warto sprawdzić, jak w ogóle działa taka instalacja PV. Zacznijmy od budowy. Składa się ona z wielu elementów – paneli fotowoltaicznych, zabezpieczeń, przewodów elektrycznych, inwertera i akcesoriów montażowych. Specjaliści dokonują montażu zgodnie ze sztuką na dachu budynku lub też na gruncie, stosując odpowiednie stelaże. Bardzo ważne jest tutaj stworzenie bezpiecznej instalacji elektrycznej i usadowienie paneli – mają działać wydajnie, ale jednocześnie nie mogą stanowić zagrożenia. Warto więc postawić na ekspertów, którzy posiadają doświadczenie w montażu fotowoltaiki. 

Gdy instalacja jest już gotowa, może nastąpić produkcja energii. To dzieje się wskutek padających na ogniwa fotowoltaiczne promieni słonecznych. Konsekwencją jest zaistnienie zjawiska fotowoltaicznego, którego efektem jest produkcja prądu stałego. Aby ten mógł zasilać urządzenia, musi być skonwertowany w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci. Za ten proceder odpowiada inwerter (falownik), który czyni to w czasie rzeczywistym i pozwala na korzystanie z wyprodukowanej energii w czasie rzeczywistym.

Istotny jest jednak fakt, że fotowoltaika Bielsk Podlaski może produkować energię na zapas. Jeśli będzie połączona z siecią, to niewykorzystane nadwyżki mogą trafić do zakładu energetycznego, gdzie będą magazynowane. Inwestor może je odebrać w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji) w ciągu 12 miesięcy od produkcji. Pozostałych 20 lub 30% zostaje w zakładzie jako opłata za usługę przechowywania.

Panele fotowoltaiczne Bielsk Podlaski – czy warto?

Montaż paneli fotowoltaicznych to przedsięwzięcie kosztowne, ale niosące za sobą szereg wymiernych korzyści. Przede wszystkim pozwala na realne oszczędności. Kiedy masz dość wysokich opłat za energię elektryczną, własna elektrownia słoneczna jest najlepszych sposobem, by rachunki za prąd zniwelować niemal do zera. Choć przez pierwsze lata inwestycja w panele PV będzie się zwracać, to po ok. 8-12 latach (zależnie od wielkości mikroinstalacji i innych czynników) można liczyć na lata oszczędności. Średnio panele pracują wydajnie przez 30 lat, więc łatwo można skalkulować, jaka będzie skala zysku.

Kolejnym atutem przemawiającym na korzyść fotowoltaiki w Bielsku Podlaskim jest ekologia. Energia pozyskiwana ze słońca jest czysta, odnawialna i niewyczerpywalna. Stanowi źródło energii nieszkodliwej dla środowiska i pozwala na znaczną redukcję produkcji gazów cieplarnianych do atmosfery.

Ponadto warto wspomnieć, że panele słoneczne nie wymagają w trakcie eksploatacji dodatkowych nakładów finansowych ani naszej uwagi. Mogą działać wydajnie latami, a do obowiązków inwestora będzie należało zlecanie okresowych prac konserwacyjnych serwisantów czy przeglądu instalacji elektrycznej (średnio raz na 5 lat) instalatorom. Gdy przydarzą się usterki lub spadki wydajności, najczęściej można liczyć na pomoc serwisu w ramach wieloletniej gwarancji producenta paneli. 

Dofinansowanie fotowoltaiki Bielsk Podlaski

Podjęcie decyzji o stworzeniu mikroinstalacji fotowoltaicznej dla domu czy też elektrowni słonecznej dla firmy albo gospodarstwa rolnego, często wiąże się z licznymi kalkulacjami na temat opłacalności. Choć z pozoru wydaje się, że nie ma tutaj półśrodków i trzeba dysponować dużym kapitałem na przedsięwzięcie, to warto wiedzieć, że dostępne są różne formy wsparcia finansowego. Nie mając oszczędności również można stworzyć instalację i czerpać darmową energię – dostępne są m.in. „zielone kredyty” i pożyczki na preferencyjnych warunkach czy leasingi dla firm na fotowoltaikę. Niskooprocentowane i bez prowizji stanowią ciekawą propozycję finansowania dla osób planujących przedsięwzięcie. 

Co więcej, dostępne są również dotacje. Dofinansowanie fotowoltaiki Bielsk Podlaski możliwe jest w ramach różnych programów. Do najpopularniejszych zalicza się „Mój prąd” i „Czyste powietrze”, ale są też programy dedykowane firmom np. „Energia plus” czy rolnikom „Agroenergia”. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z ulg podatkowych czy środków z Regionalnych Programów Operacyjnych. Sięgając po te rozwiązania można obniżyć koszt budowy systemu fotowoltaicznego i skrócić czas zwrotu inwestycji. 

Montaż paneli fotowoltaicznych w Bielsku Podlaskim – dlaczego my?

Województwo podlaskie prężnie się rozwija w zakresie odnawialnych źródeł energii. Wiele firm oferuje swoje usługi w Białymstoku czy Bielsku Podlaskim. Dlaczego warto zdecydować się na nasze usługi? Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem i wykonujemy realizacje zarówno w zakresie mikroinstalacji, jak i dużych elektrowni słonecznych czy farm fotowoltaicznych. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie – wsłuchujemy się w potrzeby Klientów, przeprowadzamy audyt, tworzymy projekt instalacji PV i przedstawiamy wycenę. Po akceptacji umawiamy dogodny termin montażu lub wprowadzamy zmiany w projekcie, które mogą lepiej dopasować fotowoltaikę do oczekiwań Klienta. Działamy zawsze w zgodzie ze wszelkimi procedurami, terminowo i na komponentach wysokiej jakości. Doradzamy i służymy pomocą na każdym etapie współpracy – fotowoltaika Bielsk Podlaski to nasza specjalność!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!