Fotowoltaika Zgierz

Fotowoltaika Zgierz to gorący temat ostatnich lat. W regionie możemy zaobserwować, że coraz więcej Klientów decyduje się na inwestycję. Swoje przydomowe elektrownie słoneczne montują klienci indywidualni, a atuty wynikające z posiadania paneli fotowoltaicznych doceniają również rolnicy i przedsiębiorcy. Rozważasz montaż instalacji fotowoltaicznej w Zgierzu? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika zgierz

Fotowoltaika Zgierz – jak działa?

Panele fotowoltaiczne odpowiadają za zmianę energii słonecznej w energię elektryczną, a dokładniej w prąd stały. Aby produkcja była efektywna, potrzebne są wydajne panele fotowoltaiczne. Te są dostępne w różnych wariantach – polikrystaliczne (tańsze) lub monokrystaliczne (uznawane za najlepsze). Istotną rolę odgrywa także dobrej klasy inwerter (falownik), który często nazywany jest mózgiem elektrowni słonecznej. Nie obejdzie się również bez zabezpieczeń, przewodów elektrycznych czy akcesoriów montażowych.

Jak z energii słonecznej powstaje prąd? Odpowiadają za to ogniwa fotowoltaiczne. Gdy docierają do nich promienie słoneczne, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, wskutek którego produkowany jest prąd stały. Następnie konieczna jest jego konwersja w prąd zmienny o parametrach zgodnych z parametrami sieci publicznej. Za tę procedurę odpowiada właśnie inwerter (lub falownik).

Za sprawą instalacji on-grid, czyli podłączonego do sieci systemu, możliwe jest użytkowanie wygenerowanego prądu na bieżąco, ale również jego magazynowanie w zakładzie energetycznym. Gdy w okresie wiosenno-letnim powstanie więcej energii niż jest potrzebne, może ona zostać przechowana przez zakład energetyczny i odebrana na zasadzie opustu, w wymiarze 70 lub 80% Pozostałych 20 lub 30% operator pobiera jako “opłatę” za magazynowanie. Tutaj musimy też zaznaczyć, że rozliczenia odbywają się w systemie 12-miesięcznym – nadwyżki niewykorzystane w ciągu roku przechodzą na poczet operatora i nie należy się za nie ekwiwalent. Fotowoltaika Zgierz powinna być więc dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy.

Czy opłaca się montaż paneli fotowoltaicznych w Zgierzu?

Rozważasz, czy opłacalna jest inwestycja w panele fotowoltaiczne w Zgierzu? Przygotowaliśmy zbiór informacji, który nieco rozwieje Twoje wątpliwości. Otóż cena systemu zależy od wielu czynników – m.in. marki komponentów, wielkości i mocy instalacji, ale też miejsca montażu (dach, grunt). Aktualnie przyjmuje się, że za każdy 1kW mocy inwestor zapłaci od 4000 do 6000 złotych.

Moc systemu powinna być dostosowywana do faktycznego, rocznego zapotrzebowania na energię podmiotu. Oczywiście większa instalacja oznacza wyższą cenę, jednak jeśli zaspokoi ona potrzeby gospodarstwa czy firmy, można spodziewać się znikomych rachunków za prąd. Pierwszych 10-12 lat działania systemu wiąże się ze zwrotem kosztów przedsięwzięcia, jednak później można odnotować oszczędności. I to nie małe, bowiem mając na uwadze, że fotowoltaika Zgierz może działać wydajnie nawet 30 lat, to właścicieli czeka kilkanaście lat generowania zysku na rachunkach za prąd.

Na uwagę zasługuje także to, że panele fotowoltaiczne Zgierz nie wymagają w czasie eksploatacji dodatkowych nakładów finansowych ani też specjalnej uwagi. Inwestor może kontrolować pracę systemu w aplikacji mobilnej, a prace konserwacyjne zlecać serwisantom. Nie zapominajmy także o kwestiach ekologii. Z fotowoltaiką nie tylko obniża się rachunki za energię elektryczną, ale też czerpie ją z odnawialnych źródeł, co ogranicza emisję gazów cieplarnianych do minimum. Ma to przełożenie na ochronę środowiska i przyszłość pokoleń!

Dofinansowanie fotowoltaiki w Zgierzu

Fotowoltaika, pompy ciepła, systemy solarne to przedsięwzięcia proekologiczne, które są wspierane finansowo w ramach różnych programów – to między innymi “Mój prąd”, “Czyste Powietrze”, “Energia Plus” (dla przedsiębiorców) czy “Agroenergia” (dla rolników). Co jednak istotne, nabory wniosków realizowane są okresowo, a zasady zmieniają się – zarówno pod kątem sum dotacji, jak i wymogów, jakie muszą spełnić zainteresowani, by je otrzymać. Jeśli interesuje Cię dofinansowanie fotowoltaiki w Zgierzu, możesz skorzystać z usług naszych specjalistów, którzy pomogą Ci w dopełnieniu wszelkich formalności. Poza tym warto wiedzieć, że możliwe jest również skorzystanie z ulg podatkowych czy atrakcyjnych metod finansowania przedsięwzięcia, np. zielone kredyty, leasingi czy pożyczki na preferencyjnych warunkach udzielane w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Zgierzu – dlaczego my?

Naszym priorytetem jest zadowolenie Klientów. Oferujemy kompleksowe usługi, dlatego w naszej firmie pracują eksperci różnych branż – doradcy, projektanci, kosztorysanci i instalatorzy. Na początku współpracy przeprowadzamy audyt, wsłuchujemy się w Twoje potrzeby i wyliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną w skali roku. Po uzyskaniu tych informacji tworzymy indywidualny projekt instalacji PV i przedstawiamy do wraz z wyceną. Następnie umawiamy dogodny termin montażu, a nasi instalatorzy przeprowadzają profesjonalną instalację systemu fotowoltaicznego w Zgierzu. Dodatkowo oferujemy też fachową pomoc najlepszych serwisantów, którzy świadczą swoje usługi w województwie łódzkim. Masz pytania? Odnawialne źródła energii to nasza specjalność! Stworzymy dla Ciebie elektrownię słoneczną, która spełni Twoje oczekiwania! Skontaktuj się z nami, zdaj na nasze doświadczenie w branży i czerp korzyści z paneli słonecznych!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!