Fotowoltaika Bielsko Biała

Zainteresowanie fotowoltaiką wciąż rośnie. Coraz więcej osób szuka rozwiązań, by ograniczyć wydatki na prąd i żyć bardziej w zgodzie ze środowiskiem. Jedną z najskuteczniejszych metod jest inwestycja w odnawialne źródła energii. Fotowoltaika Bielsko-Działa to odpowiednie rozwiązanie dla właścicieli domów, domków letniskowych, rolników i przedsiębiorców. Jeśli również rozważasz inwestycję w panele fotowoltaiczne w Bielsku-Białej, poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź naszą ofertę.

fotowoltaika bielko biała

Fotowoltaika Bielsko-Biała – jak działa?

Przemierzając Śląsk, ale i inne regiony w kraju, można dostrzec jak bardzo rozwinęła się branża fotowoltaiczna. Spotkać można zarówno mnóstwo ofert odnośnie montażu paneli, ale też wiele już zrealizowanych przedsięwzięć. Jeśli coraz śmielej myślisz o tym, by dołączyć do grona inwestorów w odnawialne źródła energii, poznaj metodę działania fotowoltaiki.

Podstawowym jej elementem są panele fotowoltaiczne, które składają się z niewielkich ogniw fotowoltaicznych połączonych modułowo. W ogniwach znajdują się półprzewodniki. Najczęściej są to:

  • krzem – panele monokrystaliczne o doskonałej wydajności,
  • płytki krzemowe – panele polikrystaliczne, które są nieco tańsze w zakupie, ale oferują słabszą wydajność.

Kiedy do ogniw docierają promienie słońca, elektrony znajdujące się pomiędzy warstwami krzemowego półprzewodnika są wprawiane w ruch, co skutkuje powstaniem napięcia elektrycznego. Zjawisko to jest nazywane efektem fotowoltaicznym, podczas którego zachodzi produkcja prądu stałego. Aby ten mógł zasilać urządzenia, musi być zmieniony w prąd przemienny – za to odpowiada falownik / inwerter, który jest nieodłączną częścią systemu fotowoltaicznego.

Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne w Bielsku-Białej?

Elektrownia słoneczna pozwala na pozyskiwanie energii z odnawialnego, niewyczerpywalnego i bezpłatnego źródła energii. Jest to zatem przedsięwzięcie niezwykle opłacalne – szczególnie, że ilość dni słonecznych w Polsce jest w pełni wystarczająca, by dobrze wykorzystać potencjał paneli fotowoltaicznych. Szacuje się, że większość instalacji PV zwraca się już po ok. 10 latach – oczywiście finalnie zależy to od jakości instalacji i wydajności paneli, warunków atmosferycznych czy sposoby finansowania. Mając jednak na uwadze, że czas działania paneli słonecznych średnio wynosi 30 lat, to kolejnych 20 zwiastuje realne zyski.

Oczywiście fotowoltaika ma też sporo innych zalet – pozwana na uniezależnienie się od zakładu energetycznego, a czerpanie energii ze słońca jest bardzo ekologiczne. Fotowoltaika Bielsko-Biała pozwala bowiem na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Na korzyść montażu paneli przemawia także fakt, że nie wymagają one dodatkowych nakładów finansowych w trakcie eksploatacji. Jedyne, co należy robić, to zlecać okresowe prace konserwacyjne i raz na 5 lat przeglądy instalacji elektrycznej. A zatem inwestując w instalację, nie należy obawiać się dalszych dużych wydatków – sprzęt działa bezobsługowo latami. Ewentualne usterki paneli najczęściej są objęte wieloletnią gwarancją producenta.

Dofinansowanie fotowoltaiki Bielsko-Biała

Kiedy chcesz obniżyć rachunki za prąd i czerpać energię ze słońca, oczywiście musisz liczyć się ze sporym wydatkiem. To, ile będzie kosztować instalacja PV zależy od jej wielkości i mocy, ale też jakości paneli słonecznych, ulokowania fotowoltaiki czy warunków atmosferycznych. Warto jednak wiedzieć, że inwestorzy nie muszą dysponować pełnym kapitałem. Dostępne są liczne metody wsparcia finansowego ich przedsięwzięć – m.in. “zielone kredyty”, pożyczki na preferencyjnych warunkach, leasingi dla firm na fotowoltaikę czy bezzwrotne dotacje.

Po dofinansowanie fotowoltaiki w Bielsku Białej mogą sięgnąć zarówno przedsiębiorcy (program “Energia Plus”), rolnicy (program “Agroenergia”) czy klienci indywidualni (programy “Mój prąd”, “Czyste powietrze”). Dodatkowo czasem pojawiają się też inne możliwości, np. środki z Regionalnych Programów Operacyjnych czy ulgi podatkowe na prace termomodernizacyjne.

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że nabory realizowane są w różnych okresach, a ponadto w każdej edycji panują zmienne zasady. Jeśli potrzebujesz pomocy – skontaktuj się z naszymi doradcami. Pomożemy w wyborze odpowiedniego programu oraz dopełnieniu wszelkich formalności.

Profesjonalny montaż fotowoltaiki Bielsko Biała – dlaczego my?

Fotowoltaika w Bielsku-Białej cieszy się uznaniem wśród mieszkańców tego miasta, jak i okolic. Jeśli również rozważasz montaż instalacji PV – zgłoś się do nas. Możesz liczyć na nasze doświadczenie i profesjonalizm. Jesteśmy zespołem ekspertów różnych branż, a w naszych szeregach pracują doradcy, kosztorysanci, projektanci, instalatorzy, elektrycy i serwisanci. Zawsze postępujemy według procedur, terminowo i na wysokiej jakości produktach. Współpracujemy z renomowanymi producentami paneli słonecznych, oferując wysoką jakość w przystępnej cenie.

Każdy projekt instalacji PV poprzedzamy bezpłatnym audytem i wywiadem z klientem. Chcemy, by był jak najlepiej dostosowany do indywidualnych potrzeb Klientów i doskonale odpowiadał na ich potrzeby. Po przedstawieniu projekty z wyceną, czekamy na akceptację i ustalamy termin realizacji montażu. Przekonany, by czerpać energię odnawialną z fotowoltaiki w Bielsku-Białej lub okolicy? A może masz pytania i chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu! Oferujemy naszym Klientom kompleksowe usługi i profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznych, a także działania serwisowe.

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!