Fotowoltaika Łeba

Panele fotowoltaiczne to skuteczny sposób na obniżenie wydatków na energię elektryczną. Cieszą się popularnością wśród klientów indywidualnych, rolników i przedsiębiorców. Jakie jeszcze niosą za sobą zalety? Jak działa fotowoltaika Łeba? Czy można otrzymać dotację? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania oraz sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika łeba

Fotowoltaika Łeba – jak działa?

Zanim zdecydujesz się na fotowoltaikę w pomorskim, warto dowiedzieć się, co może Ci dać i w jaki sposób w ogóle funkcjonuje tego typu instalacja PV. Otóż system fotowoltaiczny składa się z wielu elementów, które działając wspólnie produkują energię elektryczną ze słońca, doprowadzają ją do gniazdek i umożliwiają korzystanie z bezpłatnego prądu. Do produkcji energii dochodzi wskutek padających na panele słoneczne promieni (wiązek światła), które inicjuje powstanie zjawiska fotowoltaicznego. Polega ono na tym, że w półprzewodniku powstaje siła elektromotoryczna, co w praktyce oznacza tyle, że energia słoneczna zostaje zamieniona na prąd stały. Ten następnie musi trafić do falownika lub inwertera, by został przystosowany do parametrów sieci i mógł zasilać urządzenia elektryczne.

Fotowoltaika Łeba produkuje energię wydajnie przez cały rok, choć oczywiście w okresie wiosenno-letnim powstaje jej znacznie więcej, ponieważ dni są dłuższe i bardziej słoneczne. Wtedy też najczęściej użytkownicy nie są w stanie spożytkować całych pokładów, dlatego niezbędne jest magazynowanie energii. Możliwe jest to na dwa sposoby. W systemie off-grid właściciel musi wyposażyć się we własne banki energii, czyli pojemne akumulatory, do których będą trafiać nadwyżki. W systemie on-grid trafią one do sieci, więc w przechowywaniu udział bierze zakład energetyczny. Właściciel może odbierać skumulowane tam pokłady energii w ciągu roku na zasadzie opustu, czyli w wymiarze 70 lub 80%, pozostała część zostaje w zakładzie jako opłata za magazynowanie.

Panele fotowoltaiczne Łeba – czy warto?

Podjęcie decyzji o każdej inwestycji jest dość trudne, dlatego priorytetową kwestią jest poznanie atutów danego przedsięwzięcia. Jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne Łeba to warto wiedzieć, że jest to rozwiązanie proekologiczne, które wykorzystuje energię odnawialną, niewyczerpywalną i darmową do produkcji prądu. Oznacza to dokładnie tyle, że system jest samowystarczalny i nie wymaga doinwestowywania.

Jest jednak dość kosztowny, dlatego bardzo ważne jest, by fotowoltaika Łeba była zoptymalizowana pod kątem mocy i dostosowana do faktycznych potrzeb podmiotu. Ile kosztuje? Przyjmuje się, że za każdy 1kW mocy inwestor musi zapłacić od 4 do 6 tysięcy złotych, zależnie od typu paneli, producenta, wydajności czy sprawności. Średnio więc za system o mocy 5kW (optymalny dla czteroosobowych gospodarstw domowych), suma inwestycji wyniesie około 25 tysięcy złotych. Im bardziej rozbudowana będzie instalacja PV, tym cena będzie wyższa, ale można liczyć na atrakcyjniejsze stawki za poszczególne komponenty.

Kiedy zwrócą się panele słoneczne? To również zależy od wielu zmiennych, jak choćby koszt inwestycji, sprawność i wydajność paneli, warunki atmosferyczne, lokalizacja systemu czy ceny energii elektrycznej na przestrzeni lat. Przy obecnych warunkach szacuje się, że zwrot powinien nastąpić po około 10-12 latach.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Łebie

Czy wiesz, że nie musisz płacić za swoją instalację fotowoltaiczną z góry? Pojawiły się różne atrakcyjne metody finansowania – np. zielone kredyty, leasingi, pożyczki na preferencyjnych warunkach, a nawet opcje dzierżawy. Co więcej, inwestor może skorzystać z programów dotacyjnych. Każdego roku pojawiają się różne możliwości, dedykowane dla określonych grup podmiotów – np. “Mój prąd” czy “Czyste powietrze” dla klientów indywidualnych, a także “Agroenergia” dla rolników czy “Energia Plus” dla firm.

Tu jednak należy pamiętać, że sumy przyznawanych środków są zmienne zależnie od edycji (i ograniczone), a także zmieniają się zasady ich udzielania. Potrzebujesz pomocy w dopełnieniu formalności przy pozyskiwaniu dofinansowania na fotowoltaikę w Łebie? A może chcesz skorzystać z ulgi podatkowej na swoją inwestycję? Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji!

Montaż instalacji fotowoltaicznych Łeba – dlaczego my?

Panele i instalacje fotowoltaiczne w Łebie, Wejherowie, Słupsku, Gdyni, Gdańsku i innych miejscowościach na północy Polski cieszą się ogromną popularnością. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które oferują swoje usługi. Dlaczego to nam warto zaufać? Ponieważ jesteśmy firmą z doświadczeniem, która przeprowadzi Cię przez cały system projektowania i montażu instalacji. Posiadamy w zespole ekspertów, którzy przeprowadzą audyt, obliczą zapotrzebowanie na energię, wsłuchają się w Twoje potrzeby i na tej podstawie stworzą indywidualny projekt mikroinstalacji, instalacji o mocy do 50kW, przydomowej elektrowni słonecznej czy farmy fotowoltaicznej.

Bez względu na to, czy ma to być fotowoltaika dla domu, gospodarstwa rolnego czy fotowoltaika dla firm – możemy zaoferować kompleksowe działania, profesjonalny i terminowy montaż, a także atrakcyjne ceny za sprawą wieloletniej współpracy z producentami sprzętu. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!