Fotowoltaika Szamotuły

Fotowoltaika stanowi skuteczne narzędzie do przetwarzania energii słonecznej w elektryczną. Na instalacje PV decydują się właściciele domów, ale też przedsiębiorcy i rolnicy. Dzięki własnej elektrowni słonecznej można sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd i uniezależnić się od zakładu energetycznego. Jeśli rozważasz inwestycję w panele fotowoltaiczne Szamotuły – poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika szamotuły

Fotowoltaika Szamotuły – jak działa?

Systemy fotowoltaiczne składają się z wielu elementów, które umożliwiają pobieranie energii słonecznej i przetwarzanie jej w energię elektryczną. Dzieje się to przede wszystkim za sprawą paneli fotowoltaicznych, które zbudowane są z połączonych modułowo ogniw. Gdy do ogniw docierają fotony (promienie słoneczne), zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten następnie trafia do inwertera lub falownika, gdzie jest konwertowany w prąd przemienny, który może zasilać urządzenia elektryczne.

Wyprodukowany prąd dostępny jest na bieżąco, ale jeśli inwestor zdecyduje się na przyłączenie instalacji do sieci, może magazynować w niej swoje nadwyżki energii. Ma to sens z uwagi na klimat panujący w Polsce. Gdy latem dni są długie i słoneczne, powstaje znacznie więcej energii niż jesienią i zimą. W takim przypadku zgromadzone pokłady energii można odebrać w późniejszym terminie, bez konieczności dokupowania energii od dostawcy. To, co jest istotne, to fakt, że fotowoltaika Szamotuły powinna być dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy – rozliczenia z zakładem energetycznym odbywają się w systemie 12-miesięcznym na zasadzie opustu. Oznacza to, że inwestor przez rok może odbierać swoją energię w wymiarze 70 lub 80% (pozostała część stanowi opłatę za magazynowanie), a jeśli jej nie wykorzysta, ta przechodzi na rzecz zakładu.

Panele fotowoltaiczne Szamotuły – czy warto?

Instalacje fotowoltaiczne w gminie Szamotuły mają wielu zwolenników. Jeśli rozważasz, czy dołączyć do tego grona – poznaj atuty przedsięwzięcia. Przede wszystkim fotowoltaika pozwala na czerpanie energii ze słońca, co czyni to rozwiązanie ekologicznym i sprzyjającym ochronie środowiska naturalnego. Pozyskana w ten sposób energia elektryczna ogranicza emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.

Po drugie, panele fotowoltaiczne Szamotuły to sposób na generowanie oszczędności. Choć inwestycja wiąże się ze sporym wydatkiem początkowym, to z czasem zwraca się i umożliwia oszczędzanie na rachunkach za prąd. Ile w praktyce kosztuje stworzenie elektrowni słonecznej? Przyjmuje się, że za każdy 1 kW mocy inwestor zapłaci od 4 do 6 tysięcy złotych, zależnie od rodzaju zastosowanych komponentów. Czas zwrotu również będzie się różnił, zależnie od tego, jak będą kształtowały się ceny energii elektrycznej na przestrzeni kolejnych lat oraz jak wydajnie będzie działał system. Zwykle jednak, dobrze zoptymalizowana instalacja PV zwraca się po około 10-12 latach. Mając na uwadze, że producenci paneli słonecznych oceniają ich żywotność na nawet 30 lat, można oczekiwać wieloletnich oszczędności.

Dodatkowo na korzyść fotowoltaiki w województwie wielkopolskim przemawia to, że nie wymaga ona dodatkowych nakładów finansowych w trakcie eksploatacji i działa właściwie samoczynnie. Ważne jest jednak, by zlecać regularne prace konserwacyjne paneli, co wydłuża ich żywotność i zwiększa wydajność pracy, a raz na 5 lat zlecić przeprowadzenie przeglądu instalacji elektrycznej ze względów bezpieczeństwa.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Szamotułach

W związku z tym, że fotowoltaika pozwala na czerpanie prądu ze słońca, będącego odnawialnym źródłem energii, możliwe jest skorzystanie z różnego rodzaju dotacji. Co roku w Polsce realizowane są programy, które wspierają inwestorów – m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla firm) czy “Energia Plus” (dla rolników). Co jednak istotne, kwoty, jak i zasady udzielania wsparcia są różne – zależnie od edycji. Kluczowe jest sprawdzenie tego, czy trwają właśnie nabory wniosków na dofinansowanie fotowoltaiki w Szamotułach i spełnienie określonych kryteriów. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, nasi specjaliści służą pomocą. Co więcej, możemy też pomóc przy pozyskiwaniu korzystnej metody finansowania – np. zielonego kredytu czy leasingu albo pożyczki na preferencyjnych warunkach (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych) oraz w ubieganiu się o ulgę podatkową – np. ulgę termomodernizacyjną czy ulgę na fotowoltaikę dla rolników.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Szamotuły – dlaczego my?

Szukasz firmy, która w kompleksowy sposób zajmie się stworzeniem dla Ciebie systemu fotowoltaicznego w miejscowości Szamotuły? Doskonale trafiłeś. Skontaktuj się z naszymi doradcami i powiedz o swoich potrzebach, a jeśli masz pytania – śmiało, jesteśmy po to, by rozwiać Twoje wątpliwości.

Jeśli będziesz chciał poznać wycenę za zakup i montaż paneli słonecznych, umówimy audyt, obliczmy zapotrzebowanie na energię elektryczną, by ustalić moc instalacji i zadamy Ci kilka pytań, które pomogą naszym projektantom stworzyć indywidualnie dopasowany projekt fotowoltaiki dla domu, firmy czy gospodarstwa domowego. Na tej podstawie będziemy mogli przedstawić Ci koszt instalacji i oszacować, bo jakim czasie ta się może zwrócić.

Po uzyskaniu akceptacji zaproponujemy dogodny termin montażu paneli fotowoltaicznych w Szamotułach. Z naszej strony gwarantujemy terminowość, profesjonalizm i najwyższy standard usług. Korzystaj z nasłonecznienia i czerp energię bez dodatkowych kosztów. Zachęcamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!