Fotowoltaika Gubin

Inwestycja w odnawialne źródła energii zyskuje na popularności zarówno wśród Klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Instalacje fotowoltaiczne Białystok pozwalają na generowanie oszczędności, mają korzystny wpływ na środowisko naturalne i pozwalają na uniezależnienie się od zakładu energetycznego. Rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych w Białymstoku lub okolicy? Poznaj naszą ofertę i dowiedz się więcej na ich temat!

fotowoltaika gubin

Fotowoltaika Gubin – jak działa?

Zanim zdecydujesz się na fotowoltaikę, warto wiedzieć, jak taka elektrownia słoneczna w ogóle funkcjonuje. Otóż niezbędne jest zaprojektowanie i stworzenie systemu fotowoltaicznego, który będzie dostosowany pod względem mocy do potrzeb podmiotu. Najważniejsze w nim są panele fotowoltaiczne – mogą być polikrystaliczne lub monokrystaliczne. Zbudowane z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, absorbują promienie słoneczne i przetwarzają ją w prąd stały. Ten następnie jest konwertowany w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci i trafia do gniazdek. Z energii można korzystać na bieżąco.

Fotowoltaika Gubin działa przez cały rok, choć oczywiście najbardziej wydajnie w sezonie wiosenno-letnim. Często więc powstają nadwyżki energetyczne, które można magazynować we własnych bankach energii (instalacja off-grid) lub też w zakładzie energetycznym (instalacje on-grid). W tym drugim wariancie na odbiór nadwyżek właściciele paneli fotowoltaicznych w Gubinie mają 12 miesięcy i dzieje się to na zasadzie opustu (w wymiarze 70 lub 80%). Niewykorzystane w ciągu roku nadwyżki przechodzą na poczet zakładu i nie należy się za nie żaden ekwiwalent.

Panele fotowoltaiczne Gubin – czy warto?

Zastanawiasz się nad inwestycją w fotowoltaikę w gminie Gubin? W takim razie sprawdź, jakie atuty ma to przedsięwzięcie. Zacznijmy od kwestii finansowych. Jeśli przerażają Cię szybujące w górę rachunki za prąd i obawiasz się tego, co będzie w kolejnych latach, już teraz warto mocno rozważyć inwestycję w panele słoneczne, które przez lata będą produkowały energię na Twoje potrzeby, a tym samym ograniczą wydatki na prąd.

Ile kosztuje inwestycja w panele fotowoltaiczne w lubuskim? Wiele zależy od Twoich potrzeb i tego, na jakie produkty się zdecydujesz. Przyjąć jednak należy, że za każdy 1 kW mocy zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. To, jaka będzie suma, zależy od zapotrzebowania na energię – obliczymy je, przeprowadzimy audyt i na tej podstawie przedstawimy wycenę instalacji. Po jakim czasie nastąpi zwrot? To zależy głównie od tego, jak będą kształtowały się ceny energii elektrycznej na przestrzeni kolejnych lat oraz jak wydajnie będą działały panele fotowoltaiczne Gubin. Powinno to nastąpić po około 10-12 latach.

Na tym atuty własnej elektrowni słonecznej się nie kończą. Sprzęt ten w trakcie eksploatacji nie wymaga doinwestowywania ani obsługi. Działa samoczynnie latami (nawet do 30 lat), a najczęściej jest też bezawaryjny. Ewentualne usterki zwykle obejmuje wieloletnia gwarancja producenta. Do obowiązków właściciela fotowoltaiki w Gubinie należy zlecenia systematycznych prac konserwacyjnych oraz raz na kilka lat przeglądu instalacji elektrycznej.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Gubinie

Inwestycja w panele fotowoltaiczne nie musi być finansowana gotówką – możesz skorzystać z atrakcyjnych rozwiązań, jak np. leasing, kredyt czy pożyczka na preferencyjnych warunkach. Dodatkowo pamiętaj o dotacjach, czyli bezzwrotnych środkach finansowych na proekologiczne przedsięwzięcia (panele PV, ale też systemy solarne, pompy ciepła czy prace termomodernizacyjne). Dofinansowanie na fotowoltaikę w Gubinie można otrzymać w ramach programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Warto sprawdzić, czy aktualnie trwają nabory wniosków oraz jakie są wymogi, by otrzymać dotację. Zarówno sumy udzielanego wsparcia, jak i zasady, zmieniają się zależnie od edycji.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Gubin – dlaczego my?

W województwie lubuskim coraz więcej osób podejmuje decyzję o montażu paneli fotowoltaicznych. Realizujemy inwestycje dla gospodarstw domowych i rolnych, a także dla firm. Dokładamy wszelkich starań, by promować odnawialne źródła energii (oze) i zawsze dokładnie tłumaczymy, jakie niosą korzyści dla inwestorów. Jeśli więc masz wątpliwości – możesz porozmawiać z naszymi doradcami. Na podstawie konsultacji, po poznaniu Twoich potrzeb i oczekiwań, a także przeprowadzeniu audytu i wyliczeniu zapotrzebowania na energię elektryczną, wykonamy indywidualny projekt i przedstawimy go wraz z wyceną. Dzięki współpracy z producentami sprzętu zapewniamy korzystne ceny komponentów. Naszym atutem bezsprzecznie jest wieloletnie doświadczenie naszych fachowców – działamy zgodnie z zasadami, profesjonalnie i z dbałością o wszelkie kwestie bezpieczeństwa. Pragniesz poznać wycenę instalacji fotowoltaicznej w Gubinie? Masz pytania? Chcesz umówić spotkanie? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!